Як правильно зняти недорогу квартиру

Тематика статті

Не секрет, що сьогодні купити квартиру у власність може далеко не кожен. Та й ті, хто займається орендою житлової нерухомості, і хто може, дуже сильно замислюються: ринок житла економ-класу в явній кризі, заяви агентств нерухомості та банків ні в кого довіри не викликають. Усі розуміють, що ніхто не буде рубати сук, на якому сидить.


Ринок елітного житла - інша річ, проте вкладення в таке житло належить до іншої категорії людей у плані достатку, і є скоріше інвестицією, аніж розв'язанням нагальних житлових проблем.

Іпотека, за яку так чіпляються банки, публікуючи масу сфабрикованих відгуків "задоволених співгромадян", - це сумнівна ідея, адже у нас у країні іпотечні умови вкрай обтяжливі для платників. Купити в кредит квартиру на піку цін нерухомості - це вкрай дурний хід.

Але останнім часом банкам не вистачає навіть такої довірливості співгромадян: за високої прибутковості інвестицій у нерухомість ще можна було подумати про іпотеку, але сьогодні навіть неосвічена людина розуміє, що виплачені відсотки за кредитом їй уже не компенсує жодне зростання цін.

Самі агентства і банки бояться зниження цін як вогню: це ознаменує початок продажу інвестиційних квартир. Правду кажучи, серйозне зниження цін почалося ще на початку року: якщо врахувати нашу зовсім не маленьку інфляцію.

Психологічно ціни на нерухомість начебто "утримують" взяту планку - реально ж квартири досить швидкими темпами знецінюються.

Невигідність придбання житла у власність стає очевидною, тож проста людина починає думати, як винайняти квартиру, і, що потрібно знати під час оренди квартири, щоб не переплатити. Агентства і ріелтори прекрасно це розуміють, тому ними поставлено завдання: зробити все, щоб знімати квартиру без посередників потенційні наймачі не могли. 

Як відомо, зняти недорогу квартиру в Києві за невелику суму, не так і просто. Це має бути однокімнатна квартира, уявімо собі, що в ній проживає 2 працюючих людини. Їхній сукупний дохід буде в середньому такий, що близько 40-50% доходу витрачається на оренду житла. Чи не багато? Для квартиронаймача - вже багато, але завдання агентств - "задушити" ринок оренди і оживити за рахунок цього ринок "іпотеки". 

Тому вартість оренди квартир буде ще більшою, якщо ми не навчимося себе правильно поводити. Тут постає питання, як правильно орендувати квартиру, як правильно винайняти квартиру, щоб була можливість залишати в сімейному бюджеті більшу частину доходів від 2-х працюючих людей.  

Що ж призводить до підвищення цін на ринку оренди нерухомості?

1. Умови агентів. "Комісія" агенту виплачується в момент вселення у квартиру у відсотках від вартості місячної оренди (зазвичай від 50% до 100%). У результаті агенту невигідно здавати дешеву квартиру. Швидше, він домовиться з власником квартири виставити більшу ціну, ніж заявлену спочатку, водночас ніколи не буде відстоювати інтереси квартиронаймача.

2. Схема роботи агентів із дешевими квартирами:

 • Коли агент телефонує вам, він найчастіше навіть не уявляє, яку квартиру він пропонує (наприклад, загальну площу квартири не знає майже ніхто. А вас влаштує передпокій 1,5м2?). Увечері він, можливо, поїде з вами на огляд квартири. Але не тільки з вами. Туди приїде ще чоловік 10, і їх будуть по черзі запускати у квартиру.
 • Хто перший скаже "хочу" і буде готовий внести заставу за кілька місяців проживання - той і "переміг". Нормально?
 • Добре ще, що після огляду не влаштовують аукціон. Але в будь-якому разі вас фактично позбавляють вибору. Орендувати квартиру в таких умовах дуже незручно і невигідно. 

3. Поведінка квартиронаймача. Наша людина дуже лінива, їй не хочеться складати детальне оголошення, їй не хочеться шукати, їй не хочеться торгуватися, їй просто потрібне житло. Хоча тут важливим є, як орендувати квартиру з вигодою для себе, тому винаймати квартиру, як правильно краще знати до зустрічі з агентом з нерухомості. 

До чого призводить така ситуація?

 1. Створюється нездоровий ажіотаж. Нездоровий ажіотаж - це коли зняли квартиру, навіть не оглянуту агентом і не маючи достатньої інформації про неї. Коли десяток клієнтів їде дивитися житло разом з агентом. Коли оренда квартир проводиться фактично за умовами "аукціону" при насильно обмеженому виборі.
 2. Зростають ціни. Агентам вигідно здавати дорогу нерухомість, при цьому важливо, щоб оренда квартири без посередників була скрутною. Банкам вигідно, коли невигідно орендувати квартиру, а вигідніше взяти іпотеку.
 3. І найнеочевидніше і найнеприємніше: за кілька місяців вам або доведеться переукладати договір на менш вигідних умовах, або зайнятися пошуком нової "дешевої" квартири: ціни зростуть настільки, що власникові буде простіше сплатити вам усі витрати на розірвання договору і перездати квартиру.

Що робити? Пропоную свої рекомендації потенційним квартиронаймачам:

Як поводитися на ринку оренди житла вірно, як зняти квартиру правильно

 1. Пропонуйте агенту фіксований розмір оплати його послуг - можна це робити прямо в оголошенні. Спробуйте переманити агента на свій бік, руйнуйте залежність агентської "комісії" від вартості житла, що здається. Поки агентства не дуже люблять цей підхід, але навіть інформаційна "атака" вже приносить свої плоди.
 2. В оголошенні вказуйте чіткі вимоги до квартири. Не обмежуйтеся коротким переліком. Пишіть усе - тоді розмова з диспетчерами агентств, які уточнюють відомості, буде коротшою, а після цього вас уже не дошкулятимуть безглуздими дзвінками.
 3. Відмовляйтеся від не дуже підходящих варіантів. Робіть це сміливо і без сумнівів. Кожен ваш "сумнів" - привід підвищити ціну для іншого абонента.
 4. Торгуйтеся. Якщо торгується один із тисячі - у нього нічого не вийде: квартиру, яку він не зніме за пропоновану ціну, зніме будь-який інший із цієї тисячі. Якщо торгується кожен із цієї тисячі - у продавця мало шансів наполягти на своєму. Торгуйтеся, це безпосередньо дає можливість знімати квартиру недорого.
 5. Вираховуйте вартість оренди виходячи із середньої заробітної плати в регіоні України, в якому ви знімаєте житло. Краще не перевищувати вартість оренди вище 50% доходу вашої родини. 

Сьогодні можна зняти однокімнатну квартиру після ремонту в хорошому районі (не на самій околиці) поруч із метро, якщо говорити про великі міста країни, менш ніж 10 хвилин пішки. І ціна оренди квартири буде адекватною!

 

 

Теми