Не секрет, що сьогодні купити квартиру у власність може далеко не кожен. Та й ті, хто займається орендою житлової нерухомості, і хто може, дуже сильно замислюються: ринок житла економ-класу в явній кризі, заяви агентств нерухомості та банків ні в кого довіри не викликають. Усі розуміють, що ніхто не буде рубати сук, на якому сидить.
Ринок елітного житла - інша річ, проте вкладення в таке житло належить до іншої категорії людей у плані достатку, і є скоріше інвестицією, аніж розв'язанням нагальних житлових проблем.
Іпотека, за яку так чіпляються банки, публікуючи масу сфабрикованих відгуків "задоволених співгромадян", - це сумнівна ідея, адже у нас у країні іпотечні умови вкрай обтяжливі для платників. Купити в кредит квартиру на піку цін нерухомості - це вкрай дурний хід.
Але останнім часом банкам не вистачає навіть такої довірливості співгромадян: за високої прибутковості інвестицій у нерухомість ще можна було подумати про іпотеку, але сьогодні навіть неосвічена людина розуміє, що виплачені відсотки за кредитом їй уже не компенсує жодне зростання цін.
Самі агентства і банки бояться зниження цін як вогню: це ознаменує початок продажу інвестиційних квартир. Правду кажучи, серйозне зниження цін почалося ще на початку року: якщо врахувати нашу зовсім не маленьку інфляцію.
Психологічно ціни на нерухомість начебто "утримують" взяту планку - реально ж квартири досить швидкими темпами знецінюються.
Невигідність придбання житла у власність стає очевидною, тож проста людина починає думати, як винайняти квартиру, і, що потрібно знати під час оренди квартири, щоб не переплатити. Агентства і ріелтори прекрасно це розуміють, тому ними поставлено завдання: зробити все, щоб знімати квартиру без посередників потенційні наймачі не могли.
Як відомо, зняти недорогу квартиру в Києві за невелику суму, не так і просто. Це має бути однокімнатна квартира, уявімо собі, що в ній проживає 2 працюючих людини. Їхній сукупний дохід буде в середньому такий, що близько 40-50% доходу витрачається на оренду житла. Чи не багато? Для квартиронаймача - вже багато, але завдання агентств - "задушити" ринок оренди і оживити за рахунок цього ринок "іпотеки".
Тому вартість оренди квартир буде ще більшою, якщо ми не навчимося себе правильно поводити. Тут постає питання, як правильно орендувати квартиру, як правильно винайняти квартиру, щоб була можливість залишати в сімейному бюджеті більшу частину доходів від 2-х працюючих людей.
1. Умови агентів. "Комісія" агенту виплачується в момент вселення у квартиру у відсотках від вартості місячної оренди (зазвичай від 50% до 100%). У результаті агенту невигідно здавати дешеву квартиру. Швидше, він домовиться з власником квартири виставити більшу ціну, ніж заявлену спочатку, водночас ніколи не буде відстоювати інтереси квартиронаймача.
2. Схема роботи агентів із дешевими квартирами:
3. Поведінка квартиронаймача. Наша людина дуже лінива, їй не хочеться складати детальне оголошення, їй не хочеться шукати, їй не хочеться торгуватися, їй просто потрібне житло. Хоча тут важливим є, як орендувати квартиру з вигодою для себе, тому винаймати квартиру, як правильно краще знати до зустрічі з агентом з нерухомості.
Що робити? Пропоную свої рекомендації потенційним квартиронаймачам:
Сьогодні можна зняти однокімнатну квартиру після ремонту в хорошому районі (не на самій околиці) поруч із метро, якщо говорити про великі міста країни, менш ніж 10 хвилин пішки. І ціна оренди квартири буде адекватною!