Купити квартиру з готовим ремонтом або робити його самому?

Тематика статті

Купівля квартири - важлива і відповідальна справа. При покупці квартири в першу чергу необхідно звернути увагу на документи і «історію», а також на чистоту та охайність під'їзду, дізнатися чи проводилося перепланування, і чи узаконена вона. Але чи так важливі ремонти у квартирах? Може бути краще придбати «вбите» житло і ремонтувати квартиру на свій смак? 

"Вбите житло": що краще, квартира без ремонту або краще одразу купити квартири готові? Якщо без ремонту квартира, то скільки він коштуватиме, як самому зробити ремонт квартири недорого?

На запитання відповідає Марія Літинецька, керуючий партнер «Метріум Груп»: «Заощадити кошти, купивши «вбиту» квартиру, дійсно можна. Все залежить від конкретного випадку, але така можливість аж ніяк не є міфом. Однак, ймовірна вигода визначається тим, наскільки великий ремонт передбачає покупець. Якщо він в будь-якому випадку планує повністю переробляти квартиру, то, можливо, має сенс придивитися саме до «вбитих», адже на них часто роблять значні знижки».

Олексій Шленов, виконавчий директор «МІЕЛЬ-Мережа офісів нерухомості» вважає дещо інакше: «Якщо ви хочете купити квартиру без ремонту, то вам навряд чи вдасться заощадити. Така квартира зажадає серйозних фінансових вкладень (як для придбання матеріалів, так і для оплати праці будівельних бригад). До речі, вибираючи будівельну бригаду, потрібно пам'ятати, що доведеться контролювати весь процес, щоб уникнути неприємних сюрпризів надалі. Тут потрібно керівник з ремонту квартири. Трохи заощадити вдасться, якщо проводити ремонт своїми силами, але в будь-якому випадку на це потрібен певний час, і якщо придбана квартира - єдине житло, то доведеться або жити з ремонтом, або тимчасово знімати іншу квартиру».

Дмитро Овсянников, директор компанії «Іпотека»: «Стикаючись з «вбитими квартирами», прийшов до висновку, що просто так «вбитих квартир» не буває. Як правило, це квартири алкоголіків чи наркоманів. У неблагополучній квартири, як правило, і в документах не все благополучно. Чи варто ризикувати, купуючи квартиру відсотків на 10 нижче середньої ринкової ціни по району, з ризиком втратити і гроші, і житло через її «історії» або витратити місяці, а то й роки життя в судах? Економія при покупці «убитої квартири» може вийти покупцеві боком, а тому, я б не робив ставку на «вбиту квартиру».

Можна одразу купити квартиру в новобудові з ремонтом, чи звернути увагу на продаж готових квартир. Все одно виникає квартирне питання - вартість ремонту. Тут може вигідніше розглядати квартири з ремонтом?

Керівник департаменту міської нерухомості компанії «Стройтрест-Нерухомість» Світлана Біріна: «Покупці переробляють ремонт« під себе», тому цей фактор не так вже й важливий. Виняток становлять ті покупці, які не хочуть обтяжувати себе клопотами і намагаються відразу знайти підходящий варіант по дизайну і обробці. Однак потрібно зазначити, що смаки та уподобання людей за останній час серйозно змінилися, а ринок досі сповнений пропозиціями з ремонтом радянської епохи».

Дмитро Овсянников«На ремонт квартири пропоную звертати увагу далеко не в першу чергу. Набагато важливіше «юридична чистота» документів. На жаль, більшість покупців квартир на документи увагу звертають, але десь після транспортної доступності, виду з вікон і стану квартири. Ріелторам доводиться прикладати багато зусиль, відмовляючи клієнтів від квартир в хорошому стані, але з поганими документами».

Що зробити, щоб купити квартиру і відразу в ній жити. Чи варто шукати квартиру з ремонтом? Може краще вибрати квартиру від забудовника?

Марія Літинецька: «Повністю готове житло має на увазі можливість оселитися в ньому практично відразу, і саме це приваблює багатьох клієнтів».

Дмитро Овсянников«Шукати квартиру з хорошим ремонтом навряд чи варто з кількох причин:

- найчастіше ремонти квартири роблять, щоб приховати якісь недоліки;

- на продаж якісно не роблять: плитки в свіжому ремонті, зробленому «на продаж», як правило, починають відвалюватися в перші дні після покупки.

- навіть якщо ремонт дійсно зроблений якісно, ​​можна не вгадати з колірною гамою: покупцеві може бути не затишно жити в квартирі, наприклад, з рожевими шпалерами або стелями кольору хакі. Ремонт може бути якісний: ламати шкода, а жити в такій квартирі - не затишно.

 (З власного досвіду пам'ятаю: коли купив квартиру, в ній була зелена ванна, в якій я відчував себе як жаба в болоті. Тому, відразу ж після покупки, я виламав ванну, і встановив звичайну, білу. Але ремонт санвузла потягнув за собою ремонт коридору, кухні і всіх кімнат).

- за ремонт продавці роблять націнку, щоб компенсувати вартість ремонту: часто можна купити квартиру без ремонту і зробити ремонт на свій смак: і дешевше, і так, як самому подобається.

На мій погляд, ідеальний варіант - це, так званий «бабусин ремонт», зроблений років 20 назад: і жити можна якийсь час, і ясно, що свій ремонт потрібно буде зробити, і в ціні квартири немає націнки «за ремонт».

А взагалі, при виборі квартири, пропоную звертати першочергову увагу на те, що не можна змінити: на розташування будинку, на стан під'їзду, на те, щоб вікна не виходили на смітник (щоб не прокидатися під веселі крики прибиральниць і гуркіт сміттєвих баків). Потрібно з'ясувати, наскільки благополучні сусіди (з боків, зверху і знизу). А ремонт у власній квартирі - завжди можна зробити такий, як сподобається саме Вам».

Теми