Заставне майно банків

Нежитлова будівля загальною площею 712,9 кв. м, що знаходиться за адресою: Хмельницька обл, Деражнянський р-н, м. Деражня, вул. Миру, 89
6
Хмельницька область
Нежитлова будівля загальною площею 712,9 кв. м, що знаходиться за адресою: Хмельницька обл, Деражнянський р-н, м. Деражня, вул. Миру, 89 та обліковується на балансі Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький), код за ЄДРПОУ 43316784. Одноповерхова будівля з підвальним приміщенням та прибудованою котельнею. Рік побудови 1917, фундамент камінний, стіни цегляні, покрівля шиферна, перекриття дерев'яне, підлога дерев'яна, сходи дерев'яні, наявна електрифікація. Право власності на нерухоме майно зареєстроване за державою в особі Міністерства юстиції України 22.07.2014, номер запису про право власності 6419662, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 413203368215. Відомості про земельну ділянку відсутні. Наказом Управління культури, національностей та релігій Хмельницької ОДА від 28.02.2013 № 65н об'єкт включений до Переліку щойно виявлених об'єктів культурної спадщини Хмельницької області за видом "архітектура" та "містобудування", як житловий особняк приватного адвоката Периторіна.
Номер лоту
UA-PS-2021-08-22-000003-2
Додатки (2)
Промислова нерухомість 04210000-3
Архів
Кінцевий строк подання
23.09.2021 19:48:00
Дата початку аукціону
24.09.2021 12:09:01
Початкова ціна
319 379 грн без ПДВ
Мінімальний крок аукціону
3 194 грн без ПДВ
Початкова ціна за кв.м
449 грн без ПДВ
Тип аукціону
Англійський
Виставляється на аукціон
Вперше
Нежитлова будівля (будівля гуртожитку колишнього ТОВ «Маяк») за адресою: вул. Нагорна (історична назва: Кірова), будинок № 50а, с. Веселе, Межівський район, Дніпропетровська обл.
Дніпропетровська область
одноповерхова нежитлова будівля, літ. А, загальною площею – 230,2 кв. м, 1972 року побудови. Первісне функціональне призначення – будівля початкової школи, пізніше - гуртожиток. Не експлуатується з 2012 року, не використовується за призначенням з 2000 року. Район місцезнаходження будівлі забезпечений об’єктами електропостачання. Під’їзд до ділянки, на якій розташована будівля, здійснюється з боку вул. Нагорна. Підходи і під’їзди до об’єкта в задовільному стані. Під’їзна дорога має тверде асфальтове покриття. Стіни – силікатна цегла, підлога відсутня, покрівля – шифер, частково - відсутній, перекриття – дерев’яні, частково відсутнє, перегородки із шлакоблоку, вікна закладені шлакоблоком на 2/3 площі, двері відсутні. Відсутнє електропостачання, водопостачання, газопостачання, каналізація, опалення.
Номер лоту
UA-PS-2021-08-21-000001-2
Додатки (9)
Торгова нерухомість 04220000-6
Архів
Кінцевий строк подання
14.09.2021 20:29:00
Дата початку аукціону
15.09.2021 12:32:21
Початкова ціна
18 583 грн без ПДВ
Мінімальний крок аукціону
186 грн без ПДВ
Тип аукціону
Англійський
Виставляється на аукціон
Вперше
Продаж яблуневого саду інтенсивного вирощування, площа 5.14 га.
21
Полтавська область
Яблуневий сад інтенсивного вирощування: 19, 535 дерев на площі 5.14 га. Посадка 2017-2018 років. Сорти: Пінова, Голден Делішес, Чемпіон, Ред Джонапрінц, Ред Чіф. Застосовується крапельний полив. Відповідно до технології вирощування на 5 рік сад буде давати орієнтовно 200 тонн яблук. Крім того, посаджено 2 га малини раннього і ремонтантної сорти. Посадка проведена відповідно до проектної документації. Забір води для поливу рослин проводиться з водойми площею 1.3 га, розташованого на прилеглій території. Посилання на віртуальну екскурсію: https://youtu.be/i0kh9o6uRsM
Номер лоту
UA-PS-2021-07-19-000059-2
Додатки (1)
Купівля і продаж нерухомості 70120000-8
Архів
Кінцевий строк подання
22.09.2021 20:00:00
Дата початку аукціону
23.09.2021 11:25:24
Початкова ціна
19 100 000 грн з ПДВ
Мінімальний крок аукціону
191 000 грн з ПДВ
Тип аукціону
Англійський
Виставляється на аукціон
Вперше

Після кризи 2014 року в Україні дуже багато банків були визнані неплатоспроможними. У них з'явилися великі борги перед вкладниками і кредиторами, а значить ці борги виникла необхідність погашати. Цей процес знаходиться у веденні Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, (в подальшому Фонд або ФГВФО). В результаті був реалізований продаж заставного майна і активів банків банкрутів.

Що таке заставне майно?

Заставне майно - це нерухомість та інші активи, які перейшли на баланс банку, що ліквідується до моменту визнання його неплатоспроможним. Сюди також входять права вимоги за кредитами. Все це є частиною активів, які необхідно продати, щоб розрахуватися з вкладниками та іншими кредиторами.

Для цього Фондом ведеться розпродаж заставного майна. Формуються лоти оптові або роздрібні, а потім продаються за допомогою аукціонів в системі Прозорро.Продажі. Замовником в цьому випадку виступає ФГВФО, продаж заставного майна банками безпосередньо не ведеться, після того, як їх Національний банк офіційно визнав банкрутами. При цьому самі торги в Prozorro ведуться в публічній сфері, а в покупці нерухомості або прав вимоги за кредитами юридичних або фізичних осіб можуть взяти участь всі бажаючі, крім власників кредитних зобов'язань. Як відбувається реалізація заставного майна, яке заставне майно банків продається, і чому це вигідно, давайте розберемо ці питання.

Яку заставну нерухомість можна купити на аукціоні в Україні?

Сама по собі система Прозорро.Продажі починалася саме як публічна платформа для продажу активів збанкрутілих банків, а вже потім до неї приєдналися інші проекти, такі як мала приватизація або оренда державного та комунального майна. Самі аукціони заставного майна банків банкротів продаються у вигляді електронних торгів, куди допускається будь-яка приватна чи юридична особа, зацікавлена ​​в його придбанні.

Яку нерухомість пропонує аукціон з продажу заставного майна:

 • об'єкти житлового сектора, в основному це квартири, будинки і котеджі, що знаходяться на балансі банку або входять в якості прав вимоги за кредитами;
 • комерційна нерухомість - магазини, торгові площі, місця для парковки і гаражі, офіси та адміністративні будівлі;
 • виробнича нерухомість - цехи, виробничі ділянки і площі, цілі майнові комплекси або їх частини;
 • ділянки землі для забудови або використання будь-якого призначення, залежить від лота.

Купити можна обраний вами об'єкт, якщо взяти участь в торгах. Причому продаж заставного майна, це можливість вигідно придбати нерухомість на аукціоні, чому це так?

Чому вигідно купувати заставне майно банків?

Можливість зробити вигідну покупку нерухомості житлового або комерційного призначення на торгах в системі Прозорро.Продажі виникає через саму процедуру аукціону. Справа в тому, що торги проходять за голландським сценарієм, а це означає, що після відкриття аукціону ціна за лот буде тільки знижуватися.

Зниження вартості виникає на рівні частки і через конкретні проміжки часу, а самі торги йдуть тривалий час. В результаті покупка може бути істотно нижче початкової вартості об'єкта, часом ця цифра досягає знижки в 80%, а іноді її розмір досягає 95 і навіть 98%.

Реалізація заставного майна за такою схемою виникає з однієї простої причини, необхідна порівняно швидка продаж, а також абсолютно невідома реальна ринкова ціна за лот. Часто початкова ціна активу не відповідає дійсному стану справ на ринку, і такий варіант торгу допомагає її визначити.

У свою чергу, це дуже вигідна можливість придбати ту нерухомість, яка вас цікавить, і ви хочете отримати за неї цікаву ціну.

Як безпечно купити заставне майно банків?

Щоб почати торги і зрозуміти, що вам необхідно, для початку почніть пошук заставного майна. Так ви зможете оцінити цікавий для вас об'єкт, прикинути, скільки грошей ви готові за нього заплатити, а також оцінити всі ризики. Сам процес від початкової точки оцінки і пошуку гарної нерухомості, до її кінцевої точки - переоформлення прав власності на себе, передбачає певний досвід, а також юридичну підкованість в питанні.

Тут має сенс скористатися досвідом професійних юристів. Саме тому був створений сайт заставного майна банків банкротів RialtoTenders, на якому можна не тільки вибрати цікаву нерухомість, а й замовити послугу супроводу участі в торгах. Тут також пропонується будь-яка актуальна нерухомість з провідних електронних аукціонів України!

Яку користь ви можете отримати від співпраці:

 • точна оцінка потенційного об'єкта покупки;
 • облік всіх ризиків з урахуванням специфіки нерухомості та діючого у нас в країні законодавства;
 • вироблення цінової стратегії участі в аукціоні;
 • безпосередня допомога в реєстрації на торги і участі в них;
 • оформлення документів за фактом перемоги в торгах, якщо ви переможете на них;
 • підписання договору переуступки прав вимоги або договору купівлі-продажу;
 • переоформлення прав власності на куплене майно.

У вас є можливість замовити допомогу на RialtoTenders як на окремому етапі, так і повний супровід у всьому процесі участі. Тут є багато нюансів по роботі платформи Прозорро.Продажі і юридичних аспектів, які ви можете не знати із зрозумілих причин. Однак їх знають наші юристи, і можуть застосувати ці знання на практиці в вашу користь.