7 фактів про нерухомість в світі

Тематика статті

Якщо провести соціальне опитування серед населення на тему: «Що ви знаєте про нерухомість?», Відповіді громадян будуть нудні і банальні. Для більшості нерухомість асоціюється з проживанням або веденням бізнесу і це в значущості правда. Однак цей сегмент ринку має масу цікавих фактів, які знайомі далеко не всім.

Вас цікавлять вигідні варіанти придбання квартири або ви шукаєте земельну ділянку під забудову в Україні, можна розглянути пропозиції не тільки з ринку нерухомості, а й з аукціонів.  

Факт №1. Найдорожчі квартири в світі. У якій країні найбільш дорога нерухомість? Довгий час, першість по дорожнечі житла належала столиці Англії - Лондону. З огляду на ситуацію, що змінилася в світі на сьогоднішній день, сильно вдарить по кишені покупка квартири в місті Монте-Карло (князівство Монако), особливо коли нерухомість займає берег моря. Тут вартість одного квадратного метра житлової площі варіюється в межах 50 000 доларів. На другому місці розташувалася Москва: тут покупка квартири можлива за ціною 22 000 доларів за метр площі. Лондон тепер займає третю позицію в світовому рейтингу дорогого житла, поступаючись столиці Росії всього декількома сотнями доларів. Далі в порядку убування: Токіо, Нью Йорк, Париж, Сінгапур, Мілан, Мумбай.

Факт №2. Найдешевші квартири в світі. З огляду на попередню інформацію, виникає логічне запитання: «Де найдешевші квартири в світі?». Тут перше місце ділять Таїланд та Єгипет. За шикарний будинок з басейном, який розташований в Каїрі, доведеться викласти близько 1200 доларів. Тут населення на низькому рівні життя, тому придбання будинка навіть в столиці не коштує дорого. За цю суму в Україні не можна купити навіть сільський будиночок. Котеджі в Таїланді виставляються на продаж ще дешевше. Однак рівень життя в цих країнах залишає бажати кращого, тому бажаючих обзавестися нерухомістю на території зазначених держав поки небагато.

Факт №3. Брудні країни в світі. Вважається, що на території України і Росії знаходяться найбрудніші міста на планеті. Це далеко не факт. Забрудненим населеним пунктом на планеті є звичайно Чорнобиль (Україна). Потім йдуть міста, розташовані на території Філіппін і Індії. Росія займає лише четверту позицію за рівнем забруднень. За ними слідують Китай, США і Румунія. Фахівці оцінювали ступінь забрудненості міст за наступними критеріями: екологічний фактор, кількість захворювань на душу населення, дитяча смертність, наявність в повітрі отруйних речовин.

Факт №4 Життя на інших планетах! Деякі ексцентричні громадяни поспішають обзавестися ділянкою під забудову, яка знаходиться на іншій планеті. Зараз спритні ділки активно розпродають поверхні Місяця, Венери, Марса і навіть Меркурія. Вважається, що це вигідна пропозиція, враховуючи низьку вартість інопланетної землі - від 70 євро за квадратний метр. Щасливі власники ділянки на іншій планеті сподіваються забезпечити своїм нащадкам гідне майбутнє. Адже людство вже активно виходить за межі рідної атмосфери, відповідно наведені планети колись будуть колонізовані. Однак з юридичної точки зору, таке придбання не має законної сили. Крім того, немає гарантії, що сертифікати, що підтверджують факт покупки не видаються відразу декільком покупцям.

Факт №5 найвужчий будинок. Один з найбільш вузьких будинків в світі побудували в Токіо на ділянці між дорогами. Архітектори цього проекту хотіли нагадати японцям: вільного місця на островах залишилося мало. Будинок, ширина якого ледве перевищує 3 метри, уже отримав свою назву - The Wall of Nishihara. Він розташований на ділянці між двома дорогами, яку місцева влада давно списали з рахунків в силу невеликого розміру. У будинку є кілька поверхів, на кожному з яких вмістилося тільки по одній кімнаті. Будинок повністю підключений до комунікацій, в ньому навіть частково встановлені меблі. Загалом, в будинку є все для комфортного життя. Однак поки черги охочих купити таке чудернацьке житло не шикуються.

Факт №6 Нерухомість під землею. Станції лондонського метро перетворяться в готелі. Інвестори зацікавилися новим проектом. Вперше занедбані станції метро Лондона потрапили під пильну увагу інженерів ще 5 років тому. Тоді предметом їх вивчення стала стара карта підземних міських комунікацій. Інженери повідомили, що занедбані станції є розгалуженнями з 750 тунелів - ціла джерело підземного простору, який ніяк не використовується. Кинутими підземками зацікавилися приватні інвестори, які розраховують найближчим часом перетворити невикористовувані станції "Тьюб" на нові пам'ятки Лондона. Згідно з проектом, переобладнання підлягають 34 станції. Реконструкція буде проходити в кілька етапів: перші 13 станцій почнуть облаштовувати вже найближчим часом. Згодом занедбані станції лондонської підземки перетворяться в готелі, музеї, ресторани і торгові центри.

Факт № 7 Найвища будівля в світі "Бурдж- Халіфа" - хмарочос висотою 828 м в Дубаї, найвища споруда в світі. Форма будівлі нагадує сталагміт. "Дубайська вежа" проектувалася як «місто в місті" - з власними газонами, бульварами і парками. Загальна вартість споруди - близько 1,5 млрд. доларів. Бурдж- Халіфа - ключовий елемент нового ділового центру в Дубаї. Усередині комплексу розміщені готель, квартири, офіси і торгові центри. Будівля має три окремі входи: вхід в готель, вхід в апартаменти і вхід в офісні приміщення. 

Теми