Будівництво на схилах

Тематика статті

Проблемність спорудження будинку на схилі визначається ступенем крутизни самої ділянки. І що крутіша ділянка, то складніше завдання стоїть перед будівельниками і дизайнерами. Існують різні проєкти будинків на схилах, але типовими їх не назвеш, досить часто це індивідуальне за дизайном житло, що передбачає особливе будівництво на схилах. Важливим моментом під час вибору проєкту є крутизна схилу, від її величини залежатиме вибір майбутньої будови.  

Найбільш вдалою для будівництва будинку є крутизна схилу, ухил якого спрямований на південний або західний бік. Якщо незначний ухил не надто впливає на планування будинку на схилі, проєкти вибирають з урахуванням цього, тут може навіть вийти адаптація стандартного варіанту. В іншому разі фундамент на схилі і подальшу будову розробляють індивідуально. 

Деякі значення крутизни схилу є практично абсолютним протипоказанням до будівництва будівлі та житла. Якщо котедж або будинок на нерівній ділянці, рівень нахилу якої становить понад 10%, знадобиться розробка спеціального пальового фундаменту і комплекс протизсувних заходів.


Будинок на схилі, маючи низку інженерних проблем, також має і свої переваги. У цокольному поверсі будинку, наприклад, можна розмістити не тільки підсобні приміщення, а й втоплену веранду або літню кухню. У такому будинку в приміщеннях, розташованих на різних поверхах, можна зробити окремий вхід з вулиці і таким чином розділити житлові приміщення і службові кімнати. У котеджах на нерівній ділянці можна, уникнувши примусового відкачування стічних вод, спрямувати їх донизу по схилу в спеціально відведене місце. Балкони і веранди в будинку, розташованому на кількох рівнях, можуть перебувати на різних поверхах. Найчастіше краєвид із вікон такого житла кращий, ніж у стандартних спорудах.

 

Теми