(044) 300-25-56

Детальна інструкція про те, як купити нерухомість у Франції

Тематика статті
Зміст
Купівля квартири у Франції: види нерухомості та етапи її придбання
Придбання нерухомості у Франції: де шукати об'єкт і які потрібні документи для його купівлі
Чи можна отримати посвідку на проживання у Франції під час купівлі нерухомості

Франція приваблює своєю багатовіковою архітектурою, культурою, пам'ятками та політичною стабільністю. Туристи приїжджають у цю країну цілий рік, саме тому нерухомість тут має величезний попит. Процедура купівлі нерухомості у Франції для іноземців така сама, як і для місцевих жителів. Придбання здійснюється на тих самих умовах, що прийняті і для резидентів країни. До купівлі доступні як комерційні, так і житлові об'єкти юридичним і фізичним особам.

Інвестування в нерухомість у цій державі стає чудовим джерелом для пасивного доходу. Адже її можна здавати туристам у будь-яку пору року або як приміщення під комерційну діяльність. Також це гарна підстава для отримання посвідки на проживання або громадянства. Безпосередньо інвестування в нерухомість не дає права на отримання, але це позитивно впливає на рішення під час подання заяви.


Якщо ви проживаєте в цій країні, то вам буде корисна й інша інформація з нашого сайту. Як знайти роботу у Франції, де шукати, і що для цього необхідно. Що потрібно, щоб підтвердити свій диплом у Франції, докладна інструкція по темі.


Купівля квартири у Франції: види нерухомості та етапи її придбання

У цій державі можна придбати будь-який тип нерухомості: від квартири до вілли. Квартири-студії підходять людям, які планують переїхати на постійній основі до Франції. Вони вважаються аналогом звичних однокімнатних квартир і стануть чудовим варіантом для працівників або студентів. За площею однокімнатні апартаменти тут зазвичай не перевищують 20 м2. Двокімнатні або трикімнатні квартири підходять для невеликих сімей і сімей з дітьми. Для інвесторів або великих сімей чудовим варіантом стануть будинки із земельною ділянкою. Зазвичай вони розташовуються за містом і, звісно, потребують постійних вкладень. Можна придбати також і готову ділянку під будівництво з можливістю організувати свій власний проєкт. Є також ізольовані ділянки. У таких випадках це просто огороджений майданчик з підведеними комунікаціями. Можна купити й елітну нерухомість або об'єкт із культурною цінністю майже в будь-якому регіоні країни - віллу, замок або особняк.

Тут кожен може знайти те, що буде краще за призначенням або бажанням. Але важливо розібратися як все-таки відбувається процес купівлі нерухомості у Франції. Для цього потрібно пройти кілька ключових етапів:

  1. Пошуки об'єкта. Насамперед визначтеся з першорядними параметрами для пошуку житла - місто, район, бюджет, площа об'єкта та інші моменти.
  2. Попередній перегляд. Після того як знайшли відповідні варіанти, слід домовитися про перегляд об'єкта.
  3. Відкриття банківського рахунку. У Франції необхідно відкрити спеціальний рахунок у банку, який призначений для купівлі нерухомості.
  4. Нотаріальна угода. Обов'язковим кроком є підписання покупцем договору про співпрацю з нотаріусом або рієлтором.
  5. Отримання технічного документа. Після того як визначилися з конкретним об'єктом, господар зобов'язаний надати технічні документи на житло і право власності. У них має бути присутня інформація про власника, площа, стан проведених комунікацій, наявність термітів у забудові та багато інших параметрів.
  6. Укладення угоди. Наступний етап передбачає письмову угоду з оглядом житла. На цьому ж етапі покупець вносить заставу, зазвичай сума становить 5-10% від вартості обраної нерухомості.
  7. Перевірка в нотаріуса. Нотаріус перевіряє угоду на законні підстави, враховуючи всі технічні моменти та юридичні.
  8. Переказ коштів. До укладення договору залишкова сума переказується на рахунок нотаріуса.
  9. Підписання acte authentique de vente. Далі підписується договір купівлі-продажу між покупцем і власником. Одразу після підписання гроші з рахунку нотаріуса переводяться на рахунок власника, а покупець стає новим власником нерухомості.
  10. Реєстрація права власності. Цим займається нотаріус одразу після укладення угоди та переказу коштів на рахунок колишнього господаря об'єкта.
  11. Страхування об'єкта. Новий власник зобов'язаний пройти процес страхування придбаного житла і зареєструвати його в Conservation des hypothèques.

Якщо ви перебуваєте за межами Франції, можна виконати всі ці процедури за допомогою довіреної особи.

Зверніть увагу, що переказ грошових коштів, зокрема і застави, не повинен здійснюватися на рахунок власника. Переказ здійснюється тільки на рахунок нотаріуса, щоб уникнути шахрайських діянь.

Придбання нерухомості у Франції: де шукати об'єкт і які потрібні документи для його купівлі

Знайти квартиру можна як самостійно, так і за допомогою рієлторського агентства. Звісно, самостійний пошук житла значно заощадить фінанси, адже не потрібно буде платити фахівцеві за надані послуги, але водночас забере більше часу. Ось кілька перевірених джерел для пошуку нерухомості у Франції:

Коли знайшли відповідні варіанти, необхідно зв'язатися з продавцем. У нього варто уточнювати таку інформацію:

  • Площа об'єкта.
  • Діагностика нерухомості (продавець зобов'язаний надати діагностику об'єкта і журнал обслуговування забудови).
  • Протокол зборів власників. Це необхідно запитувати в разі якщо обрана нерухомість належить не одному власнику.
  • Інформація про податки.

Якщо всі сторони згодні і кожного влаштовують всі надані умови, приступають до процедури купівлі-продажу нерухомості.

Для купівлі нерухомості у Франції потрібен такий пакет документів:

  1. Закордонний паспорт.
  2. Свідоцтво про шлюб/розлучення.
  3. Попередній договір купівлі-продажу.
  4. Дані про заробітну плату (за останні три місяці) або виписка з рахунку за останні два роки.
  5. Для найманого працівника - трудовий договір.
  6. Для бізнесменів - баланс і статут за останні три роки.
  7. Інформація про додаткові доходи (це можуть бути банківські вклади, здача приміщення в оренду тощо).
  8. Для громадян країн, які не входять до складу Євросоюзу, знадобиться також свідоцтво права власності на нерухомість разом із рахунками про оплату комунальних послуг.
  9. У деяких випадках можуть попросити довідку про стан здоров'я.
  10. Довідки про погашення кредитів (якщо вони були) і податкові декларації.

Усі документи, які не англійською або французькою мовами, необхідно перекласти за допомогою сертифікованого фахівця, а також завірити їх у нотаріуса.

Чи можна отримати посвідку на проживання у Франції під час купівлі нерухомості

Сам факт купівлі нерухомого об'єкта і право власності у Франції - не є прямою умовою для отримання ПНП для іноземця. Однак це враховується при подачі заяви на оформлення посвідки на проживання і є величезним плюсом. Якщо було придбано нерухомість, вартістю від 300 000 EUR, відкривається можливість оформити ПНП терміном на п'ять років. Маючи на руках цей документ і проживаючи у Франції більш як шість місяців, іноземець має право претендувати на громадянство. Дуже важливо дотримуватися всіх законів держави і пройти інтеграцію в суспільство Франції. Для отримання громадянства потрібно буде пройти перевірку на знання прав, місцевої мови, обов'язків, історії та культури. Радимо звертатися до досвідчених фахівців і юристів, щоб пройти цю процедуру, дотримуючись актуального законодавства цієї держави, а також щоб уникнути проблем під час подачі документів.
 

Підписуйтесь на наш телеграм канал та дізнавайтесь першими актуальні новини та корисні матеріали про життя Українців в Європі.
Теми