Будівництво з оциліндрованих колод або бруса

Тематика статті

Вартість і короткий опис матеріалів і технологій, які використовуються в ситуаціях, коли ведеться будівництво будинків з оциліндрованого бруса або профільованої колоди. Яку деревину використовувати при будівництві дерев'яного будинку, котеджу? Для будівництва дерев'яного будинку використовують зруби дерева як хвойних, так і листяних порід, проте в Україні представлені будови, виготовлені тільки з хвойних порід. При цьому краще брати зруб, заготовлений взимку, оскільки з настанням холодів припиняється рух соків усередині дерева, пори закриваються, і деревина стає щільнішою і твердішою.

Знайти за гарною ціною земельну ділянку у власність чи оренду, а також розглянути пропозиції щодо придбання землі житлової забудови, які пропонують на аукціонах Прозорро.Продажі, можна у нас на сайті. 

Яка має бути товщина стін у будинку з оциліндрованих колод, технологія зведення? Ми пропонуємо використовувати для стін оциліндровану колоду 200 мм, яка повністю відповідає нашому клімату. Брус для даху варто брати такий самий. Можна використовувати і колоду з товщиною стінки від 135 мм (потребує додаткового утеплення) і вище. Стіна з бруса, яка не потребує додаткового утеплення, має бути не вужчою за 150 мм.

Перевагою оциліндрованих колод є рівна, округла форма, що дає змогу досягти їх щільного з'єднання. Діапазон застосовуваних розмірів колоди оциліндровані мають залежно від регіону, а також висоти і площі будови, в межах 160-260 мм. Профільовані або оциліндровані колоди, завдяки скомпенсованому розташуванню нижнього жолоба і верхнього паза, що знімають напруження волокон, менше деформуються в процесі природного сушіння деревини. А завдяки однаковому діаметру і високій якості обробки поверхонь оциліндровані колоди не потребують оздоблення. Оциліндрована колода розміри паза повинна мати у співвідношенні 1:2. 

Сучасна технологія отримання оциліндрованої профільованої колоди передбачає попередню операцію обдирання. Це дає змогу отримати незначний припуск для подальшого циліндрування, випрямлення осі обробки в непрямолінійних стовбурів, чисту поверхню, що збільшує довговічність фінішних фрез і високу чистоту поверхні. Далі заготівля проходить через оциліндрувальний верстат з одночасним фрезеруванням жолоба і розвантажувального паза. Останні операції: торцювання колоди по довжині і фрезерування замків (вінцевих чашок, навіть для неперпендикулярних стін, наприклад, для еркерів). 

Будинок зруб варто зводити з матеріалів із вологістю матеріалу не більше 25%. Якщо вміст вологи буде у колод менше, це краще позначиться на процесі підгонки в часі. За наявності матеріалів з високим ступенем вмісту вологи, варто домогтися її зниження шляхом природного сушіння.

 

Теми