Житло в розстрочку - плюси і мінуси

Тематика статті

Одним із способів придбання власного житла, є можливість купити квартиру в розстрочку. Не рідкістю тут є розстрочка від забудовника. У загальному випадку, при купівлі житла розстрочка - це можливість внесення повної суми через деякий час. При цьому відсоткова ставка нижча, ніж узяти житло в кредит, але термін виплати менший. Також вищим може бути початковий внесок. Є варіанти, коли пропонується безвідсоткова розстрочка на квартиру. 

Можна купити квартиру з аукціону Прозорро в будь-якому регіоні країни, детальніше пропозиції у нас на сайті. 

Якщо купується квартира в розстрочку, плюси і мінуси такого придбання, давайте розглянемо детальніше. Якщо розстрочка безвідсоткова, то купівля квартири на таких умовах з фінансової точки зору вигідніша, ніж придбання житла за допомогою іпотечного кредиту.

Переплата під час купівлі квартири в розстрочку буде істотно меншою, а, враховуючи постійне зростання цін на нерухомість, кінцева вартість квартири буде порівнянна з ринковою ціною такого житла на момент вселення в неї. Тим більше, що можлива розстрочка на квартири після вселення. Крім того, процедура отримання кредиту тривала й недешева, тоді як купівля квартири на виплату не вимагає від покупця якихось особливих витрат часу, збору великої кількості документів і очікування схвалення банку.

Забудовник не вимагає від покупця довідки про доходи і пропонує низькі ставки. Ставка за іпотечним кредитом становить близько 15% річних у гривні. Загалом ставки коливаються від 16 до 22% річних. Розстрочка від забудовника дорівнює 0% на етапі будівництва і від 10% після введення будинку в експлуатацію. На таких умовах банківський кредит взяти просто неможливо. Що коротша розстрочка, то вигідніша вона порівняно з кредитом. Платежі за розстрочкою ви зможете погасити достроково без штрафних санкцій.

Розстрочка квартири мінуси теж має, до них можна віднести той факт, що об'єктом купівлі часто є недобудова, тобто покупець не може одразу в'їхати у квартиру. Крім того, придбання квартири в такому недобудованому будинку в період кризи не захищає покупця від ризику заморожування будівництва і банкрутства забудовника.

Куплена в розстрочку квартира переходить у власність покупця лише після повної оплати її вартості, а отже, через якусь кількість часу. Перешкодою до придбання квартири на таких умовах може стати великий початковий внесок. Перший внесок за квартиру часто дорівнює 50%. Щоправда, дедалі частіше забудовники пропонують покупцеві купівлю квартири з 30% і навіть з 10% внеском. Для когось із покупців недоліком може стати незначний термін розстрочки, який може бути обмежений введенням об'єкта в експлуатацію або дорівнювати 1, 3, 5, і, дуже рідко, - 10 рокам.

Плюси і мінуси купівлі квартири в розстрочку є, тут кожен випадок слід розглядати індивідуально. Однак, якщо ви маєте можливість у порівняно короткостроковій перспективі розплатитися за житло, то квартира під виплату з відтермінуванням і без кредиту хороший вихід. У такий самий спосіб можлива купівля будинку в розстрочку, якщо йдеться про придбання котеджу в котеджному селищі як варіант.

 

Теми