Земля для сільськогосподарських потреб для виробництва продуктів харчування стала в Україні продаватися, її можна взяти у власність та продати, це послужило поштовхом до розвитку даного ринку. При цьому діють деякі правила: не можна купити понад 100 га на одну особу – фізичну особу, і не більше 10 тисяч га, якщо купує юридична особа.
Продаж сільськогосподарської землі стартував, у тому числі й через електронну систему Прозоро.Продажі. Тут власники ділянок можуть одержати найбільшу суму за такий актив, якщо вирішать його реалізувати. На такі відкриті торги приходять різні потенційні покупці, а кінцева вартість за лот формується на підставі найбільшої ціни, отриманої на торгах.
Варто уточнити, що землі сільськогосподарського призначення, які перебувають у власності державних та комунальних компаній та організацій, на балансі органів місцевого самоврядування не можуть бути продані за Законом України. Їх можна лише здавати в оренду через аукціони Prozorro. Такі орендні торги також є відкритими та публічними.
Якщо вас цікавлять актуальні аукціони з оренди земельних ділянок в Україні різного призначення, то про них ви можете дізнатися у нас на сайті. Також на нашому порталі можна дізнатися, як купити сільськогосподарську техніку через аукціон Prozorro.
Ринок землі в Україні активний, що відображається на попиті та вартості. При цьому ціни на сільськогосподарську землю в Україні 2024 року сильно залежать від географічного розташування регіону. Давайте розглянемо середні ціни на с/г землі при покупці. Ось розцінки по основним регіонам:
Таким чином, вартість сільськогосподарської землі в Україні у 2024 році залежить від географії та безпеки регіону. Найдорожчі землі знаходяться в центральних і західних областях, а доступніші — на півночі, сході та півдні країни, де велика близькість до війни.
Якщо ви не користувалися можливостями електронної системи Прозорро.Продажі, але хочете придбати ділянку землі для сільськогосподарської діяльності, то вам буде необхідно взяти участь у торгах.
Щоб це зробити, вам слід:
У вас можуть виникнути труднощі, питання про функціональні або юридичні сторони питання при взаємодії з електронною системою. У цій ситуації ви можете звернутися до нашого юридичного агентства, ми маємо великий досвід роботи з Прозорро і можемо допомогти вам як на одному з етапів, так і як повний супровід на всьому процесі.