Скільки коштує оренда житла в Німеччині у 2024 році?

Тематика статті

Якщо ви перебуваєте в Німеччині у статусі біженця, плануєте влаштуватися на роботу або відкрити бізнес у цій країні, а також отримати посвідку на проживання, у будь-якій подібній ситуації вам буде потрібно знайти житло. Якщо у вас немає коштів на купівлю своїх власних житлових метрів, то залишається оренда.

Як оформити і отримати українцям вигідну іпотеку в Німеччині при купівлі житлової нерухомості, ось на цю тему корисна стаття.

Давайте розкриємо детальніше тему - оренда квартири в Німеччині, будинку, котеджу, кімнати або студії. Які в країні є ціни, особливості оренди, на що звертати увагу та інші важливі моменти з цієї теми.     

Оренда квартири в Німеччині, ціни в середньому по країні

Одним із найважливіших критеріїв є ціна питання для наших громадян, особливо для біженців, якщо вам потрібна орендована квартира. Тут варто обмовитися, що українці в статусі біженців можуть знімати квартиру в Німеччині і при цьому отримати державну дотацію на це. (Більше про соціальне житло в цій країні та дотації WBS у статті за посиланням).

Якщо розглядати ціни на оренду житла, то вона варіюватиметься в середньому від 300-600 євро до кількох тисяч. Вартість на місяць залежатиме від різних критеріїв. Це і розмір житлової площі, додаткові зручності, місце розташування житла, розвиненість інфраструктури навколо, інші переваги. 

У цій країні користується популярністю тема житлового союзу. Це коли обирають великі і навіть дуже великі квартири в Німеччині, оренда при цьому ділиться на кількох мешканців. Виглядає це так - у кожного є своя особиста кімната, але кухня і ванна одна на всіх. Такий поділ житлових метрів дає змогу отримати комфортне житло в хорошому місці за 500-600 євро на місяць.

Знімання квартир-студій може обійтися вам у 700-900 євро на місяць, а зрозуміла нам хороша однокімнатна квартира має цінник близько 1000 євро. Якщо розглядати критерії, що впливають на вартість, то тут можна виділити такі:

 • розмір житлової площі;
 • знімання всієї квартири або тільки кімнати;
 • розташування житла від центру міста;
 • чи є окрема кухня або вона поєднана;
 • мебльоване житло чи ні;
 • чи є побутова техніка і яка;
 • регіон країни.

Для соціального житла розмір житлоплощі відіграє важливу роль, адже це дає можливість отримати дотацію на нього за оренду від держави, це стосується українців, які перебувають у статусі біженців. Для тих, хто має власні кошти для того, щоб винаймати житло в Німеччині, він обирає його, виходячи з власних критеріїв і наявних у розпорядженні грошових коштів. 

Де найдорожча та найдешевша оренда житла в Німеччині?

Щоб розуміти, які ціни має оренда квартир у цій країні, давайте додатково розглянемо найдорожчі та найбюджетніші пропозиції. Найдорожче житло знаходиться в Мюнхені - столиці Баварії. Це місто Міжнародний рейтинг ECA розмістив на 16 місці серед найдорожчих міст Європи. Тут тільки окрема кімната вам обійдеться в 600-700 євро на місяць. Далі за дорожнечею йдуть Франкфурт, Гамбург і Берлін із цінником близько 500 євро/місяць за окрему кімнату.  

Найдешевші варіанти зустрічаються в регіоні Саксонія-Ангальт. Тут за кімнату з вас попросять 200-300 євро на місяць, така ціна зустрічається в Магдебурзі. Далі за рейтингом найменшої вартості йдуть Ерфурт, Лейпциг і Падерборн, де за окреме житлове приміщення дають 300-350 євро/місяць.

Де вигідніше знімати квартиру в Німеччині, ціни в деяких великих містах

Берлін

Якщо ви хочете винаймати квартиру в Берліні, то тут ви знайдете найбільшу кількість пропозицій, де ціни варіюються від 700 до 4000 євро (ціни на оренду квартир у Берліні, зазначені тут, враховуються разом із платою за комунальні послуги).

Найпопулярнішими районами німецької столиці для оренди житла є:

 • Кройцберг - студентський і молодіжний район.
 • Фрідріхсхайн - тихий, спальний район, підходить для літніх людей, сімей і тих, хто цінує тишу.
 • Нойкельн - має розвинену інфраструктуру, тут багато кафе, барів, великі парки.
 • Пренцлауер Берг - також тихий район, популярний серед дорослих людей і сімей.
 • Мітте - центр столиці з усіма можливими перевагами і недоліками проживання в центрі великого міста.

Під час пошуку житла обов'язково вкажіть ваші особливості: скільки людей у сім'ї, чи є ви студентом, фахівцем, що працює, або шукаєте соціальне житло.  

Мюнхен

Далі по містах скажемо кілька слів про Мюнхен, найдорожче місто цієї країни. Тут за окрему квартиру готуйтеся викласти щонайменше 1000 євро на місяць, а середній цінник за оренду житла коливається від 600 до 5500 євро і більше. Наприклад, хороша мебльована окрема квартира - студія в 25 кв.м. у Мюнхені вам обійдеться в 1300 євро/місяць з урахуванням комунальних платежів.

Франкфурт

У цьому місті пропозицій велика кількість. Можна знайти соціальне житло, окрему кімнату, квартиру в центрі та в інших районах. Цінник тут починається від 700 євро, а простора квартира з кількома спальнями в центрі вам обійдеться у 2000 євро на місяць. Верхня цінова стеля може бути якою завгодно великою, аж до 10 тисяч за місячну оренду.

Гамбург

Друге за розмірами і чисельністю населення німецьке місто - порт. Тому і тут можна знайти велику кількість пропозицій з оренди нерухомості. І цінник тут буде порівняно приємним. За мебльовану найдешевшу квартиру ви заплатите від 400 євро з урахуванням комунальних послуг. 

Середня ціна за хорошу квартиру в дорогому районі коливається на позначці близько 1500 євро і 1000 євро у звичайному районі. Тут також можна знайти житло у вигляді власної мебльованої кімнати або компактної студії.  

Лейпциг

Лейпциг вдалий варіант, тут також можна знайти різноманітні пропозиції з оренди. Цінник за окрему компактну квартиру коливатиметься близько 1000 євро/місяць, і доходитиме до 3 тисяч. Якщо ви шукаєте дійсно бюджетний варіант, то можна його знайти за ціною 400-500 євро на місяць без урахування комунальних платежів. 

Якщо ви хочете купити квартиру в Німеччині, то для вас буде корисною ця стаття.
 

 

Теми