Українці можуть лікувати онкологію в Німеччині безкоштовно, детальніше про це

Тематика статті

Від повномасштабної війни в Україні багато українських громадян були змушені тікати до Європи. Однією з таких країн є Німеччина. Якщо біженець з України має онкологічні захворювання, або він виявив у себе підозру на рак уже за кордоном, що робити в цій ситуації. Чи можливе лікування онкології в Німеччині безоплатно для українців, і як це зробити, детальніше на цю тему. 

Більше інформації про те, якими можливостями можуть користуватися українські біженці в Німеччині, ви можете дізнатися у нас на сайті. Для прикладу, як реалізовано параграф №24 ЄС у цій країні, або, де можна отримати українцям безоплатні продукти харчування в Німеччині. Є й інші корисні статті.  

Чи можливо отримати лікування онкології в Німеччині безкоштовно для українських біженців?

Німеччина є країною, де можливо отримати лікування безкоштовно, якщо вас або членів вашої сім'ї торкнулася така важка проблема, як онкологія. Строго кажучи, не тільки українські громадяни-біженці можуть отримати безкоштовне лікування в цій країні, а й люди з інших країн. 

Однак на таку ініціативу досить великі черги, але якщо ви вже офіційно в статусі тимчасового захисту перебуваєте в Німеччині, то у вас є безпосередній доступ до лікування. Ця країна є однією з найкращих за показниками лікування від цього захворювання, це також варто враховувати. 

Якщо ви перебуваєте на стадії лікування або тільки починаєте його, ви в будь-якому разі можете отримати безкоштовні медичні послуги за цим напрямом. Важливо розуміти, що вам необхідно оформити тимчасовий захист, тоді ви отримаєте медичне страхування і соціальну допомогу. Вони допоможуть вам у розв'язанні проблеми, зокрема ви отримаєте необхідне онкологічне лікування в разі подальшого звернення до спеціалізованих центрів.   

Яку допомогу надають для хворих на рак?

На яку безоплатну допомогу в Німеччині можуть розраховувати українські громадяни, якщо в них є онкологічні проблеми? Тут можна вказати на таке:

  • консультації у фахівця;
  • реабілітаційна допомога онкохворим;
  • фінансова допомога;
  • надання низки медичних послуг;
  • медикаменти;
  • транспортування хворого в складних випадках;
  • психологічна допомога як хворому, так і членам його сім'ї.

Первинну консультацію ви можете отримати або у вашого сімейного лікаря, якого вам призначать, або при зверненні до німецької інформаційної служби з питань онкології, за посиланням можна отримати більш точну інформацію. 

Матеріальна допомога хворим на рак українцям у Німеччині від благодійних фондів

Якщо ви перебуваєте легально на німецькій території у статусі тимчасового захисту або біженця, то на вас поширюються і деякі можливості. Одна з них - матеріальна допомога для хворих на рак. Як отримати матеріальну допомогу від благодійного фонду? Її може надати Німецький фонд допомоги хворим на рак (Deutschen Krebshilfe kurzfristig Hilfe beantragen). Для цього ви заходите на офіційний сайт, і заповнюєте там анкету, а також надаєте деякі документи, а саме:

  • ваше ім'я та прізвище;
  • довідку про ваші доходи, її видають органи влади цієї країни;
  • медичну довідку, яку заповнює ваш лікар.

Після розгляду вашого запиту та його схвалення, ви можете отримати одноразову фінансову допомогу в розмірі 5 тисяч євро. У разі наявності у пацієнта певного виду онкології, можна звернутися до німецького фонду допомоги хворим на лейкемію та лімфому (Stiftung Deutsche Leukämie-& Lymphom-Hilfe). 

Тут також надається матеріальна допомога хворим на рак цих типів, а розмір виплати становить близько 500 євро. Щоб скористатися послугами цього фонду, вам також слід заповнити анкету і надати відомості про себе та довідку про підтверджений медичний діагноз. 

Куди слід звертатися українцям у Німеччині, у разі онкологічного захворювання?

Якщо ви вже знаєте свій діагноз або тільки маєте підозри на онкологію, вам у будь-якому разі варто звернутися в Німеччині до сімейного лікаря. Далі він вас скерує в онкологічну клініку, до фахівця, у центр лікування онкозахворювань або навіть в інститут раку. 

Під час звернення до спеціалізованого медичного закладу бажано при собі мати такі дані, документи та довідки:

  • контакти та документи, що засвідчують вашу особу;
  • найсвіжіші лабораторні дані щодо хвороби;
  • висновки лікарів щодо попереднього випадку, якщо він є;
  • хірургічний звіт, якщо робилося хірургічне втручання;
  • результати гістологічних досліджень;
  • знімки МРТ та/або КТ з описом будуть також не зайвими.

Першою точкою відліку, якщо ви тільки починаєте лікування в цій країні, буде направлення в онкологічний центр від вашого сімейного лікаря. Історія вашої хвороби із зазначеними вище довідками та результатами аналізів буде теж потрібна. За необхідності варто скористатися послугами перекладача, для перекладу документів, результатів аналізів і довідок німецькою мовою.    

Кому може бути виділена безкоштовна хіміотерапія

Якщо ви перебуваєте в Німеччині як біженець або під тимчасовим захистом, то ви можете скористатися медичними безкоштовними послугами для лікування раку. Це стосується і випадків, коли необхідна хіміотерапія. У деяких федеральних землях і містах можна під час звернення до лікаря отримати ваучер на лікування від онкозахворювань, це може містити й купівлю медикаментів.

Також варто поцікавитися, чи можна скористатися послугами фондів, які спонсорують хворих у цій країні, для яких призначено медикаментозне лікування. Виділеної допомоги може вистачити для купівлі необхідних ліків, а також подальшого лікування, у будь-якому разі варто спробувати, щоб знизити фінансове навантаження в цій непростій ситуації.     

Деякі німецькі центри та організації, де хворі на рак українці можуть отримати допомогу

Варто вказати центри та організації, які займаються проблемами та лікуванням пацієнтів, хворих на рак. Тут можна виділити такі:

  1. Charité Comprehensive Cancer Center (CCCC) у Берліні, що займається дослідженням і лікуванням пухлин, а також надає паліативну допомогу. 
  2. National Center for Tumor Diseases (NCT) у Гейдельберзі спеціалізується на лікуванні онкологічних захворювань і цукрового діабету. Для консультації можна зателефонувати за номером, вказаним на сайті. Пацієнти клініки отримують страховку, яка покриває всі непередбачувані медичні витрати впродовж усього лікування та протягом 48 місяців після його завершення.
  3. University Cancer Center Hamburg (UCCH) у Гамбурзі пропонує можливість запису на консультацію через спеціальну форму на сайті. 
  4. Онкологічний центр Тюбінген-Штутгарт - для консультації потрібно телефонувати за телефоном центру, це можна зробити з понеділка по п'ятницю з 10:00 до 12:00. За наявності медичного страхування лікування може обійтися дешевше.
  5. Університетська лікарня Бранденбурга - Для зв'язку з Університетською лікарнею Бранденбурга необхідно заповнити спеціальний формуляр на сайті лікарні.

Останні два медичні заклади надають широкий спектр послуг з діагностики та лікування онкологічних захворювань, а також надають підтримку та допомогу українським пацієнтам. Однак отримати лікування можна в усіх вищевказаних центрах.
 

 

Теми