Як отримати безкоштовні продукти харчування українським біженцям у Німеччині в соціальних магазинах Tafel

Тематика статті

Для багатьох українських біженців, хто проживає в Німеччині, цілком реально може виявитися, що багато продуктів харчування купити не так просто через брак коштів. Підтримка з боку німецької держави досить висока наших громадян, але й ціни на продукти в Німеччині немаленькі.  

Однак у цій ситуації є і вихід, можна отримати продукти харчування безкоштовно або купувати їх з величезними знижками, якщо скористатися послугами благодійної організації Tafel. Давайте детальніше розповімо про таку можливість.   

Більше інформації про оренду нерухомості в Німеччині у нас на сайті. 

Для чого потрібні соціальні магазини Tafel у Німеччині?

Як і в будь-якій країні, у Німеччині теж є незаможні, незахищені верстви населення, хто не може собі дозволити купити більшість продуктів у супермаркеті. Саме для них і була створена благодійна організація Тафель (Tafel). Ці магазини в Німеччині існують ще для однієї мети, запобігти викиданню продуктів харчування, і спроба їх віддати або продати за низькою ціною тим людям, які їх потребують.

Можна подумати, що дана мережа, що складається з 960 центрів по всій країні, в якій працюють майже 60 тисяч волонтерів, задумана для того, щоб допомагати безхатченкам або бідним. Однак це не так, такі категорії людей звертаються в магазини Tafel, але частка цих клієнтів становить лише 2%. Здебільшого туди ходять безробітні, пенсіонери та біженці, включно з українськими.   

Для наших людей у цій країні звернення до центрів допомоги - це реальна можливість отримати низку продуктів за ціною 10-30% від їхньої реальної вартості, або ж отримати їх узагалі безкоштовно. 

Що можна отримати українським біженцям у магазині Tafel?

Можна сказати, що магазини Тафель у Німеччині пропонують дві опції для мешканців цієї країни і тих, хто перебуває у статусі біженців. Тут можна виділити:

  • продаж продуктів харчування за ціною зі знижкою до 90%;
  • видачу продовольства безкоштовно.

Найчастіше під безоплатну видачу потрапляють не окремі продукти, тут формуються продовольчі пакети, до яких входить одразу кілька найменувань. На продаж за особливо низькими цінами потрапляють у цю мережу хлібобулочні вироби, молочні продукти, деякі овочі та фрукти. Вони матимуть ще чинний термін реалізації, але можна очікувати, що він наближатиметься до кінця.

Також у цій мережі можна знайти не зіпсовані, а пошкоджені деякі продукти довгого зберігання. Пошкодження вони отримали внаслідок транспортування, але при цьому їхня герметичність не була порушена. Тут ідеться про консерви, продукти або напої в металевій або пластиковій тарі. 

У Tafel за чудовими цінами можна знайти макаронні вироби, чай, каву, печиво, крупи, консерви, консервацію тощо. Однак варто зауважити, що у великих містах не завжди буває просто придбати за такими знижками необхідні вам товари, оскільки тут спостерігаються черги. Щоб не стояти і не чекати довго, вам варто звернутися до працівника мережі, він вас запише на певний час. Ви підійдете до призначеної години і купите все вам необхідне. 

Реєстрація в організації Тафель для отримання безкоштовних продуктів на постійній основі

Як отримати продукти в Тафель безкоштовно для українців? Перший раз ви можете підійти й отримати продуктовий набір або низку продуктів безкоштовно. Для цього вам навіть не потрібно буде пред'являти жодних документів. Однак якщо ви будете ходити в такий магазин регулярно для отримання безкоштовних продуктів, то вам варто в ньому зареєструватися. 

Що необхідно для реєстрації:

  • паспорт із ВНП (Aufenthaltstitel), якщо ви маєте такий статус у країні;
  • довідку про матеріальне становище (Kundenausweis);
  • фотографію;
  • довідку про допомогу для біженців.

При цьому в центрах приймаються документи, а точніше їхні копії, повністю українського зразка. Доводити службовцям Тафель, що ви належите до нужденних людей, не потрібно. На підставі поданих документів вас перевірять ще раз, а потім для підтвердження видадуть довідку. Вона дасть вам змогу отримувати продукти в цій країні безкоштовно на регулярній основі. 

Далі ви просто записуєтеся на отримання на певний час, приходите в магазин і отримуєте товари.   

Де знайти центр Tafel?

Де можна знайти Тафель у Німеччині для українців, адреси та самі магазини у вашому місті проживання ви можете подивитись на Google maps або знайти їх на офіційному сайті (https://www.tafel.de/). Варто зауважити, що таких магазинів 960 по всій країні, але вони працюють кожен за своїм графіком. У них можуть відрізнятися кількість і номенклатура продуктів. 

Деякі можуть працювати по кілька днів на тиждень по 2-4 години, а деякі раз на тиждень, а може навіть і того менше. Графік залежатиме від завантаження і кількості записів на отримання. Якщо ви знайшли найближчий від вас пункт Tafel, то уточніть телефоном або безпосередньо, за яким графіком він працює, і коли можна отримати допомогу.
 

 

Теми