Новобудови та їхні типи

Тематика статті

Сьогодні квартири в новобудовах набувають дедалі більшої популярності серед покупців. Потенційних власників такого житла не лякає навіть той факт, що воно коштує дорожче, ніж рівноцінне в старому будинку. При цьому ціни на різні типи новобудов можуть дуже сильно відрізнятися. Існує житло економ класу, є проміжні варіанти з поліпшеним плануванням. Але є і квартири або будинки типу преміум або комфорт - це житло завжди дорожче за середньоринкову ціну і належить до елітного сегменту. 

Як визначити клас житла? Тут необхідна класифікація житлових об'єктів нерухомості. Часто цілий багатоповерховий будинок цілком або навіть їхня група, а саме житловий комплекс - це одразу певний клас новобудови. Однак є серія елітних квартир у досить звичайному багатоквартирному будинку, який хоч і непогано виглядає, вони також належатимуть до преміум-сегменту.

Часто зустрічається вид новобудов - типу панельний будинок. Вони зводяться під порівняно простий проєкт без додаткових можливостей для мешканців, і під типове планування. Такі будинки належать до бюджетних класів. Хоча в них і присутня для майбутніх власників можливість вибору планування самостійно. 

Класи житла завжди відрізнятимуться за ціною, навіть якщо йдеться про схожу за розміром житлову площу. Якщо в будинку є поверхи з особливо просторими балконами з гарним краєвидом, поліпшеними можливостями планування, то такі види новобудов будуть комфорт рівня саме на цих поверхах. Решта цілком можуть бути економ класом. Таке трапляється, але занадто велика різниця в ціні за житло в одному будинку - не надто хороша практика.

Часто забудовники пропонують купити квартиру в новобудові за приблизно схожими цінами. За рахунок цього досягається те, що навколо вас будуть проживати сусіди приблизно вашого достатку і соціального стану. Так можна підвищити комфорт від проживання. Цього завжди позбавлені ті покупці нерухомості, які вибирають квартири на вторинному ринку.

 

Теми