(044) 300-25-56

Чи потрібно сплачувати комісію агенту при оренді житла за кордоном?

Тематика статті
Зміст
Як виглядає ситуація з орендою житла з точки зору оплати комісії?

Є важливе питання для українців та іноземців, які планують орендувати квартиру за кордоном – чи потрібно сплачувати комісію рієлтору та агентству нерухомості, які існують ситуації?


Для тих, хто проживає за кордоном на постійній основі, буде цікава й інша інформація з нашого сайту. Наприклад, коли біженці з України можуть не отримати тимчасовий захист у країнах Європи у 2025 році – всі обмеження та особливості. Або – безкоштовна гаряча лінія для українців у країнах ЄС – як отримати допомогу у 2025 році.


Як виглядає ситуація з орендою житла з точки зору оплати комісії?

Якщо оренда житла відбувається самостійно, і ви самі звертаєтеся до агентства нерухомості з проханням підібрати квартиру, і агент пропонує вам варіант не зі своєї бази, то комісію сплачує клієнт – тобто ви.

Однак є важливий нюанс – якщо агент діє від імені орендодавця (а не у ваших інтересах), ви не зобов’язані нічого сплачувати. Це правило стосується як звичайного житла, так і соціальних квартир чи окремих кімнат.

На що звернути увагу – приховані комісії. Іноді плата агенту може бути замаскована під інші назви:

  • «адміністративний збір»;
  • «оплата за оформлення договору»;
  • «плата за реєстрацію»;
  • «комісія за підписання».

Якщо виникають сумніви – вимагайте чіткого пояснення, за яку саме послугу ви сплачуєте гроші.

Що робити, якщо заплатили необґрунтовано? Якщо ви вже внесли платіж, який виявився необґрунтованим, ви маєте право вимагати повернення цих коштів. Знайте свої права і не переплачуйте. Навіть при оренді житла через посередників діють чіткі правила – і вони на вашому боці. Такі правила діють у країнах Європейського Союзу.
 

Підписуйтесь на наш телеграм канал та дізнавайтесь першими актуальні новини та корисні матеріали про життя Українців в Європі.
Теми