Квартира в старому фонді

Тематика статті

Купівля квартири в старому фонді міста може спричинити виникнення низки проблем із новопридбаним житлом. Проблеми пов'язані насамперед із тим, що термін експлуатації будівлі вийшов, а отже, вона може потребувати не просто ремонту, а навіть капітальної реставрації. Однак це не єдина особливість, є ще й інші нюанси, на які варто звертати увагу, якщо ви вирішите купити квартиру в старому фонді. І так, чи варто купувати квартиру в старому будинку, а також, що потрібно знати під час купівлі квартири в старому житловому будинку.

На вторинному ринку нерухомості можна знайти житло на Прозорро, ось деякі цікаві аукціони. 


На сьогодні не так багато людей хочуть отримати у володіння старовину. Квартири старого фонду в основному купують ті, хто хоче отримати недороге житло в центрі міста. Щоправда, на ціну квартири впливатиме не тільки тип будинку, а й планування в ньому. Планування в будинках старого фонду абсолютно непередбачуване. Після революції багато з цих квартир стали комуналками. У 90-ті роки мав місце зворотний процес, але колишнє розташування і планування відтворити не вдалося.

Сьогодні саме планування істотно впливає на старий фонд на ринку вторинного житла. Найбільше цінуються квартири з окремими кімнатами, вікнами у всіх приміщеннях і непрохідними кухнями. На що звертають увагу під час купівлі квартири: стан будинку, стан під'їзду, стан комунікацій. При цьому квартира в старому фонді може мати гарний ремонт і пристойний вигляд, однак це не єдиний критерій таких капіталовкладень.

 

Ще однією проблемою купівлі квартири в старому будинку може бути матеріал, з якого будували будинки. Понад 100 років тому будували будинки з ракушняка - недовговічного матеріалу, який швидко стає непридатним. Великою проблемою наших будинків зі старого фонду є і недосліджені основи та ґрунти. Багато будинків просто не мають фундаментів, а низка фундаментів істотно просіла, що створює додаткову вогкість і зменшує висоту будови. 

Як резюме можна сказати, що дореволюційні або відразу після революційні будинки вимагають до себе підвищеної уваги, якщо ви вирішили в них придбати житло для себе. Крім самої квартири важливо враховувати і стан будівлі в цілому.

 

Теми