Як знайти житло в Німеччині українцям, корисні сайти

Тематика статті

Для громадян України, які вимушено перебувають у Німеччині як біженці, а також тих наших громадян, хто планує залишитися, важливою темою є пошук житла. Придбати житло в цій країні іноземні громадяни можуть, але воно досить дорого коштує, навіть самі німці вважають за краще більше орендувати його, аніж купувати у власність. 

Давайте детальніше розглянемо тему, як зняти квартири в Німеччині або іншу житлову нерухомість, включно зі звичайним винайманням у власників, а також з пошуком бюджетного чи безкоштовного житла. Детальніше про життя в Німеччині українців можна дізнатися у нас на сайті.

Де знайти безкоштовне житло для біженців?

Якщо говорити про пошук житлових метрів у різних німецьких містах і населених пунктах, то найпростіше це робити за допомогою інтернету на відповідних спеціалізованих сайтах. При цьому є різні ресурси. Одні присвячені пропозиціям безкоштовного житла. Це можуть бути притулки в спеціальних таборах для біженців, соціальні метри, є люди, що надають житло безплатно для наших співвітчизників, які потрапили у важку ситуацію.  

Другий варіант, це стандартна оренда житла від власників, включно з пропозиціями соціальних метрів, але про це пізніше. А зараз розглянемо, де знайти житло для біженців у Німеччині, включно з безкоштовними варіантами. Це можна зробити на таких сайтах:

  • immobilienscout24.de - популярний ресурс, на якому можна знайти платне і безкоштовне житло для біженців, іноді тут навіть розміщують варіанти з можливим працевлаштуванням; 
  • www.host4ukraine.com - ресурс, призначений для розміщення оголошення про пошук притулку для біженців;
  • helfendewaende.de - сайт для розміщення оголошень про надання допомоги та безкоштовного житла, може розміщувати і платні пропозиції, якщо оренда передбачається на тривалий термін;
  • tasso.net - інтернет-портал, що пропонує бюджетне, соціальне і навіть безкоштовне житло, де можна проживати з домашніми улюбленцями.

Можна знімати квартиру в Німеччині біженцям і за орендну плату, не завжди є можливість у влади цієї країни знайти саме безплатні соціальні метри. Якщо ви знаходите для себе житлову нерухомість (кімнату, квартиру, студію, частину будинку або котеджу тощо), і вони потрапляють під категорію соціального житла, то ви можете оформити дотацію на нього.

Така дотація має назву Wohnberechtigungsschein або WBS, вона передбачає компенсацію державою орендної плати та комунальних платежів, її тільки необхідно оформити. 

Усе про те, як українцям оформити WBS дотацію на житло в Німеччині, можна дізнатися з нашого матеріалу.

Як зняти житло в Німеччині?

Тепер розглянемо інтернет-ресурси, де пропонується оренда квартир у Німеччині. Самі німці здебільшого проживають на орендованій житлоплощі, а отже, і ринок цей особливо розвинений тут. За допомогою оголошень ви можете знайти як соціальне недороге житло, так і більш комфортабельні метри, якщо вам дозволяють фінанси. В останньому випадку важливо розуміти, що якщо орендоване вами житло не підходить під класифікацію «соціальне», то дотацію ви оформити не зможете, вам у ній відмовлять.

Давайте зупинимося на варіантах сайтів, де можна зняти квартиру в Німеччині:

  • www.immonet.de - варіанти житла у великих німецьких містах і столиці, тут можна не тільки вибрати варіант під ваші умови й можливості, а й навіть проконсультуватися, також тут можуть запропонувати допомогу в переїзді;
  • www.immobilienscout24.de - великий вибір орендованої житлоплощі з можливістю порівняння того чи іншого варіанту;
  • immowelt.de - великий ресурс з пошуку житла в оренду в Німеччині, а також на продаж, є можливість порівняння цін по всій країні;
  • kleinanzeigen.de - ресурс, присвячений приватним оголошенням, у розділі оренди житла можна підібрати цікавий варіант для себе.

Перед тим, як ви обиратимете для себе соціальне під дотацію чи інше житло в оренду в цій країні, можете попередньо ознайомитися з розцінками. У різних федеральних землях Німеччини свої ціни на нерухомість, це стосується й оренди. 

Більш розгорнуто на питання, скільки коштує оренда житла в Німеччині, можна дізнатися з нашої статті.

 

 

Теми