5 простих способів обдурити Вас на ринку нерухомості

Тематика статті

Ринок нерухомості завжди був цікавим для різного роду аферистів. І хоч ще 10-15 років тому шахраї в нерухомості були вкрай популярними, ніхто не скаже що зараз немає жодних ризиків. Заради отримання легких грошей шахраї на ринку нерухомості винаходять інколи достатньо хитрі схеми обману, але часом вдаються до найбільш банальних та очевидних.

Якщо вас цікавить купівля житлової нерухомості з торгів Прозорро.Продажі, то ось цільове посилання з цього питання. 

Ось 5 найбільш поширених і простих способів шахрайства з нерухомістю, з якими можна зустрітися навіть у сьогоднішній час.
Топ-5 самих простих афер на ринку нерухомості:
СПОСІБ АФЕРИ - 1.
Один з найбільш популярних методів заробітку аферистів - оренда квартир. Афера будується на проведенні угод здачі в оренду квартир людьми, які не є власниками житла. При цьому справжні власники можуть не здогадуватися про те, їх квартира здана в оренду. Тут важливо знати, знімати квартиру як правильно. Оренда квартир без ріелтора проводиться тільки з власником житла, це слід перевіряти.   
СПОСІБ АФЕРИ - 2.
Інший популярний спосіб шахрайства - продаж або оренда нерухомості відразу декільком людям (орендарям або покупцям). Реалізується зазвичай знову ж таки за допомогою підробки документів на квартиру та паспортів. 
СПОСІБ АФЕРИ - 3.
Шахрайство під час продажу квартир, власники якої погодилися на угоду під тиском або ж власність, що продається перебуває під арештом або в заставі. Така нерухомість виставляється на продаж зазвичай за низькою ціною, і покупці поспіхом часто втрачають пильність і нехтують перевіркою житла.
СПОСІБ АФЕРИ - 4.
Обман під час продажу квартири - часто шахраї використовують різні схеми, пов'язані з авансовими платежами (так званими завдатками). Буває, що з кількох покупців або орендарів береться завдаток, а шахраї з грошима просто зникають.
СПОСІБ АФЕРИ – 5
Шахрайські схеми з нерухомістю, при умові, коли до афериста потрапляє велика сума коштів - орендарю нерухомості пропонується достатньо низька ціна за місяць найму, але натомість потрібно оплатити наперед велику передоплату (наприклад за рік наперед). Що відбувається після отримання шахраями коштів – можна здогадатися.


Існують і інші афери з квартирами продавців і покупців нерухомості, які можуть бути набагато продуманіші. Тому щоб не поповнити ряди жертв шахраїв, необхідно бути уважним і обережним на кожному етапі орендування або покупки квартири, навіть якщо загрози на перший погляд Ви не помітили.
Відомо що аферисти зазвичай уникають агенцій нерухомості при проведенні шахрайських схем. Зайві свідки, зайві питання і увага ріелторів зменшує ймовірність «зловити наївного клієнта» та заробити чорні гроші на операціях продажу чи оренди.

Теми