Що поставити в квартирі: ванну чи душ?

Тематика статті

Часом виникає таке квартирне питання - душ чи ванна в квартирі. Маленька ванна кімната в квартирі, передбачає вибір, що краще ванна чи душова кабіна? Цьому питанню ми і приділимо деяку увагу.

Займаючись облаштуванням ванної кімнати, багато хто задається питанням, що вибрати: душову кабіну або ж традиційну ванну. Це питання тільки на перший погляд здається легким. Якщо ж заглибитися в суть, тоді рішення прийняти не так просто, як може здатися. Звичайно, сучасні тенденції підказують, що душова - найкращий варіант. Однак є достатня кількість людей, які обожнюють приймати ванну. Тому вибір ще й індивідуальний. 

Недорогу квартиру під ремонт можна підібрати на аукціонах Прозорро.Продажі. 

Отже, варто розглянути переваги та недоліки кожного варіанту, щоб розібратися, що краще, душ чи ванна у квартирі. Зрозуміло, найкращим рішенням буде ванна душова 2 в 1, або навіть ванна з душовою кабіною, як два окремі варіанти. Але для цього потрібно, щоб це приміщення було великого розміру.   

Функції душових

Почнемо з функцій цього пристрою.

 1. «Тропічний душ у ванній кімнаті». Популярна зараз можливість імітації літнього дощу. Завдяки спеціальній насадці створюється безліч бризок, які приємно покривають тіло. Хороша процедура, особливо перед сном. Це явна перевага кабін.
 2. Контрастний душ. Автоматично подається то холодна, то гаряча вода. Це гарна ранкова стимуляція організму до активних дій протягом дня. І тут душові отримують перевагу.
 3. «Турецька лазня». Завдяки створенню в пристрої високої температури і стовідсоткової вологості кожен бажаючий може фактично побувати в турецькій лазні. Така функція покращує самопочуття, зміцнює імунітет, виводить токсини. Ванна в квартирі, звичайно, не представить такого ефекту.
 4. Гідромасаж. Ще одна функціональна перевага кабін. Безумовно, сучасні ванни володіють таким же ефектом, однак він відбувається під водою. Так чи інакше, але подібна можливість чудово впливає на тіло, знімаючи втому. Завдяки різних струмків води, можна впливати на різні частини тіла.
 5. Ароматерапія - пропонує ванна кімната з душовою кабіною. Завдяки наявності ємності з аромамаслами в кабіну може подаватися пар з корисними речовинами, з приємним ароматом.
 6. Підсвічування. Завдяки наявності безлічі світильників освітлення виходить рівномірним. При цьому струмені води можуть забарвлюватися в різні кольори. Такий візуальний ефект не тільки виглядає красиво, але і покращує настрій.

Переваги душових кабін

 • Оперативність. Щоб прийняти душ, досить відкрити воду, для ванни ж потрібно набирати, а значить, витрачати час.
 • Комфорт використання дає душова у ванній. Щоб потрапити в кабіну, немає необхідності долати високі бортики. При цьому поверхня піддону є неслизькою.
 • Затопити сусідів або навіть намочити килимок у ванній кімнаті практично неможливо, якщо дверцята зачинені, а установка виконана герметично.
 • Можуть бути оснащені сидінням, що особливо актуально для людей похилого віку. Тут навіть можлива душова кабіна з ванною, тобто душова кабіна ванна у одному виконанні. Є компактні моделі, де використовується сидяча ванна.
 • Якщо використовувати модель з глибоким піддоном, можна купати дітей без великих витрат води.
 • Гарний варіант, якщо зустрічаються маленькі санвузли по площі.
 • Функціональна оснащеність: радіоприймач, гучний зв'язок, гідромасаж та інші можливості.

Недоліки душових кабін

 • Не можна полежати, на відміну від ванни.
 • Для видалення сильного забруднення потрібно більше часу і сил.
 • В деяких випадках, якщо у водопроводі недостатній тиск, функція гідромасажу може бути недоступною.

Переваги ванн

 • Відмінно підходять для загартовування та купання маленьких діток.
 • Після важкого робочого дня відмінно змиває весь бруд.
 • Ванна душ має теж, хоча і менш функціональний, ніж душова кімната у чистому вигляді.
 • Можна купуватися у воді з корисними для здоров'я травами, що дуже корисно для організму.
 • У ванні можна релаксувати, набратися сил, додавши у воду морської солі або аромамасла.

Недоліки ванн

 • Потрібно істотна витрата води.
 • Потрібна більша площа.

Компроміси

Що вибрати: душову кабіну або ванну? Для відповіді на таке питання слід зважити безліч чинників. І тут слід врахувати основні моменти, характерні для наших умов. Наприклад, наявна площа ванної кімнати. Багато в чому цей показник визначає вибір. Адже не секрет, що в багатьох квартирах все ще залишаються маленькі санвузли. І тут варіант один - ванні кімнати з душем. Однак, як радять професіонали (і їм варто довіряти), краще вибирати в першу чергу ванну, а якщо не виходить її встановити, тоді - кабіну. Ванна, по суті, може виконати майже всі функції душової, проте кабіна не зможе бути повноцінною ванною. Це точно.

Звичайно, ідеальний варіант - велике приміщення. Тоді розміщується душ плюс ванна. Вигода буде подвійною. І для кожного випадку буде підходити свій пристрій. Якщо захочеться поплавати - користуємося ванною, якщо хочеться побувати в турецькій лазні - кабінкою. Велика площа дозволяє поставити душ у ванну і ванну у душ.

 

Теми