Передпродажний ремонт квартири

Тематика статті

Нерухомість на продаж на ринку житла більше цінується, якщо вона правильно презентована і має відповідний зовнішній вигляд та гарну презентабельність. Саме тому власники часто роблять передпродажний ремонт квартири, якщо планують її продати. Подібні об'єкти продаються в більш стислі терміни, ніж аналогічне спеціально непідготовлене житло. Необхідність передпродажної підготовки полягає в підвищенні конкурентоспроможності об'єкта нерухомості, але може не окупитися після укладення з новим власником договору купівлі-продажу. То чи вигідно робити ремонт перед продажем квартири, чи впливає ремонт на вартість квартири на користь сторони, що продає, давайте в цьому розберемося. 


Професійні оцінювачі, порівнюючи квартири з аналогічними об'єктами, що виставлені на ринку, користуються системою поправок. Їхню величину на загальний стан житла зазвичай визначають експертним шляхом на основі цін на будівельні матеріали та роботу, що склалися на дату оцінки. Вони розраховуються, виходячи з обсягу робіт, що необхідно виконувати в кожному випадку. Розцінки на передпродажний ремонт приблизно такі:

  • косметичний ремонт - це $50-100 за кв. м.;
  • капітальний ремонт перед продажем квартири - близько $150 за кв. м.;
  • євроремонт - близько $200-500 за 1 кв. м.

Впливають на ціну квартири такі фактори як: метраж, фізичний стан, розташування, розташування вікон і висота стель, безліч чинників екологічного та соціально-демографічного характеру, відповідно до них середньоринкова ціна і коригується.

Під час оцінки квартири оцінювач має попередити покупця про непереборні недоліки. Мінуси нерухомості часто пов'язані з непрофесіоналізмом забудовників і неуважністю їх до вимог покупців, особливостями об'ємно-планувальних рішень. До непереборних недоліків належать: місце розташування квартири, несучі перегородки, розташування будинку, відсутність ліфта, балкона, сміттєпроводу, мала кількість кімнат, невдалі сусіди, тріщина стіни.

Переймаючись питанням, чи продавати квартиру з ремонтом або без, варто орієнтуватися на зовнішній вигляд житла, на достаток продавця, на категорію житла, що продається, на престижність району і на статус потенційних покупців. Адже від цього залежить розмір вкладень у ваш ремонт, однак треба пам'ятати, ремонт квартири на продаж окупається лише наполовину. 

Звісно, ремонтувати квартиру - це не котеджне містечко, але витрати теж можуть бути дуже великими. І коли видно, що привести житло до ладу, яке 10 років не ремонтувалося, дешево не вийде, то набагато простіше і вигідніше лише зробити вигляд підготовки до ремонту. Тобто, прибрати меблі, відірвати плінтуси, зламати доісторичну антресоль, замазати тріщини і цим полегшити проведення ремонтних робіт вашим майбутнім мешканцям.

Обов'язковою умовою є не тільки ремонт перед продажем квартири, а й просте прибирання, а також зовнішні візуальні чинники.

Квартира з ремонтом матиме набагато кращий вигляд, якщо:

  • викинути всі старі речі та будівельне сміття, а також прибрати залишки будматеріалів;
  • очистити балкон від мотлоху, що складався там роками;
  • встановити лампочки і поміняти їх на більш потужні, щоб було світліше;
  • відмити вікна, двері і всі меблі до блиску;
  • замінити вимикачі, розетки і дверні ручки на сучасні;
  • встановити за можливості нову сантехніку;
  • усунути неприємні запахи, якщо вони присутні.

Для цього ми і ремонтуємо квартиру, щоб зробити її більш презентабельною. Це безпосередньо позначиться на її вартості. Однак важливо розуміти, що квартира з ремонтом має окуповувати вартість ремонтних робіт, витрачених матеріалів і послуги будівельників. Якщо окупність не досягається, то зробіть мінімальний косметичний недорогий ремонт, це допоможе вигідніше продати ваше житло.

 

Теми