Пластинчасті теплообмінники

Тематика статті

У сучасному світі існує величезна безліч пристосувань і механізмів, які допомагають людині жити і роблять умови життя комфортними і дуже зручними. Теплообмінник пластинчастий застосовується для нагрівання або охолодження в різних сферах життя людини. Нагріває теплоносій у системах центрального опалення, створюючи тим самим гаряче водопостачання. Бере участь у технологічних процесах. Нагріває воду в багатьох випадках, як-от: басейн, колонка опалювальна, колонка гарячої води, промисловий обігрів або охолодження, постачає теплом невеликі райони, житлові будинки та багато іншого.

Має пластинчастий теплообмінник принцип роботи досить простий. ПТО - це скорочення від "пластинчастий теплообмінник", має спеціальні пакети зі сталевих пластин, які стягуються болтами, утворюючи низку каналів. Саме такими каналами протікає рідина, яка утворює теплообмін. Усі металеві пластини абсолютно ідентичні, але мають розташування під 180 градусів відносно одна одної. Вода тече резервуаром і передає тепло по пластинах. Щоб уникнути перетікання води з одного місця в інше, стоять спеціальні гумові ущільнення. Існують види пластинчастих теплообмінників, а також гофр-малюнків, обираючи ті чи інші види теплообмінника з набору застосовуваних пластин, можна збільшити кількість теплообміну.

Сучасні технології дають змогу оптимізувати енерговитрати за максимального ККД обладнання. Адже ще не так давно людина використовувала для опалення примітивні пристосування, а вже сьогодні при використанні складних технологій, бореться за кожну втрату тепла, роблячи спроби його зберегти. Для збільшення коефіцієнта корисної дії застосовуються пластинчасті теплообмінники. Адже висока вартість палива породжує моделі, які споживатимуть менше ресурсів, але віддаватимуть максимум.

Теми