Безпечна оренда нерухомості: як діяти, щоб не обдурили?

Тематика статті

На які параметри насамперед звертають увагу, коли вирішують винайняти квартиру, щоб не обдурили? Привітний власник, гарна обстановка, доступна вартість і деякі інші фактори складають загальне враження про житло й особливості його оренди. Однак саме на ці параметри тиснуть шахраї, які тільки й думають про те, щоб роздобути ваші гроші. Для недосвідченого користувача розпізнати афериста на ринку оренди буде досить складно. Саме тому важливо знати, як не потрапити на шахраїв під час оренди квартири.

Поширені способи обману під час оренди квартири

Насамперед слід зазначити, що шахраї трапляються з різних сторін укладення угоди. Тому на небезпеку наражається кожен учасник. У чому небезпека, якщо ви є власником квартири, і вам важлива безпечна здача квартири в оренду:

  • Її можуть продати. Не залишайте документи на нерухомість орендарям, вони завжди мають бути у вас. В іншому разі вони з легкістю зможуть підробити такі, перевести права власності на себе. Потім вони продадуть житло людям, які не стануть особливо ритися в історії житла. Повернути об'єкт нерухомості вам, звісно, вдасться, але потрібно витратити дуже багато часу і сил, щоб довести свої права власності.
  • Можуть винести майно. Якщо ви безладно і безвідповідально поставитеся до перевірки орендаря, то ризикуєте майном усередині квартири і можете попастися. Дуже часто трапляються випадки, коли орендарі укладають договір на місяць або менше, потім виносять із квартири все цінне, і зникають.
  • Повторна оренда. Коли житло винаймають на добу або кілька днів, а потім шахрай здає квартири так, щоб підшукати інших орендарів, яким здають житло довгостроково. Беруть у них гроші за кілька місяців, потім зникають. Вам же доведеться виселяти людей, які думають, що проживають на вашій території на абсолютно законних підставах.

Орендарям доводиться складніше. Їм зустрічаються зворотні ситуації. Наприклад, є ризик орендувати квартиру, яка перебуває у власності зовсім іншої людини, а не тієї, з ким мали справу. У результаті звільнити житло все-таки доведеться, причому власник буде абсолютно правий. Повторно все роблять шахраї, оренда квартир не їхньої власності здається ними в таких випадках у найкоротші терміни, і вони просто зникають. Ви ж втратите кошти, і повернути такі не вдасться в більшій частині ситуацій.

Якщо вам важливо точно знати, як орендувати квартиру, щоб не ошукали, то можна звернутися до рієлторської компанії з хорошими відгуками та ім'ям. Найчастіше це дорожчий спосіб орендувати житло, але це і найбезпечніша оренда квартир, хоча вам і доведеться переплатити за послуги агента. 

У профільних фірм працює програма перевірених оголошень, у рамках якої в житло приходять інспектори. Вони перевіряють технічні та експлуатаційні характеристики, переглядають документи, а також роблять якісні фотографії на панорамну камеру. Згодом користувачі зможуть ознайомитися з пропозиціями в повному обсязі, ретельно вивчивши і продумавши кожен момент.

Надійні способи захисту

Як винайняти те житло, яке ви хочете і за хорошою ціною, знімати квартиру, як правильно? Є кілька гарантованих способів захиститися від шахраїв:

  • Перевіряйте документи. Насамперед експерти радять заглядати безпосередньо в документи орендодавців, а вже потім розглядати технічні, експлуатаційні характеристики житла. Якщо з документами не все гаразд, або у вас виникають хоча б мінімальні підозри, рекомендується відмовитися від угоди. Також, якщо ви сумніваєтеся, що зможете самостійно все перевірити, рекомендується скористатися допомогою дипломованих фахівців.
  • Завжди підписуйте договір. Нерідко орендодавці пропонують відмовитися від підписання договору на користь усних домовленостей. Робиться це для того, щоб сплачувати менше податків державі. Якщо ви погоджуєтеся на таку угоду, то стаєте повністю беззахисними перед власником квартири, так само як і він перед вами. Це вже не така безпечна оренда житла. Немає можливості захистити власні права, навіть через суд, так само як немає можливості притягнути другого учасника угоди до відповідальності.

Як правило, якщо ви починаєте проявляти підвищений інтерес до офіційної частини укладення угоди, то шахраї та аферисти самі намагатимуться відмовитися від співпраці з вами. Це обумовлено тим, що такий систематизований і ґрунтовний підхід до угоди просто не дасть змоги вас обдурити. Тому досвідчений шахрай відразу спробує підшукати іншу жертву.

Коли на ринок виходить новачок, шахраї його швидко розпізнають. Саме тому деякі фахівці радять звертатися до агенцій нерухомості, якщо ви вперше підшукуєте нерухомість для оренди. Так ви зможете поспостерігати, як працюють фахівці, зробити відповідні висновки, і згодом вам вдасться діяти самостійно. Ви зрозумієте, як орендувати квартиру правильно. У цьому разі надмірна економія обов'язково призведе до втрати коштів, причому як часткової, так і повної. Тому краще підстрахуватися, не діяти наосліп.

Теми