Смарт-квартира – затишний варіант нерухомості

Тематика статті

Раціональне планування і функціональність кожного метра поєднуються в новій концепції житла, це може бути тільки смарт квартира або смарт будинки. У загальному випадку смарт квартира - це невелике за площею житло, яке може відчутно поступатися за розмірами звичайному і навіть бюджетному житлу. Це сучасний варіант квартир для цілеспрямованих українців, які визначилися з життєвими пріоритетами. Смарт-житло вже оцінила заповзятлива молодь, якій важливе раціональне використання кожного метра житлоплощі. Давайте розглянемо питання, що таке смарт-квартира, скільки коштує смарт-нерухомість, і як купити смарт-квартиру?

Сучасні люди вибирають функціональне житло

Інноваційна нерухомість розроблялася для забезпечення максимальної зручності мешканців. Таке житло відрізняється функціональністю. Зазвичай це квартира розміром менше 30 кв. м. У цьому разі особливо важливо, щоб смарт квартира дизайн мала оптимальний і естетичний одночасно. Відсутність перегородок між кімнатами дає змогу використовувати кожен метр з максимальною користю. Проект смарт квартири передбачає такі особливості:

 • Об'єднання різних за функціональністю зон в одному загальному просторі.
 • Функціональне планування кожного метра житлоплощі.
 • Використання сучасних технологій та інженерних систем, що дозволяють зменшити щомісячні комунальні платежі.

Якщо розглядати смарт квартиру, то можна помітити, що функціональність присутня не тільки в горизонтальній площині приміщення, а й по вертикалі. Нерідко в такому житлі є надбудови під стелею, і навіть житлові надбудови, наприклад, ліжко і міні-спальня.

Основні переваги компактних квартир

Будь-які надкомпактні квартири і смарт будинки проєкти можуть мати різні, але всі вони мають такі переваги: 

 • Фінансова вигода покупки. Купуючи смарт-житло людина платить тільки за корисні квадратні метри.
 • Максимальний комфорт проживання. З огляду на функціональність планування в такому житлі буде затишно молодій сім'ї з двох осіб.
 • Інноваційні рішення в будівництві. З огляду на те, що смарт-квартири зустрічаються в нових будинках, вони відповідають сучасним вимогам енергетичної ефективності.
 • Приваблива ціна. З огляду на невеликі розміри квартири її вартість доступна різним категоріям громадян.
 • Домашній затишок. З огляду на те, що житло спроектовано на підставі побажань покупців, проживання в ньому буде по-домашньому затишним.

Часто молоді люди, студенти, сім'я з 2-х осіб або самотні люди намагаються зняти смарт квартиру, це дає змогу економити, і такої житлоплощі цілком вистачає для життя. Сьогодні така нерухомість від забудовника вже не новий формат, він популярний у всіх регіонах України. Тому кожен зможе вибрати оптимальний варіант для поліпшення житлових умов.

Правила вибору смарт-квартири в новобудові

Вибір будь-якої квартири, зокрема формату смарт - відповідальний і непростий процес. Від прийнятого покупцем рішення залежить добробут усіх мешканців і витрати на утримання нерухомості в майбутньому. Тому, щоб покупка виявилася успішною, важливо враховувати різні чинники і прислухатися до рекомендацій професіоналів. Крім оптимальних розмірів компактного житла потрібно визначитися з такими нюансами:

 • Транспортною доступністю і розвитком інфраструктури району розташування новобудови. Враховуйте віддаленість від центру і близькість до соціальних і побутових об'єктів.
 • Забудовником, який займається реалізацією проєкту. Краще співпрацювати з перевіреними будівельними компаніями, що мають готові об'єкти.
 • Прибудинковою територією. Для автовласників важлива наявність місць на стоянці, а мешканці з дітьми звертають увагу на ігрові зони у дворі.
 • Класу нерухомості. Незважаючи на те що смарт-квартира порівняно недорогий варіант нерухомості, вона може розташовуватися в новобудові бізнес-класу.

Плануванням квартири. Зручними вважаються приміщення квадратної форми, де простіше спланувати різні функціональні зони.
Вибравши серед різноманіття варіантів на первинному ринку оптимальну квартиру, ви одразу зрозумієте, що вона відповідає вашим уявленням комфортного житла. У таку квартиру закохуються з першого погляду. Але важливо враховувати, що нерухомість має отримати статус житлової. В іншому разі можуть виникнути серйозні проблеми з пропискою через маленькі розміри житлоплощі.

Також важливо врахувати, що капітальний ремонт смарт-квартир майже завжди змушує домочадців до тимчасового переїзду, адже жити безпосередньо в житлі, що ремонтується, вкрай важко.

Теми