Уже досить давно ще з 2016 року державні закупівлі в Україні перейшли на публічну електронну платформу Prozorro. Наразі це Прозорро.Закупівлі - електронна інтернет-система, яка забезпечує прозорі, конкурентні та рівноправні умови для учасників державних тендерів. Система спрямована на запобігання корупції та оптимізацію використання бюджетних коштів, це її базове завдання.
Щоб ефективно працювати в Prozorro, необхідно знати правила роботи, вимоги до учасників та основні етапи участі в тендерах. Давайте розглянемо поетапне керівництво, яке допоможе зрозуміти, а потім ефективно брати участь у закупівлях.
Якщо ви хочете більше знати про етапи роботи з Prozorro.Закупівлі, то новини, а також інформацію можна знайти у нас на сайті. Приміром, може виявитися корисною стаття: як взяти участь у будівельному державному тендері в Україні. Або ще більше інформації про особливості роботи Прозорро.Закупівлі.
Почнемо одразу з теми, як обрати сайт держзакупівель, зареєструватися і взяти участь у торгах. Тут можна виділити такі етапи:
Тепер можна безпосередньо пробувати приймати рішення в аукціоні, а також виграти тендер, після того, як ви вибрали потрібні вам торги.
Сам процес участі в електронних торгах можна охарактеризувати таким чином:
Одним із наступних етапів є перевірка документів, іноді перед підписанням договору потрібна додаткова перевірка документації - верифікація переможця. Найчастіше вона робиться для задоволення вимог Закону «Про санкції». Після верифікації підтверджується статус переможця і з ним укладається договір.
Після підписання угоди обов'язково дотримуйтесь умов контракту, оскільки всі дані про виконання зобов'язань фіксуються в системі та можуть вплинути на вашу репутацію в майбутніх тендерах. Врахуйте, що підписаний із держзамовником договір буде розташовуватися в Прозорро.Закупівлі в публічному доступі, виняток становлять випадки, зазначені в законодавстві.
За фактом виконання всіх договірних зобов'язань, в електронній системі про це також робиться відповідна відмітка.
Для учасників-початківців у держзакупівлях, або тих компаній, які не так часто беруть участь у тендерах, буде корисною деяка інформація. Обов'язково проаналізуйте причини успіху чи невдачі, щоб скоригувати стратегію для наступних тендерів. Враховуйте репутацію замовника торгів, її можна розглянути у відкритому доступі, якщо замовник мав проблеми з порушенням виконання договірних зобов'язань у минулому, то може це буде сигналом до того, щоб не подавати своєї заявки на торги.
Рейтинг компанії - Prozorro враховує і репутацію учасників, і сумлінне виконання умов контрактів сприяє підвищенню вашого рейтингу. Використовуйте переваги та модулі, наявні на тому електронному майданчику, з яким ви берете участь у торгах. Підпишіться на повідомлення про нові тендери за категоріями, які вас цікавлять, щоб оперативно реагувати на нові можливості.
Перед початком роботи важливо вивчити законодавчі та нормативні акти, що регулюють публічні закупівлі в Україні, щоб уникнути помилок і непередбачених ситуацій. Основним документом є Закон України «Про публічні закупівлі», який встановлює основні правила і вимоги до учасників, терміни і мінімальні пороги для проведення тендерів. Також вивчіть офіційні інструкції та довідкові матеріали на сайті Prozorro для повного розуміння процедур та етапів, включно з умовами подачі заявок, етапами проведення тендерів та вимогами до документації.
Врахуйте, що робота в системі Прозорро відкриває широкий доступ до державних тендерів і є вигідним і привабливим інструментом для компаній, які прагнуть розширити свої сфери роботи і збільшити обсяги продажів. Однак участь у системі потребує ретельної підготовки, знання законодавства та стратегічного підходу.