Поширена думка, що європейці звикли жити в кредит, а потреба віддавати гроші за товар пригнічує тільки наших громадян, не позбавлена підстави. За кордоном молоді та енергійні люди не сприймають іпотеку та оренду, як тяжкий тягар. І житло в Європі не є пріоритетом для купівлі у власність для молодих людей.
Молоді європейці стають самостійними і залишають рідну домівку досить рано, обираючи при цьому проживання в студентських кампусах. Також широко поширений пошук і спільна оренда квартири з відповідним за віком і способом життя сусідом. Сусіда для оренди шукають на спеціальних сайтах, що містять оголошення про квартири. Часто спільно орендують квартиру і неодружені молоді фахівці або пари без дітей. Хоча й існує іпотека неодруженим на доволі вигідних умовах при купівлі нерухомості в Європі.
У результаті такого поділу суми оренди між її мешканцями вартість проживання в більшості європейських держав становитиме 600-800 євро на людину. Якщо немає бажання купити квартиру в Польщі, то у Варшаві чи Берліні молодь може вкластися в іще меншу суму - 150-300 євро на людину на місяць на оренду.
Європейці схильні до частої зміни місця проживання в пошуках кращої роботи, тому вони не вважають оренду житла тяжкою долею для безквартирних сімей. За даними фахівців, що спеціалізуються на зарубіжній нерухомості, у середньому в країнах Європи житло орендують від 60 до 90% громадян віком до 40 років. Позначається ще й той факт, що для офісних працівників у Європі ціни на нерухомість в оренду не є надто обтяжливими для гаманця. На оплату в них іде близько 20-30% місячної зарплати. Наприклад, у Будапешті працівник із середньою зарплатою понад 1200 євро може підшукати квартиру площею 40-50 кв. м з орендною платою 350 євро на місяць.
Зазвичай європейці не поспішають придбати перше власне житло, та й батьки не намагаються купити квартиру в Європі для свого чада, що підріс. Молодь розраховує зробити інвестиції в нерухомість за рахунок вигідного кредиту. Купівля першого житла відбувається найчастіше у віці старше 30 років і після весілля. У 95% випадків молоді люди купують нерухомість у Європі вперше за допомогою іпотеки. Для осіб зі стабільним джерелом доходів кредити цілком доступні.
У країнах Євросоюзу ставки за іпотечними кредитами становлять у середньому 3,5-5,5% річних. У Європі сім'я, беручи кредит у 150 тис. євро під 4% річних на 25 років, переплачує приблизно 33%. Взявши кредит в українському банку на аналогічну суму під 17% річних, позичальник переплатить понад 68%. Хоча ціни на нерухомість у Європі вищі або порівнянні з нашими, але сумарний дохід та іпотечні умови набагато кращі.
Доступна іпотека дає змогу європейцям не покращувати житлові умови, перебираючись у більше за площею житло, як це заведено в наших широтах, а від самого початку купити будинок у Європі або квартиру з найкращими для себе параметрами. Однак тут є і дешева нерухомість у різних країнах Євросоюзу, якщо є нестача коштів.
Накопичивши енну кількість грошових коштів, європейці не зупиняються на купівлі однієї квартири або будинку, а починають купувати альтернативні квадратні метри, включно з нерухомістю за кордоном. Вклавши гроші в ліквідні квартири, заповзятливі громадяни заробляють на зростаючій популярності оренди. Таке явище широко поширене в Німеччині, де на орендованих квартирах у містах проживає 75-88% жителів. За інформацією німецьких агентств нерухомості, бізнес на здачі квартир в оренду може приносити 4-8% річних.