Заміна українських прав на німецькі в Німеччині, як поміняти і чи потрібно це робити?

Тематика статті

Керування транспортним засобом є актуальним для тих українських громадян, які опинилися в Німеччині в статусі біженця або мають посвідку на проживання і громадянство. У зв'язку з цим виникає низка важливих запитань: чи актуальні українські права в Європі та Німеччині, зокрема, чи потрібна заміна водійського посвідчення, давайте детальніше зупинимося на цій темі. 

Для тих, кому цікава тема продажу автомобілів через Прозорро, актуальні торги за темою на нашому сайті.

Чи потрібна заміна водійських прав на німецькі?

Після повномасштабного військового вторгнення РФ в Україну, багато українських громадян були змушені тікати до Європи, і часто як країну обирали Німеччину. У зв'язку з цим Рада ЄС ухвалила регламент № (ЄС) 2022/1280 від 27 липня 2022 року, де в абзаці 2 статті 9 зазначено, що чинні українські права водія будуть дійсними на території ЄС і Німеччини, як наслідок. Дія цього абзацу закінчується за Регламентом 06 березня 2025 року, але можна очікувати, що за потреби його можуть продовжити. 

Якщо коротко, то заміна водійських прав на європейські або німецькі вам не потрібна на той час у Німеччині, поки на вас поширюється статус біженця. Однак ви самостійно можете це зробити, особливо якщо ваша категорія передбачає не тільки керування легковими автомобілями, і ви хочете професійно використовувати навички вашого водіння в цій країні. 

Варто уточнити, що професійний, український, водійський сертифікат не котирується в Німеччині і його слід підтверджувати окремо. Хоча Регламентом № (ЄС) 2022/1280 професійне посвідчення українською повинне визнаватися, але на практиці не розроблено відповідної процедури, а отже, у професійній сфері його всерйоз не розглядатимуть.

Зазначимо також, що підтвердження професійного сертифіката водія в ЄС не потрібне, якщо ви займаєтеся некомерційними перевезеннями гуманітарної або іншої допомоги.    

Як зробити обмін водійського посвідчення на німецьке?

Розглянемо тепер варіант, коли вас цікавить заміна, водійські права українського зразка ви хочете замінити на німецькі. У цьому випадку вам слід звернутися до державної установи Führerscheinstelle або ж Fahrerlaubnisbehörde, і там записатися на прийом із зазначенням мети візиту щодо заміни водійських прав. Також потрібно знайти автошколу, яка направить вас на іспити.

У вказаний для вас у департаменті час ви приходите особисто і приносите необхідний пакет документів. Які документи потрібні для заміни прав на німецькі:

  • оригінал водійських прав та їх завірена копія з перекладом німецькою;
  • посвідчення особи;
  • 2 фотографії 3х4 см;
  • свідоцтво про реєстрацію місця проживання в цій країні;
  • сертифікат про проходження перевірки зору в окуліста або в магазині оптики;
  • довідка про проходження курсів надання першої медичної допомоги.

Після підтвердження дійсності ваших українських прав, вашу заяву розглянуть і направлять відомості в автошколу для складання іспиту. 

Пошук автошколи в Німеччині, складання іспиту з теорії та практики водіння

У німецькому законодавстві допускається заміна водійських прав без складання іспиту, але вона діє тільки для певного переліку країн. В ньому немає України, а значить нашим громадянам доведеться скласти теоретичний і практичний іспити в такій ситуації. Для цього слід знайти та скористатися послугами автошколи.

При виборі автошколи знайдіть таку, де передбачена послуга навчання з метою заміни водійських прав. Також можна знайти такий варіант автошколи, де можливе перескладання українською мовою в Німеччині. Деякі установи пропонують цю послугу й іншими мовами, хоча найчастіше української в них немає. Є варіанти російською мовою. 

Перед складанням іспитів вам не обов'язково відвідувати теоретичний курс або практичні заняття з водіння, але ви можете це зробити за своїм бажанням, і ця опція оплачується окремо. Також важливо враховувати, що практичні іспити складаються німецькою, тому важливо знати її хоча б на початковому рівні, щоб зрозуміти, чого від вас хоче екзаменатор. Перед обміном прав, обов'язково зробіть кілька копій українського варіанта, оскільки оригінал може залишитися в департаменті на зберіганні.      

Скільки коштує замінити водійські права в Німеччині?

Останній момент, ви хочете зробити заміну посвідчення водія на німецький варіант, тоді одразу можете прикинути, у скільки це вам обійдеться. Тут розцінки будуть приблизно такими:

  • фото 2 штуки - до 10 євро;
  • класифікація ваших українських прав - близько 50 євро;
  • переклад документів - 30 євро;
  • довідка від окуліста - 10 євро;
  • збір на виготовлення нових прав - до 70 євро;
  • обов'язковий курс надання першої допомоги - до 50 євро;
  • договір з автошколою - до 100 євро;
  • підготовка до іспитів, література - 50-80 євро;
  • збір за теоретичний і практичний іспити - 140 євро.

Якщо все підсумувати, то вийде сума, яку ви маєте бути готові витратити. Якщо вам цікаво, як зареєструвати автомобіль з українськими номерами в Німеччині, ось вам корисна стаття на цю тему.
 

 

Теми