Як зареєструвати авто в Німеччині з українськими номерами?

Тематика статті

Чимало українських біженців, хто рятувався від російського військового вторгнення, виїхали за кордон, і як країну для тимчасового перебування обрали Німеччину. Якщо перетин кордону здійснювався на власному автомобілі, то в підсумку наші громадяни опинилися на авто з українськими номерами, і це означає, що на них стало поширюватися законодавство цієї країни.

Автомобіль має бути поставлений на облік у такому разі, в деяких ситуаціях можливе оформлення тимчасового дозволу, а в деяких навіть повна перереєстрація. Давайте розглянемо детальніше випадки, коли реєстрація авто необхідна, і які є варіанти. Як правильно зареєструвати авто в Німеччині?

Коли слід реєструвати автомобіль з українськими номерами в Німеччині?

Якщо громадянин України перетинає зону Євросоюзу і кордон Німеччини зокрема на власному автомобілі, то він повинен мати при собі поліс прикордонного страхування або "Зелену карту". Це правило діє на будь-який транспортний засіб, який вперше перетинає кордон. У такій ситуації авто може пересуватися територією цієї країни протягом одного року і реєстрація йому не потрібна. Час відраховується з моменту перетину німецького кордону в даному випадку. 

Далі, по закінченню цього терміну потрібне отримання спеціального дозволу на право користуватися транспортним засобом. У цій ситуації українська реєстрація зберігається. Однак тут є деякі нюанси. Дана можливість за німецьким законодавством діє до 31 березня 2024 року, її подовжили ще на пів року до 01 жовтня 2024 року, можливо подовжать і в майбутньому ще додатково на якийсь термін, але може й ні.

В останньому випадку використання транспорту на німецькій території можливе буде тільки в тому випадку, якщо буде зроблена повна перереєстрація автомобіля. В іншому випадку, закінчення дії спеціального дозволу зробить незаконним використання транспортного засобу з українськими номерами, а значить водій потрапляє під адміністративне правопорушення і на нього буде накладено штраф. 

Як отримати дозвіл на право користування авто з українською реєстрацією в Німеччині?

Якщо громадянин України має статус біженця, він проживає більше року на території Німеччини і користується своїм автомобілем, то йому слід оформити дозвіл на право користування. Такі дозволи все ще оформляються, але законодавство може змінитися.  

Коли можна оформити такий дозвіл:

 • якщо особа має статус тимчасового захисту і право на перебування в цій країні;
 • за умови декларування, що перебування в Німеччині є тимчасовим;
 • якщо є всі необхідні документи, що дозволяють пересуватися на авто в міжнародному просторі.

При отриманні такого тимчасового дозволу необхідно надати такі документи: 

 • документи на право власності транспортного засобу, для прямих власників це техпаспорт;
 • документи на право тимчасового перебування в цій країні;
 • сертифікат про проходження технічного огляду, (це робиться в організації або фірмі, що має офіційний дозвіл, для прикладу, TÜV, DEKRA, GTÜ або KÜS);
 • поліс цивільного автострахування, (тут це має бути вже не "зелена карта", а місцеве страхування з присвоєнням номера eVB-Nummer).

Якщо всі документи подано, то після їх розгляду власник авто в Німеччині отримає дозвіл на подальше використання транспортного засобу з українськими номерами. Однак є й інший варіант, це повна перереєстрація, цей шлях повністю усуває проблему.    

Що потрібно для повної перереєстрації транспортного засобу?

Більш тривалий шлях, але такий, що повністю вирішує проблему, це перереєстрація автомобіля. У цьому випадку ви отримуєте німецький номер автомашини, а ваш транспорт ставиться на облік у цій країні. Що для цього необхідно?

Почнемо з техогляду. У Німеччині марка і модель авто може мати схвалення ЄС, а може не мати. Наприклад, можуть виникнути проблеми з техоглядом для машин, пригнаних зі США. Якщо схвалення є, то сертифікат можна отримати за спрощеною стандартною процедурою, а якщо ні, то потрібен повний техогляд Vollgutachten. 

Іншими словами, спочатку ваш транспортний засіб проходить схвалення, а потім вже технічний огляд за стандартною процедурою. І за ту, і за іншу опцію вам доведеться заплатити. 

Сама процедура повної перереєстрації буде такою:       

 • документи на автомобіль, що підтверджують право власності;
 • сертифікат про проходження техогляду;
 • страхування - eVB-Nummer (його вартість варіюється на рік від 200 до 1000 євро, залежно від регіону і самого ТЗ);
 • заява про реєстрацію транспорту та отримання німецьких номерів.

У підсумку ви отримаєте автомобіль з німецькою реєстрацією та номерами, це вирішує проблеми з українськими номерами. Варто зазначити, що така процедура буде доволі дорого коштувати, однак і отримання дозволу також виявляється не дешевим. Також ви будете зобов'язані платити відповідні податки на транспортні засоби, у перший рік перебування в Німеччині ви були звільнені від них.
 

 

Теми