Дротовый домашній інтернет у Німеччині, особливості підключення та користування

Тематика статті

Для українських громадян, хто змушений від війни рятуватися в Німеччині та перебувати в статусі тимчасового захисту чи біженця, важливим є використання інтернету. Йдеться про домашній дротовий інтернет. Адже це найактуальніший засіб зв'язку з домом, та й загалом є важливою складовою сучасного життя.

Давайте розглянемо, що необхідно для українців у Німеччині, щоб під'єднатися до стаціонарного дротового інтернету, скільки він коштує в цій країні, які є умови підключення.

Якщо ви маєте українське громадянство і тимчасово проживаєте в цій країні, то для вас буде корисною інформація, як знайти соціальне житло в Німеччині чи про можливість отримання безоплатних продуктів харчування, все це можна знайти у нас на сайті. 

Які є найпоширеніші інтернет-провайдери в Німеччині?

Основною технологією дротового інтернету в Німеччині є DSL, саме ці провайдери і є найбільш поширеними. Якщо говорити про найпопулярніші компанії, то тут можна виділити п'ятірку лідерів:

  • Telecom;
  • О2 - Telefonica;
  • 1&1;
  • Vodafone;
  • Ortel.

Однак існує й безліч інших компаній, дрібніших або таких, які краще представлені в певному регіоні. Їх обов'язково розгляньте під час вибору, у них також можуть бути кращі умови підключення та тарифи. 

Варто зазначити, що особливості підключення та користування інтернетом у Німеччині доволі суттєво відрізняються від українських, особливо це стосується укладення договору та його особливості зміни чи розірвання, але про це трохи нижче.  

Скільки коштує інтернет у Німеччині для українців?

Спочатку про інтернет послуги, тарифи та особливості. Можна сказати, що в цій країні інтернет гірший, ніж в Україні та він суттєво дорожче коштує. Однак без нього ніяк не можна, тому вам доведеться підлаштуватися під особливості цієї країни.

Якість, вартість і тарифні пакети у провайдерів можна сказати, що схожі. У деяких випадках можна придбати пакет, що включає домашній інтернет, телебачення і міський дротовий телефонний зв'язок. Якщо розглядати стандартну для нас швидкість у 100 Мбіт/с, то в Німеччині вона досить дорого коштує. Тому не рідкісні пакети на меншу швидкість.

За розцінками можна навести приклад. За вартості підключення в 30 євро, швидкості обмеженої 25 Мбіт/с і обсягом скачаних даних у 300 Гб на місяць, абонентська плата становитиме 15 євро на місяць у перший рік, і 30 євро в наступний. 

За умови безліміту і швидкості в 50 Мбіт/с, вартість абонплати становитиме близько 40 євро на місяць для VSDL-з'єднання, при цьому реальна швидкість буде близько 16 Мбіт/с. Однак низка провайдерів надають безкоштовні модеми, або дають їх в оренду за 1-4 євро на місяць. 

Також важливо дивитися за акціями, особливо для нових користувачів. Однією з базових акцій у цій країні є 50% знижка від вартості абонентської плати за пакет у перший рік його використання, далі ви платитимете повну вартість, але й цим потрібно скористатися.  

Що необхідно для підключення, особливості в цій країні

На першому етапі ви обираєте того провайдера, який найзручніший для місця і регіону вашого проживання, з найкращими умовами і цінами. Потім ви заповнюєте онлайн заявку на підключення або ж оформляєте її в офісі провайдера, якщо такий спосіб є для вас зручним. 

Після приймання вашої заявки вам доведеться очікувати досить довго: за 1-3 дні це зроблено не буде. Термін очікування близько двох тижнів і спосіб зробити це швидше відсутній. При цьому майстри на підключення прийдуть у призначений день, але в той час, який виберуть самі, а значить вам доведеться виділити цей день на їхнє очікування. 

Спеціаліст компанії підпише з вами договір, при цьому його термін розрахований не менше ніж на 2 роки. Щоб його укласти, вам необхідно при собі мати такі документи:

  • ваш паспорт разом із посвідченням про тимчасовий захист;
  • прописку;
  • дані банківської картки.

У договір може бути внесений пункт про оренду роутера, якщо ви не хочете його купувати самі. Вартість оренди до 4 євро на місяць, але є варіанти і дешевше.  

Як розірвати договір або змінити провайдера?

Важливо сказати про те, що розірвання договору в Німеччині на інтернет послуги не така банальна річ. Річ у тім, що в таких договорах є пункт про те, що він автоматично продовжується на наступний день після закінчення терміну його дії. Якщо ви хочете розірвати договір, то зробити це можна не пізніше ніж за три місяці, до закінчення терміну його дії.   

Також це стосується теми, коли ви переїжджаєте на нове місце, а цей договір залишається числитися за вами, і у вашого провайдера може не виникнути можливості перенести його дію на нове місце проживання. Це також слід враховувати. 

Що робити в цій ситуації, як розірвати договір з інтернет провайдером:

  • за півроку до закінчення дії договору вам слід подати письмову відмову від послуг чинного провайдера;
  • письмова відмова (Kündigung) містить відомості - ім'я та адресу клієнта, його ідентифікатор, номер договору (Vertragsnummer), дату відправлення та підпис; 
  • отримати підтвердження про отримання листа, але не пізніше, ніж за три місяці до закінчення терміну його дії. 

Якщо ви уклали дворічний договір, то в межах цього терміну ви змушені будете виконувати його умови, це теж слід розуміти. При переїзді договір залишиться на вас, тому подумайте над тим, щоб підключитися на новому місці до цього ж оператора. Про це варто подумати ще до того, як ви обиратимете житло на новому місці. 

У разі неможливості підключення до цього ж інтернет-оператора вам необхідно за німецькими законами попередити його за 3 місяці до переїзду. Таке ж правило буде в разі, якщо ви хочете змінити провайдера на нового, вам доведеться враховувати умови чинного договору, строки його розірвання та особливості законодавства Німеччини.
 

 

Теми