Як продати в Німеччині автомобіль з українською реєстрацією?

Тематика статті

У 2022 році багато біженців з України, хто рятувався від повномасштабної війни, спровокованої російською агресією, змушені були тікати в Європу. Однією з країн, куди багато хто захотів приїхати, була Німеччина. При цьому вимушене переселення до Європи багато українських громадян здійснювали на особистих автомобілях, це можна було безперешкодно зробити.

У Німеччині з українською реєстрацією автомобіль можна експлуатувати один рік, а потім на нього слід оформляти дозвіл. Можливість оформлення дозволів обмежена до 01 жовтня 2024 року, а потім авто слід перереєструвати. Як варіант, його можна продати на авторинку Німеччини, і саме цій темі і присвячена ця стаття. 

Варіанти продажу авто в Німеччині для громадян України?

Після двох років ситуація з особистими автомобілями для біженців з України в Німеччині змінилася, і далеко не в кращий бік. По-хорошому, авто необхідно або перереєструвати, або продати. Однак слід розуміти, що вигідний продаж автомашин у Німеччині з українською реєстрацією неможливий, і з низки причин. Тут і так низькі ціни на б/в автомобілі навіть з німецькими номерами, адже не дарма в Україну з цієї країни постійно приганяють їх, а потім переоформляють. А з нашими номерами такі авто практично не потрібні на вторинному ринку цієї країни.

Однак купити авто в Європі на українських номерах хочуть перекупники, тут є своя вигода, адже вони можуть їх потім перепродати вигідно в Україні. А загалом варіанти продажу свого авто в такій ситуації є, і їх варто перерахувати: 

  • розмістити оголошення на сайт продажу авто в Німеччині з позначкою "на разборку" - це найбільш невигідний за ціною з можливих варіантів, але він вирішує проблеми;
  • перепродати його перекупнику - є пропозиції, коли хочуть купити авто в Німеччині на українських номерах, це робиться з метою повернення машини назад в Україну для перепродажу вже за ринковою реальною ціною;
  • перереєструвати авто і взяти німецькі номери, відвезти на найближчий автобазар, Німеччина країна, де такий спосіб продажу є актуальним і поширеним у різних федеральних землях, а потім продати вже за актуальною ціною для цієї країни, а також розмістити оголошення про продаж на спеціалізованих сайтах;
  • продати автомобіль в Україні - для цього слід перетнути кордон, потрапити на наш внутрішній ринок автомобілів, і вже всередині його продати. 

З першим пунктом усе зрозуміло, і на ньому ми зупинятися не будемо. Другий пункт слід детальніше розглянути. Перекупник для вас у Німеччині вирішує масу проблем з автомобілем на українських номерах, ви отримуєте гроші за мінімуму клопоту з вашого боку, однак сума буде маленькою, адже така угода відштовхуватиметься від логіки німецького ринку цін. А на німецькому ринку автомобілі з реєстрацією від України нікому не потрібні, і ціни на них не будуть високими, це слід розуміти.

Перекупник забирає авто у вас на місці, і вже сам потім вирішує проблеми перетину кордону, продажу її в Україні, перереєстрації на нового власника, і при цьому хоче заробити. Його логіку слід розуміти, коли вам запропонують не особливо високу ціну за авто. Як у цьому випадку здійснюється угода, давайте розглянемо детальніше.

Якщо у вас хочуть купити машину в Німеччині з українською реєстрацією, що при цьому відбувається?

Громадянин України, хто перетнув німецький кордон на своєму автомобілі, може його згодом продати, однак для цього слід авто розмитнити. У цьому випадку вам знадобляться такі документи:

  • ваша реєстрація в цій країні (Anmeldung);
  • документи на право власності автомобіля, плюс завірений їхній переклад німецькою мовою;
  • звернення до Zoll - регіонального відділення митної служби, і заповнення там 3-х форм документів;
  • здача цих трьох заповнених форм до митного управління та оплата податку на авто.

Після цього ви можете продати свою машину на території Німеччини. Для цього з перекупником ви укладаєте договір купівлі-продажу. Він не має типової форми, а також не завіряється у нотаріуса, проте в ньому обов'язково слід вказати прописку покупця, якщо він німецький громадянин. Якщо він не резидент, то вказується Meldebescheinigung - реєстраційне посвідчення покупця. 

У договорі рекомендується вказати не просто дату продажу автомобіля, а й час. Потім договір підписується сторонами, ви отримуєте свій примірник і обумовлену суму грошей за авто. Покупцеві ви віддаєте документи на право власності машини, дозвіл від митниці та комплект ключів. Угода здійснена. А точний час продажу слід вказати для того, щоб до вас не прийшов штраф за порушення ПДР, наприклад, з камер відеофіксації порушень, за умови, що не ви його вчинили, а новий власник. Час у договорі допоможе вам виграти судовий розгляд про штраф, якщо такий виникне.  

Що потрібно, щоб продати авто в Німеччині після реєстрації?

Якщо ви хочете дещо підвищити вартість вашого автомобіля в Німеччині, то вам слід поставити його на реєстрацію цієї країни з видачею вам німецьких номерних знаків. Однак перед реалізацією такого сценарію переконайтеся, що витрачені гроші на перереєстрацію виправдаються під час майбутнього продажу. Можливо, що ви прогадаєте в ціні.

Як зробити перереєстрацію автомобіля українцям у Німеччині, ви можете детальніше дізнатися з нашої попередньої статті, тут все докладно описано.

Після того, як ви отримаєте нові німецькі номерні знаки, ви можете продати вашу автомашину на німецькому вторинному ринку, і на неї поширюватимуться вже стандартні тут розцінки. 

Договір купівлі-продажу в цій ситуації оформлятиметься за принципом, який зазначався вище, тільки продавати ви авто будете з великою ймовірністю вже німецькому громадянину.      

Який продаж автомашин у Німеччині для українців найвигідніший?

Варто також зупинитися на такій темі, як вигода від продажу вашої машини, за умови, що ви надовго вирішили залишитися в цій країні. Якщо дивитися на всі можливі варіанти продажу, то найвигіднішим залишається перегін автомобіля назад в Україну і продаж його тут на внутрішньому ринку. 

У вашого авто вже є українська реєстрація, отже, на внутрішньому українському ринку воно коштуватиме найдорожче. Однак для цього вам не тільки доведеться перетнути кордон, а й пригнати автомобіль до того міста чи населеного пункту, де ви домовитеся з потенційним покупцем. Це додаткові витрати і клопоти, включаючи витрачений час, але ціну за машину ви отримаєте найбільшу. 

Для того щоб швидше продати ваш автомобіль, вам варто розмістити оголошення в найбільш популярні та відомі інтернет-ресурси, присвячені автомобільному українському внутрішньому ринку. Це допоможе прискорити процес.
 

 

Теми