У Німеччині для українських громадян, хто отримав тимчасовий захист або оформив статус біженця є можливість порівняно просто отримати дозвіл на працевлаштування. Хоча в цій країні дотації досить великі для українців, проте в цій країні багато чого не дешево коштує, тому знайти добре оплачувану роботу або невеликий підробіток буває дуже актуально.
Давайте розглянемо тему працевлаштування в Німеччині для наших громадян, як це робиться, яку можна отримати допомогу і чи є особливості.
При оформленні статусу тимчасового захисту українців у Німеччині, є також можливість отримати дозвіл і на працевлаштування. При цьому знання мови істотно спрощує не тільки знаходження роботи, але й вплине на величину зарплати і можливість влаштуватися за фахом.
Розгляньте варіант спочатку пройти курси німецької мови, цю можливість у цій країні наші громадяни можуть отримати безплатно, також варто захистити свій диплом про вищу або середню технічну освіту. Така можливість існує. Як захистити український диплом у Німеччині ми також писали. Це допоможе влаштуватися за фахом на більш високооплачувану і кваліфіковану роботу.
Сам процес пошуку роботи може бути різним, тут можна виділити:
Можна сказати, що будь-який із цих варіантів може спрацювати, навіть використання звичайних газет. У цій країні вони, як і раніше, поширені і місцеві користуються друкованими виданнями. Деякі з напрямків пошуку варто прокоментувати детальніше.
Давайте розглянемо корисні ресурси і можливості, як знайти роботу в цій країні. Ось деякі популярні сайти:
Цілком реально, що на цьому етапі перебування в країні вам достатньо буде тимчасової роботи. Це передбачає зайнятість на неповний робочий день, а також тимчасову роботу. Ось деякі інтернет-ресурси з цього приводу:
Якщо ви активно користуєтеся Facebook або іншими соціальними мережами, то можете підписатися на відповідні сторінки, де також можуть пропонуватися різні види заробітку. Також не варто виключати можливості віддаленої роботи та фрілансу.
Варто врахувати, що ви можете шукати вакансію за конкретною спеціальністю, а також у вашому регіоні. Один із варіантів - звернення до центру зайнятості або Jobcenter, це може виявитися більш зрозумілою і простою альтернативою стандартним варіантам пошуку.
кщо ви звернетеся до цієї державної структури, то ви можете отримати:
Щоб повною мірою користуватися послугами Jobcenter, варто вже непогано володіти німецькою мовою. Річ у тім, що більшість працівників центру зайнятості розмовляють німецькою і рідко англійською. Це може викликати природні проблеми у вас, якщо ви не володієте мовою.
Є спеціалізовані інтернет-портали, де українські біженці та емігранти можуть отримати допомогу під час пошуку роботи в цій країні. Тут варто виділити такі сайти:
Не варто забувати, що ви можете напряму звернутися до роботодавця. Це стосується не лише великих чи середніх підприємств. Можна знайти звичайне кафе, куди потрібен працівник. Не рідко про некваліфіковану роботу оголошення розміщуються прямо в магазинах, кафе або інших місцях, у газетах або на сайтах. За такими оголошеннями також варто стежити.
Звертаючись до роботодавця письмово, вкажіть не тільки ваше резюме, а й складіть мотиваційний стислий лист, у якому вкажіть, чому вам цікава вакансія саме в цього роботодавця на цю посаду. Вкладіть до листа копії ваших документів, перекладених німецькою мовою, які підтверджують вашу освіту та кваліфікацію.
Також варто зазначити, що в Німеччині трапляються ситуації, коли "допомогу" в працевлаштуванні намагаються надати шахраї. У цьому випадку вам слід бути пильними. Тут має сенс дати деякі корисні поради з цього приводу:
Якщо ви хочете розуміти, що вас не обдурять і договір про працевлаштування підписано правильно, а з вами не спілкувалися шахраї, можливо, має сенс звернутися по допомогу до людини, яка добре знає німецьку мову. Також є можливість отримати українцям безкоштовну юридичну допомогу в Німеччині. Такою консультацією також варто скористатися для безпеки, якщо у вас виникли підозри.