Тим українським громадянам, які приїхали до Німеччини, тікаючи від воєнних дій в Україні, і отримали статус тимчасового захисту, може знадобитися допомога юриста з будь-якого питання. Послуги такого фахівця досить дорого коштують у цій країні, що може викликати труднощі.
Звідси виникає питання, а чи можна отримати юридичну допомогу безоплатно для наших біженців, цій темі ми і приділимо деяку увагу в цій статті.
Є й інша корисна інформація для наших громадян, які тимчасово проживають у Німеччині. Приміром, скільки коштує оренда житла в цій країні, або, як отримати продукти харчування безкоштовно в Німеччині нашим біженцям.
У цій країні послуги адвоката або юриста платні, але якщо у громадянина або біженця з України немає можливості оплатити їх, то буде надано державного фахівця безкоштовно. Такого фахівця можуть надати в трьох випадках:
Отримання юридичної допомоги безоплатно можливе, але для цього необхідно надати деякі документи, а саме:
Для осіб, які перебувають під тимчасовим захистом, кількість документів буде меншою. Тут важливий показник витрат і доходів, а також виписка з банківського рахунку.
Якщо у вас є на руках усі необхідні документи, то для отримання безоплатної юридичної допомоги вам необхідно:
Існує певна ймовірність, що вам відмовлять у вашій заяві. У цьому випадку допомагає вимога, на яку ви маєте право, надати письмове підтвердження відмови із зазначенням її причин. Найчастіше після цього ваше прохання задовольнять, і ви отримаєте необхідну допомогу.
Є федеральні землі, в яких юридичну безоплатну допомогу можуть отримати тільки люди з низьким доходом. Не рідкість, коли на таких послугах влада цієї країни економить, тож відправить вас до волонтерських та консультаційних організацій, де ви отримаєте таку саму допомогу, але вже на основі благодійності.
Якщо ви перебуваєте в Німеччині і потребуєте юридичної консультації, але бажаєте її отримати українською мовою, то така можливість існує. Для цього необхідно на спеціалізованому сайті https://we4ua.com/ заповнити анкету із зазначенням країни вашого перебування, а також описати коротко свою ситуацію, в яку ви потрапили. Цей ресурс є універсальним для наших громадян за кордоном, він поширюється не тільки на Німеччину.
Ще один універсальний портал - https://ua.support/uk/kontakt-bizhenets/, що існує для тимчасово переміщених осіб. З його допомогою можна знайти юриста, який працює в країні вашого перебування і навіть у тому регіоні, де ви перебуваєте.
Є ще організація https://legalaid.gov.ua/, де можна отримати допомогу юриста для осіб, які постраждали від війни, перебувають на окупованих територіях, незахищених верствах населення, а також ті громадяни, хто змушений перебувати за кордоном.
Існує також низка організацій, компаній каналів із соцмереж, які можуть допомогти з юридичними питаннями українським біженцям онлайн по інтернету. Тут можна виділити:
Залежно від складності конкретної юридичної ситуації, українцям за кордоном варто вдатися до одного або одразу кількох методів, а також спробувати цю послугу отримати безкоштовно. Це в Німеччині можливо, і ми вказали напрямки пошуку.