Українські громадяни, які перебувають у Німеччині як біженці, отримують соціальну допомогу від цієї країни. Однак цілком реально, що цієї суми може не вистачати на життя. Звідси виникає цілком резонна ситуація, що передбачає можливість додаткового підробітку.
У німецькому законодавстві є можливість мати роботу так, щоб не випадати з програми соціального забезпечення. Адже якщо ви влаштуєтеся на роботу з високою заробітною платою, тоді з вас приберуть соціальні виплати, тут важливо все для себе розрахувати і заздалегідь знати всі нюанси.
Для громадян України, які проживають на території Німеччини, є різні пільги і можливості. Для прикладу, як отримувати безоплатно продукти харчування, або ж, як підтвердити в Німеччині свій український диплом про вищу або середню освіту, про це детальніше у нас на сайті.
Наші громадяни, які перебувають під тимчасовим захистом у Німеччині, отримують низку прав, як і звичайні громадяни цієї країни. Це стосується можливості вивчати німецьку мову, здобувати освіту для маленьких дітей, мати медичну страховку, зокрема й працевлаштуватися.
Знайти постійну з повною зайнятістю роботу в цій країні українцям не так просто, тут потрібно підтверджувати свою кваліфікацію, диплом, важливе знання мови. Однак вихід є, якщо спробувати знайти підробіток - Minijob. Така робота передбачає, що нею ви можете займатися не більше п'яти годин на тиждень і не більше 70 днів на рік. Є обмеження і за тривалістю, бажано не більше 3 місяців. Якщо з фінансового боку дивитися на такий заробіток, то він не повинен перевищувати 520 євро на місяць або 6240 євро на рік.
У разі заробітку на місяць від 1600 до 2000 євро на підробітку він автоматично стає Midijob (Мідіджоб). Якщо дослівно, то це можна назвати середньою зайнятістю. Якщо у вас є мініджоб і мідіджоб, то ваш дохід рахується, як сума всього заробітку, і він не повинен перевищувати 2000 євро. У цьому випадку для вас зберігається рівень соціальної захищеності, що відповідає людям, які мають середню зайнятість. У цьому ж випадку ви можете отримати право на пенсійні виплати, однак для цього треба сплачувати внески до фонду соціального страхування.
Українці в Німеччині у статусі біженців та під тимчасовим захистом отримують соціальну дотацію. Якщо влаштуватися на роботу, то під питанням будуть соціальні виплати та інші пільги. Чи можна знайти підробіток у цьому випадку?
Законодавство цієї країни цю тему не забороняє, проте є умови. Від зароблених 100-1000 євро ви можете залишити собі 100 євро (Freiberag) як вільну суму, також вам буде повернуто 20% заробітку. Далі решту суми вам покриють до мінімального прожиткового рівня. При цьому будуть збережені дотації на:
Ці гроші виплачує Jobcenter.
Які види робіт передбачає мініджоб для українців? Насамперед це робочі місця у сфері роздрібної торгівлі, доглядач за дітьми, прибиральник, помічник у приватних домогосподарствах, наглядач за домашніми тваринами тощо, інша некваліфікована або малокваліфікована праця.
Ви можете вибрати такий вид зайнятості, і при цьому у вас буде право на відпустку. Не допускається в Німеччині оплата праці менше, ніж 12 євро на годину, це вимога законодавства. Люди, які мають тимчасову роботу, на них поширюються такі умови:
Згідно з німецьким законодавством, працівники мають право на оплачувану відпустку. У разі повної робочої зайнятості, працівник має право на 24 дні оплачуваної відпустки. Таке значення рахується з кількості робочих днів у році. При неповній зайнятості, наприклад, 2 дні на тиждень, розмір річної відпустки становитиме 8 днів.
Незалежно від того, чи ви працюєте на мініджоб, чи мідіджоб, податки будуть у будь-якому разі враховуватися. При цьому оподаткування розраховується наступним чином:
Влаштуватися на тимчасову роботу з неповною зайнятістю можна і такі вакансії є для українців, однак слід розуміти, що ваш дохід не повинен виявитися таким, щоб соціальні виплати припинилися для вас. Однак при знаходженні хорошої оплачуваної роботи ви цілком можете відмовитися від соціального пакета, якщо самостійно в змозі оплатити своє перебування в цій країні.