Картки українських банків за кордоном, як краще ними користуватися?

Тематика статті
Зміст
Найкращий спосіб використання українських карт у Німеччині та за кордоном
Чи можна з гривневої картки зняти готівку в євро за кордоном?
Якщо термін дії банківської картки закінчився або ви її загубили за кордоном, який план дій

Використання банківських карток українських банків за кордоном можливе. Якщо ви маєте на них кошти, то ви можете розпоряджатися ними в Німеччині чи іншій країні. Однак тут є низка особливостей, про які варто знати. 

Давайте детальніше розкриємо тему, як вигідно використовувати вашу банківську картку українського банку за кордоном, а також, що робити, якщо ви її загубили або її термін дії закінчився.

Найкращий спосіб використання українських карт у Німеччині та за кордоном

Українські біженці, які, рятуючись від війни, змушені жити в Німеччині або іншій країні Євросоюзу, під час перетину кордону взяли з собою банківські гривневі платіжні картки. Ними можна користуватися в інших країнах, проте є більш економні шляхи використання грошових коштів, а є більш витратні.

Як використовувати українські картки банків за кордоном найкраще:

  • використовувати їх під час безготівкової оплати в магазинах, кафе, заправних станціях та інших схожих ситуаціях;
  • застосовувати платіжні системи ApplePay і GooglePay, якщо вони встановлені у вас у телефоні;
  • під час звернення до банків або банкоматів в іншій країні можна дізнатися, які з них входять або не входять до партнерських програм із тим банком, що видав вам картку, це допомагає знизити комісії та інші збори.

Під час безготівкового розрахунку з вашої гривневої картки буде знято кошти і переведено у валюту іншої країни за курсом міжнародної платіжної системи. Часто такий спосіб оплати не передбачає комісійного збору, тільки курс конвертації, що набагато економічніше.  

Також Національний банк України може накладати добові ліміти на розпорядження коштів з карток клієнтів, на поточний момент таке обмеження становить еквівалент 100 тисяч гривень на добу.   

Чи можна з гривневої картки зняти готівку в євро за кордоном?

Тепер можна перейти до питання про те, чи можна зняти готівку в банкоматі Німеччини або іншій країні з гривневої української картки. Така дія не забороняється, і ви зможете зняти кошти, проте слід розуміти, що це невигідна опція. 

Про зняття готівки в Німеччині для українців ми детально вже писали, тож ви можете скористатися цією інформацією в більш розгорнутому вигляді. Також вам може виявитися корисною інформація про те, як отримати іпотечний кредит у Німеччині громадянам України.  

Також варто пам'ятати, що на зняття готівкових коштів у банкоматах за кордоном НБУ встановила ліміти, вони мають такий вигляд:

  • при використанні гривневої картки ліміт становить до 12 500,00 гривень на 7 днів;
  • до 100 000,00 гривень на добу в еквіваленті, якщо у вас є валютна картка і ви знімаєте в цій валюті кошти.

Важливо розуміти, що зняття готівки в банкоматі можлива опція, але досить невигідна. Річ у тім, що крім курсу конвертації, якщо здійснюється перехід з однієї валюти на іншу, вам доведеться сплатити і комісію. Така комісія може бути і дуже значною, є варіанти, коли вона сягає до 5-8%. Перед підтвердженням операції у банкомату врахуйте розмір комісії, він має з'явитися на дисплеї.   

Якщо термін дії банківської картки закінчився або ви її загубили за кордоном, який план дій

Окремо варто торкнутися теми, що робити, якщо ви загубили банківську картку за кордоном або термін її дії закінчився. У цій ситуації варто дати кілька корисних порад:

  • у разі втрати заблокуйте ваш рахунок за цією карткою, для цього вам слід зв'язатися з вашим банком, це можна зробити через мобільний банківський застосунок, з інтернет-банкінгу або офіційного сайту, а також безпосередньо дзвінком;
  • переведіть ваші кошти максимально швидко з рахунку загубленої картки на інший ваш віртуальний рахунок, на іншу вашу картку або рахунок в іншій валюті, однак останнє конвертуватиметься за курсом банку;
  • при закінченні терміну дії, оформіть віртуальну банківську картку, вона дасть вам змогу розплачуватися за допомогою смартфону, і не матиме фактичного пластикового носія.

Є банківські структури, які дають змогу відправити пластикову картку в іншу країну, цю можливість також варто розглянути. У цій ситуації таке відправлення безпечне, оскільки ваш рахунок підключиться до нової надісланої картки тільки після вашого її отримання та верифікації такого підключення.
 

 

Теми