Як купити авто українцям у Чехії у місцевої приватної особи?

Тематика статті
Зміст
Чи можна купити автомобіль у Чехії українцю під тимчасовим захистом?
Де можна купити автомобіль у Чехії з вторинного ринку?
Які документи необхідні, щоб купити авто у Чехії українцю?
Орієнтовні ціни на бюджетний сегмент автомобілів – автобазар Чехія

Українцям, які перебувають у Чехії у статусі тимчасового захисту, влаштуватися на роботу одна з можливостей жити краще. Це може навіть дозволити акумулювати частину коштів для будь-яких стратегічних цілей. Однією з них може бути бажання купити машину в Чехії у місцевих власників та з рук. 

Давайте розглянемо, чи можна це зробити, які є труднощі та особливості для Чехії, вкажемо найбільш популярні сайти продажу автомобіля з вторинного ринку в цій країні.

Для громадян України, хто перебуває в цій країні під тимчасовим захистом або в іншому статусі, може бути корисною інформація про те, що потрібно знати при оформленні договору оренди житла в Чехії. Також все, що потрібно знати про необхідність реєструвати авто з українськими номерами в Чехії

Чи можна купити автомобіль у Чехії українцю під тимчасовим захистом?

Якщо ви купуєте авто в Чехії з метою перегнати його в Україну для подальшої розмитнення та реєстрації, то дана процедура цілком відкрита для вас. Інша річ придбати авто, перебуваючи в цій країні постійно і в статусі тимчасового захисту. 

Можна сказати, що наші біженці можуть у такій ситуації придбати уживане авто у конкретного господаря або з автосалону, проте тут є особливості. Отримати чеський номерний знак не вийде, але при цьому реєстрацію ви отримаєте, ваш куплений автомобіль занесуть до місцевого реєстру транспортних засобів. 

Справа в тому, що номерний знак цієї країни може бути встановлений тільки якщо водієм автомобіля буде:

  • громадянин держави;
  • особа, яка отримала притулок на території країни;
  • людина, яка має дозвіл на довгострокове проживання;
  • зі статусом ВНЖ чи ПМП (постійне місце проживання).

Якщо українці мають дозвіл на перебування в країні в статусі тимчасового захисту або за візою толерантності, то їм необхідно придбаний автомобіль зареєструвати з тимчасовими номерами. Такі номери дійсні три місяці та розраховані на експорт. Іншими словами, вам потрібно буде змінювати тимчасові номери кожні три місяці, а значить і платити за це. Однак їздити країною на такому авто ви можете.    

Де можна купити автомобіль у Чехії з вторинного ринку?

Тепер розглянемо варіант, де можна купити авто у Чехії українцям. Одним із варіантів є ринки, це такі ж автобазари України лише в цій країні. На них можна ближче розглянути машину прицінитися. Є також варіант купити вживаний варіант з автосалону. Деякі компанії та автосалони займаються продажем і вживаними машинами, їх не мало в різних регіонах. 

Іншим варіантом вибору автомобіля є сайти продажу авто. Ось кілька популярних сайтів для покупки автомобілів із рук у Чехії:

  • AAA Auto - один з найбільших автодилерів у Чехії, що пропонує як нові, так і вживані автомобілі, сайт цікавий тим, що представлений українською мовою;
  • TipCars.cz - ще один популярний сайт, що пропонує безліч варіантів уживаних автомобілів, сайт має зручний інтерфейс та безліч фільтрів для пошуку потрібного автомобіля, ресурс представлений чеською та англійською мовами;
  • Sauto.cz - один з найпопулярніших сайтів для купівлі вживаних автомобілів у Чехії, тут можна знайти широкий асортимент автомобілів різних марок та моделей;
  • Auto.cz - крім новин та оглядів автомобілів, сайт також надає можливість пошуку вживаних автомобілів;
  • Bazos.cz - Платформа оголошень, де люди продають різні речі, включно з автомобілями, тут можна знайти як автомобілі від приватних продавців, так і від дилерів.

Ці сайти допоможуть вам знайти відповідний автомобіль, що відповідає вашим вимогам та бюджету. Можна на них знайти підходящий варіант, зв'язатися з конкретним власником або дилером, і домовитися про те, щоб переглянути транспорт детальніше та насправді.  

Які документи необхідні, щоб купити авто у Чехії українцю?

При покупці ви оформляєте договір купівлі-продажу. Він повинен включати, відомості про продавця та покупця, дані по авто (марка, модель, VIN-номер, реєстраційний номер), суму покупки, обов'язково дату продажу, а також підписи сторін. Потім транспорт реєструється.

Які документи вам необхідні для реєстрації:

  • договір купівлі-продажу (Kupní smlouva) - завірена копія договору купівлі-продажу автомобіля;
  • особисте посвідчення (Občanský průkaz чи паспорт) – для ідентифікації власника;
  • право на довготривале перебування на території Чехії (для іноземців, які перебувають на тривалий термін у країні);
  • технічний великий паспорт автомобіля (Velký technický průkaz) - оригінал, де вказані всі дані автомобіля та інформація про попередніх власників;
  • малий техпаспорт - це малий техпаспорт, який необхідно мати при собі для керування автомобілем;
  • сертифікат про огляд автомобіля (Protokol o technickej kontrole) - автомобіль повинен пройти технічний огляд (STK) та контроль на викиди (emise), тут додаються оригінали документів;
  • страховий поліс на машину (Zelená karta) — обов'язкове автострахування, яке має бути оформлене до реєстрації;
  • підтвердження про виплату екологічного збору (Ekologická daň) — якщо автомобіль старший за 2000 рік випуску, такий збір буде потрібний.

Номерні знаки чеського зразка отримати не вийде, якщо ваш статус у країні не підходить, але тимчасову реєстрацію ви пройдете. Ще один варіант – купити авто з українськими номерами в Чехії, якщо таке продають наші громадяни, у цій ситуації вам достатньо лише реєстрації, і на ньому можна їздити.  

Орієнтовні ціни на бюджетний сегмент автомобілів – автобазар Чехія

Давайте розглянемо ціни на вживані бюджетні автомобілі в цій країні. Ось кілька прикладів автомобілів у дешевшому сегменті на ринку Чехії:

  • Skoda Fabia 2012 з пробігом близько 150 тисяч км.- близько 85 000 крон (3400 євро);
  • Skoda Fabia 2005 з пробігом близько 220 тисяч км. - близько 30 000 крон (1200 євро);
  • Ford Focus 2007 з пробігом близько 180 тисяч км. - близько 45 000 крон (1800 євро);
  • Ford Focus 2010 з пробігом близько 180 тисяч км. дизель – близько 90 000 крон (3 600 євро);
  • Peugeot 206 2004 з пробігом близько 240 тисяч км. - 25 000 крон (1 000 євро);
  • Peugeot 207 2009 з пробігом близько 170 тисяч км. - 75 000 крон (3 000 євро);
  • Volkswagen Polo 2008 року, 190 тисяч кілометрів. - 80 000 крон (близько 3200 євро);
  • Renault Clio 1.2 2011 року, 160 тисяч кілометрів. пробіг - 70 000 крон (близько 2 800 євро);
  • Opel Corsa 2008, 180 000 км. пробіг – близько 65 000 крон (близько 2 600 євро).

Ці автомобілі є доступними варіантами в Чехії, які підходять для тих, хто шукає економічні та недорогі транспортні засоби. Також варто вказати, що ціни можуть змінюватись в залежності від стану машини та регіону продажу. У деяких регіонах ціни нижчі, для деяких будуть вищими, тут варто враховувати географічне розташування.
 

 

Теми