(044) 300-25-56

Фінансова реальність у Польщі - майже половина населення живе «від зарплати до зарплати»

Тематика статті
Зміст
Яка статистика добробуту поляків?

Новий звіт під назвою «Власний гаманець поляка: економний, як поляк» від Santander Consumer Bank проливає світло на складне фінансове становище в Польщі. Виявилося, що майже половині громадян (49%) ледь вистачає коштів на покриття поточних витрат. Лише кожен четвертий мешканець країни може дозволити собі не лише закривати базові потреби, а й відкладати гроші на майбутнє.


У нас на сайті ви також можете дізнатися про те, що ціни на продукти в Польщі продовжують зростати, які тенденції намітилися. Або наступну - оренда квартир у Польщі від власника, що робити, якщо не повертають заставу за винаймання (кауцію), рекомендації на цю тему та повний гайд з цього питання.  


Яка статистика добробуту поляків?

Основні висновки дослідження:

Категорія Відсоток (%) Коментар
Живуть від зарплати до зарплати 49% Грошей вистачає лише на повсякденні витрати
Мають змогу відкладати гроші 25% Фінансово більш стабільні
Фінансово незалежні 61% Найвищий показник серед пенсіонерів (88%)
Час від часу звертаються по допомогу 20% Найчастіше — молодь (24–26%)
Регулярно позичають у близьких 7% Серед молоді віком 18–29 років — вже 15%
Не змогли б вижити без постійної допомоги 6% Серед молоді — 14%

 

Хто страждає найбільше:

  • Пенсіонери - дві третини з них не мають можливості відкладати гроші. Попри це, саме пенсіонери найчастіше вважають себе фінансово незалежними (88%).
  • Молодь (18-30 років) - найуразливіша група. 14% заявляють, що не змогли б прожити без постійної допомоги, а 15% регулярно позичають гроші у друзів і родичів.
  • Працюючі віком 40-49 років - найстабільніша категорія. 34% представників цієї групи мають можливість і витрачати, і заощаджувати. Це пов'язано з досягнутими кар'єрними позиціями та вищими доходами.

Багато поляків стикаються з неможливістю створити фінансову «подушку безпеки». В умовах зростання цін і нестабільності на ринку праці доходи громадян нерідко повністю йдуть на оплату рахунків, продуктів та інших базових потреб. Така ситуація характерна, і якщо відкрито тимчасовий захист для українців у Польщі.

Експерти підкреслюють, що навіть невеликі, але регулярні накопичення можуть помітно підвищити рівень фінансової безпеки. Фінансова грамотність і контроль витрат стають ключовими інструментами в умовах поточної економічної невизначеності.
 

Підписуйтесь на наш телеграм канал та дізнавайтесь першими актуальні новини та корисні матеріали про життя Українців в Європі.
Теми