Ціни на повсякденні товари в Польщі продовжують зростати - свіжі дані на червень
За результатами дослідження «Індекс роздрібних цін», проведеного аналітичним центром UCE Research спільно з WSB University Merito, у червні 2025 року зафіксовано приріст цін на повсякденні покупки на 5,8% у річному вираженні. Це вже третій місяць поспіль, коли спостерігається плавне, але стабільне зростання цін (у травні було +5,7%, у квітні - +5,6%).
Це актуально не тільки для місцевих жителів, якщо відкрито тимчасовий захист для українців (PESEL UKR) або є ПНП Польщі, ви сплачуєте оренду за житло, то зростання цін сильно знижує загальні доходи сім'ї. У цій ситуації зростання доходів також необхідне.
У нас на сайті ви також можете дізнатися про те, що робити, якщо є оренда квартири в Польщі, і вам не повертають заставу (кауцію), після того, як ви виїхали. Або - коли і як потрібно обміняти водійські права в Польщі українцю, всі вимоги та умови.
Які категорії товарів подорожчали найсильніше в Польщі 2025 року?
Найбільше зростання цін зафіксовано в категорії солодощів та десертів - на 16,1% порівняно з червнем минулого року. Трохи менш помітно, але все ж відчутно, зросли в ціні:
- жировмісні продукти (вершкове масло, маргарин, рослинні олії) на +15,7%;
- кава, чай та алкоголь на +14,8%;
- фрукти на +11,5%, незважаючи на сезонність;
- безалкогольні напої на +10,7%.
Помірне зростання цін - м'ясо, хліб і дитячі товари
Ціни на м'ясо зросли на 7,7%, хліб - на 7,2%, дитячі товари - на 6,3%. Також незначне подорожчання спостерігається в категоріях:
- риба на +6,2%;
- ковбасні вироби на +4,3%;
- корм для домашніх тварин на +3,4%;
- харчові добавки (кетчуп, майонез, гірчиця) на +2,8%;
- побутова хімія на +0,2%.
Однак є товари, які подешевшали. Попри загальне зростання, три категорії продемонстрували зниження цін:
- продукти на вагу (зокрема, цукор і борошно) - мінус 4,6%;
- засоби особистої гігієни - мінус 0,5%;
- овочі також подешевшали на 0,5% у річному вираженні, але це пояснюється сезонністю, надалі очікується зростання цін на них.
Аналіз майже 90 000 роздрібних цін показав: інфляційний тиск зберігається, але темпи зростання залишаються середніми. Це може свідчити про глобальну, але повільну кризу, яка характерна не тільки для цієї країни, але Європи загалом.
Будь-який українець у Польщі, як і громадянин країни, відчуває потребу в більш усвідомленому підході до планування бюджету, це також означатиме потребу більше заощаджувати.