Корисна інформація для українців у Німеччині - все про мобільний зв'язок: оператори, якість інтернету та зв'язку в країні

Тематика статті
Зміст
Які є оператори мобільного зв'язку в Німеччині?
Як купити сім-карту в цій країні?
Особливості надання мобільного інтернету та зв'язку

У Німеччині працює досить велика кількість операторів мобільного зв'язку. Багато хто з цих компаній з початку повномасштабної війни в Україні та потоку українських біженців, що з'явився, пропонували безкоштовно сім-карти, надавали можливість здійснювати безкоштовні дзвінки додому. На поточний момент також деякі з них зберегли знижки та бонуси, і наші громадяни в цій країні можуть ними користуватися. 

Давайте дещо детальніше розглянемо тему якості мобільного зв'язку та інтернету в цій країні, а також деякі особливості купівлі sim-карти та оплати послуг операторів. 

Якщо вам буде корисна або цікава інформація про те, як отримати продукти харчування в Німеччині безкоштовно українцям, є з цього приводу інформація у нас на сайті. Також може стати в пригоді інформація, як знайти житло переселенцям з України в Німеччині?  

Які є оператори мобільного зв'язку в Німеччині?

Німецькі оператори мобільного зв'язку представлені досить численною групою, їх налічується близько п'ятдесяти. Якщо говорити про найпопулярніших і найвідоміших, то ось їхній список:

  • T-mobile (Deutsche Telekom);
  • Vodafone;
  • Ortel Mobile;
  • O2;
  • Lebara;
  • Bildconnect;
  • Blau.

При виборі того чи іншого оператора, важливим критерієм є якість покриття в тому регіоні країни, де ви проживаєте. Від якості зв'язку та інтернету залежатиме зручність користування послугами мобільного зв'язку. Також не останній критерій, це вартість послуг, тут також варто уточнити варіанти і тарифи, що надаються.   

Як купити сім-карту в цій країні?

Важливо відзначити умови купівлі sim-карти мобільного оператора в Німеччині. Через випадки шахрайства зі зміною номерів, що виникли в 2017 році, продаж сім-карти відбувається персонально в цій країні. Це означає, що вам слід надати під час купівлі:

  • документ, що посвідчує особу, краще паспорт;
  • довідку про реєстрацію (Anmeldebescheinigung).

Також окремо після покупки вам слід активувати сім-карту. Це означає проходження такої процедури:

  • на офіційній сторінці обраного вами мобільного оператора, зв'язатися з представником компанії, водночас мікрофон і камера мають бути ввімкнені;
  • провести активацію з наданням необхідних документів представнику компанії, (верифікація).

Після активації ви можете користуватися послугами. Оплату цих послуг здійснюють стандартними і звичними для нас діями (інтернет-банкінг, автомати поповнення, через мобільний додаток, онлайн з офіційного сайту оператора і навіть купівлею карток поповнення, що трапляється все рідше).

Також у вас є можливість оформити електронну сім-карту (Esim). Особливість такого варіанту в тому, що немає матеріального чіпа, а сама картка повністю віртуальна. Плюс тут у тому, що її не можна загубити, вона завжди буде вашою, поки ви не захочете її змінити. В іншому це такий самий спосіб забезпечення вас мобільним зв'язком та інтернетом, як і у випадку з матеріальною карткою. 

Особливості надання мобільного інтернету та зв'язку

Перед використанням sim-карти, виберіть для себе найкращий для вас варіант оплати послуг. Це може бути:

  • вибір одного з лімітованих тарифів, запропонованих оператором (конкретна обмежена кількість хвилин, смс-ок, мегабайт інтернету на місяць);
  • безлімітні послуги без обмежень;
  • договірні відносини - ви укладаєте договір на надання послуг на 12 місяців, при цьому розірвати його можна, але тільки письмово і не пізніше трьох місяців до закінчення чинного контракту;
  • оплата за будь-яку дію - ви обираєте можливість оплати тільки за ті дії, які здійснюєте, за інтенсивного використання такого методу вартість послуг буде найбільшою. 

У Німеччині оператори надають усі види мобільного інтернету 2G, 3G і 4G/LTE. Причому останній стандарт використовують до 90% місцевих громадян. Швидкість 4G інтернету в цій країні в середньому становить близько 20 Мбіт/с. 

Також варто згадати, що ви можете зберегти номер свого мобільного номера, навіть якщо вирішите змінити оператора. Для цього вам слід розірвати чинний договір та отримати дозвіл на використання номера старого оператора новим. Це можна зробити й онлайн, не обов'язково відвідувати офіс компанії. 

Новому оператору ви повідомляєте той номер, яким плануєте користуватися, вказавши старого оператора. Укладаєте новий договір або оплачуєте тарифний пакет послуг і користуєтеся послугами вже нового оператора з вашим старим мобільним номером.
 

 

Теми