Як українцям у Німеччині влаштуватися на роботу без знання мови?

Тематика статті
Зміст
Чи можна знайти роботу громадянам України в Німеччині без знання німецької мови?
Яка робота є в Німеччині без знання мови?
Якщо ви знаєте англійську мову, які вакансії є в Німеччині в цьому випадку?
Де шукати роботу без знання німецької мови?

Для тих українських громадян, хто тимчасово перебуває під захистом у Німеччині або ж планує залишитися в цій країні на постійній основі, для життя потрібні гроші. Соціальні виплати і дотації, які ця країна надає нашим громадянам-біженцям, дуже допомагають, але цілком природним є бажання заробляти самостійно і більше.

Давайте розглянемо питання, як і де знайти таку роботу в цій країні, яка не передбачала б обов'язкового знання німецької мови. Які є можливості, професії, і де знайти вакансії. 

Чи можна знайти роботу громадянам України в Німеччині без знання німецької мови?

Якщо ви хочете влаштуватися в іншій країні на кваліфіковану роботу і отримати хорошу заробітну плату, то знання місцевої мови обов'язкове і бажано на хорошому рівні. Не виключенням тут буде і Німеччина, де опинилося досить багато біженців з України. У ситуації, коли знанням німецької мови ви похвалитися не можете, але влаштуватися на роботу хочете, то є варіанти таких вакансій.

Тут одразу варто обмовитися, що така робота буде пов'язана з фізичною працею, яка часто не передбачає кваліфікацію. Йдеться про роботу прибиральниками, у магазинах, на митті посуду, на сільськогосподарських роботах, на заводах, складах, у будівництві та ремонті, а також за схожими спеціальностями. 

Щоб отримати кращу роботу, потрібно підтвердити свій диплом у Німеччині, про це ми докладно писали в іншій нашій статті, це відкриє для вас більше можливостей і вищий заробіток. 

Також важливо вивчати мову, для наших громадян такі курси можна відвідувати безкоштовно, і після їх закінчення складати іспит. Варто вивчити німецьку хоча б на рівні В1 для початку, але прагнути варто до рівня С1. Це особливо актуально для таких спеціальностей як педагоги, технічні фахівці та інженери, медичні працівники тощо.  

Яка робота є в Німеччині без знання мови?

Що можна знайти в Німеччині з оплачуваних робіт без знання німецької, тут можна відзначити такі варіанти і теми:

  • прибирання та миття посуду - для цієї роботи не потрібен спеціальний досвід або навички, багато сучасних компаній все частіше переходять на автоматизовані системи, де прибиральник користується посудомийними машинами, роботами-пилососами та іншим обладнанням для полегшення своєї праці;
  • різноробочі - ця категорія включає в себе роботу на промислових підприємствах, заводах і складах. Хоча фізичне навантаження може бути значним, ця робота забезпечує стабільний дохід, один із найбільших у цих умовах, багато що залежить від конкретної посади та умов роботи;
  • перевезення - приватні підприємці та логістичні фірми постійно шукають водіїв для доставки продуктів харчування, товарів і професійного обладнання, попит на таких спеціалістів завжди високий, тут вітається знання мови хоч на початковому рівні;
  • робота на будівництві - будівельна галузь пропонує широкий спектр вакансій - від кваліфікованих інженерів до простих робітників. Варто враховувати, що багато будівельних робіт мають сезонний характер, тому заробіток може варіюватися залежно від пори року;
  • робота в супермаркетах і магазинах - можливі такі посади, як вантажник, сортувальник або фасувальник товарів, знання мови при цьому часто не є обов'язковим;
  • готельно-ресторанна сфера - прибирання номерів, робота вантажником у цій галузі, можна влаштуватися на кухню, мийником посуду або помічником кухаря;
  • сільське господарство - робота в сільському господарстві охоплює безліч професій: догляд за теплицями, збір урожаю, робота з тваринами та багато іншого. Незважаючи на широкий вибір вакансій, робота часто буває фізично складною і вимагає високої витривалості;
  • промислові підприємства - на цих підприємствах часто потрібні механіки, слюсарі, електрики та монтажники. Кількість вакансій і вимоги до кандидатів залежать від конкретного підприємства, що також впливає на рівень заробітної плати.

Ніколи не варто виключати і можливість тимчасової або часткової зайнятості. У Німеччині такий рід зайнятості носить назву minijob або midijob, для українців, це часто непоганий вихід мати додатковий дохід на роботі, що не вимагає кваліфікації. Цю тему ми також розкрили детальніше.   

Якщо ви знаєте англійську мову, які вакансії є в Німеччині в цьому випадку?

Окремо варто сказати кілька слів про пошук роботи в Німеччині для тих наших громадян, хто добре знає англійську мову і не знає німецької. У цій країні багато міжнародних великих компаній, які здебільшого спілкуються англійською, бо ведуть ділові переговори і спілкуються з великою кількістю країн. 

У цих умовах і при хорошому знанні англійської можна влаштуватися на хорошу роботу з високою оплатою праці. Особливо якщо ваша професійна діяльність підходить для цього. Таку роботу найпростіше знайти у великих містах і столиці, де ці фірми ведуть свою діяльність і в них є філії та підрозділи. 

Про те, як знайти роботу українцям у Німеччині ми вже писали, ось корисна інформація на цю тему. Варто зазначити, що без знання мови і при повній зайнятості можна розраховувати на заробітну плату в цій країні від 1500 до 2500 євро. Якщо робота пов'язана з важкою фізичною працею, то можуть платити і більше. Не рідко пропонується і можливість проживання в безпосередній близькості від місця роботи, роботодавець пропонує житло.  

Де шукати роботу без знання німецької мови?

Тепер варто вказати на те, де шукати роботу в Німеччині без знання мови. Тут можна виділити низку інтернет-ресурсів, призначених для цього, а саме:

  • https://helpukrainians.jooble.org/germany - тут було створено варіант сайту українською мовою, де розміщено вакансії також українською;
  • https://www.gastrojobs.de/ - вакансії у сфері харчування;
  • https://hoteljob.de/ - вакансії в ресторанно-готельному секторі;
  • https://berlinstartupjobs.com/ - робота для технічних фахівців;
  • https://www.absolventa.de/ - робота для студентів, випускників, підробіток, тимчасова зайнятість;
  • https://www.jobleads.com/ - сайт з вакансіями на високу зарплату, залежно від кваліфікації;
  • https://toplanguagejobs.com/ - портал із вакансіями для тих, хто знає англійську;
  • https://www.experteer.de/ - працевлаштування кваліфікованих працівників, він буде цікавий тим, хто підтвердив свою кваліфікацію в цій країні. 

Також ви можете звернутися до Jobcenter за місцем проживання, де для вас також можуть підібрати роботу, це офіційний шлях, яким можна скористатися. Не варто ігнорувати й можливість влаштуватися за звичайними оголошеннями, які розміщують компанії в місці вашого проживання. Не рідко оголошення вішають у магазинах, кафе, кондитерських та інших схожих закладах самі власники бізнесу.
 

 

Теми