Як країну для тимчасового притулку багато українських біженців обрали саме Чехію з багатьох причин. Одна з них схожість мов, принаймні порівняно з англійською, німецькою або французькою. Якщо ви перебуваєте тривалий час у цій країні, наприклад, у статусі тимчасового захисту, то вам обов'язково необхідно вивчати чеську.
Давайте розглянемо детальніше, як це можна здійснити, які є програми державні та благодійні, чи можна чеську мову вчити віддалено онлайн?
Для наших громадян, хто перебуває в цій країні довго або тільки приїхав, буде корисною й інша інформація, наприклад, як українцям працевлаштуватися в Чехії, стаття на цю тему. Важливими будуть і відомості про те, як отримати українцям посвідку на проживання в Чехії за спрощеною процедурою.
Незалежно від того, в яку країну Європи ви приїхали, рятуючись від війни в Україні, ви матимете мовні труднощі та перешкоди. Не винятком тут буде і Чехія, мову цієї країни українцям необхідно вчити з різних причин. Бажано не тільки на початковому рівні.
Що дає постійне вдосконалення знання та вміння говорити чеською:
Можна вказати й інші причини, але головне тут підвищення комфорту від проживання в Чехії, а також можливість знайти кращу і більш оплачувану роботу.
Хоч чеська мова і викликає асоціації впізнавання в українців у різних словах, проте вона відрізняється. Щоб отримати навички на початковому рівні, навчання протягом місяця чеською недостатньо, щонайменше потрібно від 3-4 місяців до півроку.
Далі йде глибше вивчення, його також варто пройти, особливо якщо ви хочете працювати за своєю спеціальністю, влаштуватися на роботу, де постійно доведеться контактувати з людьми, піти вчитися в місцевий виш тощо.
Де можна знайти курси чеської мови безкоштовно в цій країні, ось деякі можливості:
Можна також скористатися послугами волонтерських або благодійних організацій, якщо ви про них знаєте, дізналися про таку допомогу в соціальних мережах тощо. Це теж можна назвати варіантом, хоча й неофіційним.
Дуже важливо, що багато представлених джерел українською, це полегшує пошук і розуміння, що робити на початковому етапі.
Бажано відвідувати курси чеської мови безпосередньо, так матеріал засвоюється краще, і ви одразу отримуєте навички спілкування. Однак для деяких категорій громадян такий підхід ускладнений з різних причин. У цьому разі можна скористатися онлайн курсами.
Вони допоможуть закріпити матеріал і для тих, хто вже пройшов офлайн курси. Такі варіанти вивчення чеської також можуть допомогти, тут ідеться як про прямі трансляції під час навчання, так і про навчальні відеоуроки та ролики:
Якщо ви всерйоз вирішили надовго залишитися в Чехії, ви самі або ваші діти, які підростають, плануєте вступати в місцевий ВНЗ, то вивчення мови слід довести до рівня, щоб скласти іспити на вступ. У цьому випадку запропоновані тут джерела та ресурси також можуть допомогти.