Спрощена посвідка на проживання в Чехії для біженців з України - спосіб надовго залишитися в країні

Тематика статті
Зміст
Що таке посвідка на проживання для біженців з України в Чеській Республіці?
Як отримати посвідку на тимчасове проживання в Чехії для громадян України?
Що дає посвідка на проживання особливого типу

У статусі тимчасового захисту багато українських громадян проживають і перебувають у Чехії вже довгий час - понад два роки, якщо вони прибули в цю країну, рятуючись від війни з моменту повномасштабного вторгнення. Цей тип легального перебування в країні діє до 31 березня 2025 року, однак Рада Європейського Союзу продовжила цей термін до 2026 року березня місяця. Можна очікувати, що подібне зробить і Чеський Уряд зі свого боку.

Однак це не єдина можливість, яку можуть отримати наші біженці в Чехії. Йдеться про можливість оформити спрощено особливий вид ВНЖ. Давайте розглянемо це питання, вкажемо на нюанси можливості оформлення посвідки на проживання, а також про те, як отримати громадянство Чехії потім.

Якщо ви перебуваєте в цій країні і у вас є проблеми з оформленням тимчасового захисту, то вам буде також цікаво дізнатися, як отримати візу толерантності в Чехії. На нашому сайті є й інші корисні статті, для прикладу, ось інформація про можливість отримання гуманітарної допомоги в Чехії для українців

Що таке посвідка на проживання для біженців з України в Чеській Республіці?

Уряд Чеської Республіки вказав у своїй звітності, що біженці з України на території країни інтегруються в місцеву економіку і приносять до неї у вигляді податкових надходжень коштів більше, ніж сплачує у вигляді дотацій нашим громадянам влада. Це відкриває природну дорогу до інтеграції, і Чехія для українців так може стати другою домівкою з можливістю отримання громадянства в майбутньому.

Тут особливий варіант ВНЖ - це спрощена процедура отримання дозволу на перебування в країні терміном на 5 років і повним доступом до ринку праці. Довгострокове проживання або ZDP/dlouhodobý pobyt - можливість для тих громадян України, хто не планує повертатися і хоче залишитися в цій країні.

Нарівні з таким видом буде, як і раніше, збережено можливість продовжити і статус тимчасового захисту, тут один із варіантів надається на вибір. Під час подачі документів на продовження тимчасового захисту українці можуть вказати, що хочуть отримати цей особливий вид ВНЖ. І його вони отримають за спрощеною процедурою, яка сильно відрізняється в бік спрощення від отримання аналогічного статусу для інших іноземців.

Як оформити посвідку на проживання біженцям у Чехії, і що вона надає, про це ми зазначимо нижче.

Як отримати посвідку на тимчасове проживання в Чехії для громадян України?

Давайте розглянемо ті умови і необхідні документи, які подаються для оформлення посвідки на проживання замість статусу тимчасового захисту для українців. Тут можна виділити такі пункти, які вимагає Чехія для біженців з України:

  • безперервне перебування в країні без порушень тимчасового захисту не менше 2 років;
  • чинний закордонний паспорт, а також документи на дітей;
  • наявність офіційної роботи та економічна самодостатність усіх членів домогосподарства;
  • відсутність залежності від гуманітарної допомоги та державних дотацій;
  • зареєстроване місце проживання - орендована за договором житлова площа;
  • відвідування школи дітьми віком від 6 до 14 років;
  • проявлений інтерес до постійного проживання всіх членів сім'ї;
  • вивчення чеської мови на дедалі вищому рівні вітається.

За фактом вам достатньо бажання отримати цю ВНП, підтверджене написанням відповідної заяви, а також наявності чинного закордонного паспорта. Такий статус ви можете оформити під час продовження і замість тимчасового захисту.

Що дає посвідка на проживання особливого типу

Розгляньмо, що надає посвідка на тимчасове проживання для українських громадян, які дає переваги та можливості. Тут можна виділити:

  • п'ятирічний термін на легальне перебування в країні;
  • вільний доступ до ринку праці;
  • можливість подачі заяв на - дозвіл на перебування з метою возз'єднання сім'ї, з метою навчання, з метою науково-дослідницької роботи;
  • отримання «блакитної карти» ЄС, що відкриває можливість простого працевлаштування в країнах Союзу;
  • після 5 років безперервного перебування і відсутності порушень правил ВНП у вас буде право подати заяву на постійне проживання.

Надалі це дасть вам можливість отримати громадянство Чехії, на це піде близько 10 років, а цей шлях можна офіційно і без особливих труднощів з погляду оформлення та надання документів почати вже зараз. Особливий вид ВНЖ для українців відкривається з початку 2025 року.
 

Теми