Апостиль: коли проставляється, для чого потрібен, де замовити швидко

Тематика статті

Оформлюючи документи для поїздки або переїзду в іншу країну, громадяни часто стикаються з необхідністю поставити апостиль. Взагалі, апостиль - це легалізація документа або його копії з можливістю надання її в інших країнах. Багато хто раніше не стикався з цим, а тому не знає схему дій. Інші обізнані, але завдання обтяжує необхідністю відвідувати різні організації та вистоювати черги, а також довго чекати готовності. Але не всі знають, що поставити апостиль у Києві можна легко і швидко, якщо знати, як це робиться. Чи краще буде самому поставити апостиль у Києві? Апостиль, як довго робиться і правила його оформлення, як прискорити процес?

Стандартний спосіб проставлення апостиля

Апостиль документів являє собою штамп певного зразка. Він має бути проставлений на деяких документах у тому разі, якщо людина вирушає в одну з країн, які підписали Гаазьку конвенцію. Апостилі документів дають змогу набагато простіше оформити все після приїзду в іншу країну, крім того, вони є формальним підтвердженням автентичності.

Необхідність ставити апостиль пов'язана з певними правилами. Є норми, що регулюють весь процес. Загальна схема виглядає так:

  • Спочатку потрібно визначитися, в яку організацію звертатися, щоб поставити апостиль самому. Таких інстанцій всього кілька, і кожна з них є державною. Особливість у тому, що з кожним документом можна звернутися тільки в певну організацію. Наприклад, з довідкою про відсутність судимості потрібно йти в МЗС, а з атестатом - у Міністерство освіти.
  • Потім потрібно вибрати відповідний день, тому що приймаються документи не щодня. Хоча і є оголошення типу "апостиль Київ щодня", але вибір часу подачі важливий.
  • Далі вистояти чергу, здати.
  • І найнеприємніше для громадян - необхідність очікування. Формально заявлено, що потрібно чекати на апостиль, готовність його може затягнутися від 1 до 40 робочих днів. І далеко не завжди апостилі документів проставляють швидко.
  • Потім потрібно піти в бюро перекладів, щоб перекласти його іншою мовою.

Процес витратний за часом, що для багатьох неприємно. Але є й інший спосіб, що спрощує і прискорює все.

Вирішити питання щодо апостиля - замовлення через бюро перекладів

Є столичні бюро перекладів, які безпосередньо співпрацюють з усіма організаціями, що займаються апостилями. Швидко вирішити питання з апостилем - це здати документ в одне з них, а потім просто дочекатися готовності.

У цьому є суттєві переваги:

  • Відсутність тривалого очікування. Пряма співпраця дає свої плюси, і бюро отримує документи зі штампом досить швидко.
  • Економія часу. Немає потреби відвідувати дві організації та вистоювати черги.
  • Потрібно тільки два візити в бюро.

Замовлення апостиля в такий спосіб набирає популярності. Тим, хто хоче прискорити і спростити процес, ця послуга бюро обов'язково підійде!

Теми