Продаж об'єктів спиртової галузі в Україні - хороша тема для приватних інвестицій

Тематика статті

У нас в країні до недавнього часу була державна монополія на виробництво харчового спирту. Дану діяльність здійснює держкомпанія «Укрспирт», яка відповідає за виробництво і зберігання цього продукту. Монополія призвела до того, що велика кількість підприємств цієї галузі по всій країні прийшли в занепад або остаточно припинила свою діяльність.

У серпні 2020 року Уряд прийняв програму модернізації цієї галузі, яка передбачає передачу частини об'єктів «Укрспирту» в приватну власність. Програма розрахована до 2023 року і буде реалізована в рамках Закону «Про приватизацію державного та комунального майна». Що це означає?

Плани модернізації спиртової галузі

Головна особливість нововведень, можливість приватним інвесторам придбати об'єкти спиртової галузі, які Фонд держмайна визначив до продажу. При цьому реалізація їх буде здійснюватися за допомогою системи Прозорро.Продажі.

Це означає, що будуть призначені аукціони, в яких можуть взяти участь приватні та юридичні особи, зацікавлені в перспективному капіталовкладенню. Переможець торгів Прозорро не тільки набуває об'єкт ДП «Укрспирту», ​​а й отримує можливість на отримання ліцензії на виробництво і зберігання спирту.

Це може бути цікаво:

 • великим фермерським компаніям, які займаються переробкою сільськогосподарської продукції;
 • фармакологічним фірмам;
 • виробникам лікеро-горілчаної продукції;
 • інвесторам, які бажають зайнятися цим бізнесом в Україні.

Вже частина підприємств галузі була реалізована в минулому році, і до продажу представлені будуть ще об'єкти в 2021 році. За минулий рік сума продажу підприємств ДП «Укрспирт» через Prozorro склала 1,2 мільярда гривень. Як взяти участь в таких торгах?

Як взяти участь в аукціоні з продажу об'єктів ДП ​​«Укрспирт»?

Всі аукціони з реалізації об'єктів спиртової галузі будуть відбуватися в системі Прозорро.Продажі. Ви можете прийняти в них участь, для цього вам необхідно:

 • детально ознайомитися з підприємствами «Укрспирту», ​​представленими до продажу, це можна зробити на нашому сайті з налаштуванням відповідних фільтрів пошуку, або офіційному сайті Прозорро;
 • вивчити інформацію про об'єкти і оцінити їх інвестиційну привабливість;
 • вибрати один з офіційних інтернет майданчиків Прозорро і зареєструватися на ньому (список акредитованих маркетплейсов можна вивчити тут https://prozorro.sale/info/elektronni-majdanchiki-ets-prozorroprodazhi-cbd2);
 • висловити бажання взяти участь в конкретному продажу об'єкта Укрспирту;
 • подати необхідні документи на торги;
 • сплатити реєстраційний і гарантійний внески;
 • надати свою цінову пропозицію;
 • взяти участь в аукціоні під час його проведення;
 • стати переможцем торгів, надавши кращу ціну.

Сам аукціон проходить в три етапи, де на кожному етапі у вас буде можливість збільшити ціну, якщо конкуренція виявиться високою. Однак інших учасників не обов'язково буде багато, а значить сформована ціна може виявитися дуже вигідною.

Після підписання договору купівлі-продажу та сплати потрібної суми, ви зможете переоформити нову власність на себе. Якщо ви програєте в торгах, то гарантійна сума буде вам повернена.

Якщо ви скористаєтеся послугами юристів компанії Rialtotenders, ви зможете отримати повну консультаційну допомогу аж до супроводу вас на торгах, а також на стадії підписання документів. Так ви зможете збільшити свої шанси на перемогу і не зробите непотрібних помилок з юридичних питань та у процедурі торгів.

Теми