Пули кредитів банків банкрутів Фонд гарантування вкладів продаватиме через аукціони за новою схемою

Тематика статті

Реалізацію активів і прав вимоги за кредитами зокрема збанкрутілих банків, Фонд гарантування вкладів вирішив проводити за зміненою схемою. Таке рішення у ФГВФО ухвалили в серпні 2023 року, і вже 25 вересня заплановано продаж першого пулу. 

Торги з продажу заставного майна банків, детальніше у нас на сайті.


Головна зміна стосується формування кредитних зобов'язань всередині одного лота продажу. Тепер планується формувати пакет із кредитних зобов'язань за галузевою ознакою. Для прикладу, 25 вересня планується реалізувати кредити, що перебувають на балансі банків ПАТ «Промінвестбанк», АТ «МР Банк», АТ «Мегабанк». Усі активи об'єднані за спільною ознакою - позичальники здійснювали або продовжують здійснювати свою діяльність у сфері оптової та роздрібної торгівлі.


Це означає, що кредитні зобов'язання підкріплюються забезпеченням у вигляді застави під комерційну або житлову нерухомість, фінансові поруки, транспортні засоби тощо.      

 
З приводу змін до продажу кредитних зобов'язань банків-банкрутів так висловився Олександр Кульчицький, директор департаменту консолідованого продажу активів Фонду гарантування вкладів: «До "пілотного проекту" буде залучено чотири банки, що передані в управління Фонду вже після початку повномасштабного вторгнення: ПАТ «Промінвестбанк», АТ «МР БАНК», АТ «МЕГАБАНК» та АТ «Банк Січ». Загальна заборгованість юридичних осіб перед цими банками перевищує 90 млрд. грн. Майже 48% за сумою заборгованості - на рахунках підприємств переробної промисловості, ще 17% - оптової та роздрібної торгівлі, 12% - підприємств постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря. Ми очікуємо, що галузевий підхід формування пулів допоможе привернути увагу саме інвесторів, зацікавлених вести діяльність у певній галузі».


Стартова ціна лота - 66,59 мільйонів гривень. Торги відбудуться за гібридною голландською схемою на пониження ціни. Більш повну інформацію про об'єкт продажу ви можете дізнатися на офіційному сайті Прозорро.Продажі (посилання на аукціон).

 

Теми