Між Україною та Німеччиною є різниця у штрафах та інших покараннях за порушення правил дорожнього руху, це стосується, зокрема, і вимоги дотримання швидкісного режиму пересування. Чимало українців тікали від війни на власних автомобілях, які згодом стали використовувати в цій країні, тому буде корисно вказати на особливості покарань за порушення ПДР і швидкісного режиму зокрема. Про це мова і піде нижче.
Для тих, хто шукає можливість продати автомобіль з українською реєстрацією в Німеччині буде корисна наша стаття. А якщо ви хочете замінити водійські права з українських на німецькі, про те, як це зробити також є корисна інформація.
При цьому залежно від тяжкості порушення можуть застосовуватися одразу кілька пунктів. Навіть за дрібні порушення ви можете отримати штрафний бал, а після досягнення позначки у 8 таких балів у вас автоматично буде вилучено водійське посвідчення.
Анулювання балів існує, але відбувається це вкрай повільно. Приміром, 1 бал з вас можуть зняти, якщо ви протягом 2,5 років не порушували, а 2 бали за 5 років відповідно. Іноді застосовується практика, коли з вас знімають один бал, якщо ви проходите спеціальні тематичні семінари, організовані державними автошколами, але коштують вони дуже дорого до 400 євро. Такий метод використовується для водіїв, у яких накопичилося 5 штрафних балів.
Якщо водій у Німеччині накопичив 6 балів, то він їх погасити вже не зможе. Для деяких порушень незалежно передбачено покарання у вигляді тимчасової заборони на водіння. У цьому разі після закінчення терміну заборона автоматично знімається.
У ситуації, коли у водія вилучають водійське посвідчення, то він може отримати нове, але зобов'язаний пройти всю процедуру заново, починаючи з автошколи і закінчуючи іспитами.
Давайте окремо розглянемо суми штрафів, які можна отримати водієві за порушення швидкісного режиму. При цьому варто уточнити, що крім грошового покарання ви також отримаєте нарахування штрафних балів.
Ви отримаєте штраф за порушення швидкісного режиму в межах міст або населених пунктів Німеччини при перевищенні:
Як бачите, покарання доволі суворі, і річ тут не тільки у великих сумах грошей, особливо якщо величина перевищення швидкості суттєва.
Якщо ви порушуєте за межами міста або населеного пункту, то в цьому випадку штрафи будуть за перевищення:
Якщо протягом року водій перевищив швидкість до 26 км/год більше ніж двічі, то в нього в будь-якому разі буде на деякий термін вилучено права і виписано заборону на керування автомобілем.
Можна також виокремити і деякі інші види порушень, а також відносно нові, введені в цій країні, а саме:
Якщо ви перебуваєте в Німеччині під тимчасовим захистом або у статусі біженця і у вас є свій автомобіль на українській реєстрації, то зважайте на важливість дотримання правил дорожнього руху, тому що вам однаково доведеться сплатити повну суму і понести інші покарання за порушення.
Окремо варто сказати про те, що буде з вами, якщо дорожня поліція зареєструє у вас алкогольне сп'яніння, коли ви були за кермом. Що на вас може чекати в цій ситуації? Тут норми не будуть такими самими, які є в Україні. Можна сказати, що вони більш лояльні.
Згідно з німецьким законодавством, якщо у водія виявляється алкогольне сп'яніння з концентрацією його в організмі від 0,5 до 1,09 проміле (в Україні допустима норма лише 0,2 проміле), і водночас він не проявляє явних ознак сп'яніння, має зв'язне мовлення, нормальну координацію, може нормально керувати автомобілем або іншим транспортним засобом, то на нього не будуть накладатись штрафні санкції.
В інших ситуаціях штраф буде досить великим близько 3000 євро, і заборона на право керувати авто терміном від 1 до 3 місяців. Якщо концентрація в організмі алкоголю буде вищою за 1,09 проміле, то окрім штрафу такого водія можуть позбавити волі терміном до 1 року. Тому завжди варто пам'ятати, наскільки серйозним може виявитися це порушення.