Після внесення змін до податкового кодексу, що регулюють норми для громадян України, які мають кредитні зобов'язання в період дії воєнного стану, було запроваджено кредитні канікули. Зокрема, це торкнулися й осіб, які взяли споживчі позики. Якщо такі особи не можуть виконувати свої кредитні зобов'язання, то для них пом'якшуються умови.
Раніше ми писали про те, як використовують банки кредитні канікули у воєнний час, для споживчих позик можна сказати, що діють ті самі правила. Також вам може бути корисною та цікавою інформація про те, що в реальних умовах і поточний час відбувається зі старими іпотечними кредитами, обов'язки за якими боржники давно не в змозі виконувати.
В умовах воєнного стану в країні споживачі, які мають споживчі кредити, отримують певні послаблення і захист. Ось основні моменти:
звільнення від відповідальності - під час воєнного стану та протягом 30 днів після його скасування позичальники не зобов'язані відповідати перед кредитними організаціями в разі прострочення платежів;
Ці заходи спрямовані на підтримку позичальників у складний період і забезпечують захист їхніх інтересів. Однак слід розуміти, що відсоткову ставку позичальникам грошових коштів у споживчих цілях платити все ж таки доведеться. Це єдине обов'язкове перерахування, воно буде дійсне весь термін дії кредиту до повного погашення.
Цю вимогу не було скасовано з однієї причини, вона дає змогу існувати банківській системі, а також фінансовим організаціям у воєнний час. Іншими словами, можна тимчасово не платити тіло споживчого кредиту і не отримувати за це пені та штрафи, але відсоткову ставку платити слід.
Нові правила також запровадили обмеження для банківських структур щодо видачі кредитних коштів у суттєвих сумах, однак невеликі позики отримати все ж можна, особливо якщо у вас немає вже наявного боргу. Хоча ринок кредитування в країні все ж поступово нормалізується порівняно з 2022 роком.