Наприкінці 2019 року в Україні було ухвалено закон, спрямований на демонополізацію спиртової галузі. Слідом за цим Кабінет міністрів України затвердив програму реформування та розвитку цієї галузі, яка передбачала чіткі кроки та методи її приватизації приватними інвесторами.
З моменту здобуття незалежності Україна успадкувала від Радянського Союзу монополію на виробництво спирту, яка залишалася під державним контролем майже 30 років. У той час, як у більшості країн Європи спиртова галузь давно перебуває в руках приватних власників.
Усі аукціони в електронній системі, які проводить ДП "Укрспирт", ви можете розглянути у нас на сайті. Якщо на торги виставляють підприємство цієї галузі, то цей лот одразу ж з'являється у стрічці аукціонів.
Чинна державна монополія, а також відсутність конкуренції та експорту продукції, стали причиною невиправданого формування цін. Це призвело до зупинки роботи десятків заводів, що належать "Укрспирту". Однак ухвалена реформа передбачає виставлення на продаж через електронну торговельну систему ProZorro.Продажі низки підприємств з виробництва та зберігання спирту.
Багато великих і середніх майнових комплексів цієї галузі вже було продано через відкриті аукціони. При цьому помічається популярність цієї тематики з істотним зростанням цін на об'єкти під час проведення самих торгів. Не в останню чергу популярність пов'язана з тим, що, окрім безпосередньо майна і виробничої, а також складської нерухомості, новий власник отримує дозвіл на виробництво і зберігання спирту та спиртовмісних продуктів.
Серед потенційних покупців можуть бути і є компанії, що виробляють алкогольну продукцію, фармацевтичні компанії (особливо ті, хто займається виробництвом антисептиків), виробники автомобільного пального та аграрні компанії.
Продаж спиртових заводів здійснюватиметься й надалі в рамках малої приватизації відповідно до порядку проведення електронних аукціонів, розробленого для продажу таких об'єктів. Система ProZorro.Продажі використовується для схожих цілей з 2018 року.
Щоб взяти участь в аукціоні на придбання об'єктів спиртової галузі, потрібно зареєструватися на акредитованій електронній платформі. Список таких платформ доступний на Prozorro.sale. І після реєстрації для підтвердження серйозності намірів брати участь в аукціоні, кожен учасник має сплатити два види внесків: гарантійний (10% від початкової ціни лота) та реєстраційний. Ці внески слугують як забезпечення.
Після їхнього зарахування на рахунок електронної платформи учасник має подати в ЕТС (електронна торгова система) свою закриту цінову пропозицію. Розмір цієї пропозиції може вплинути на результат аукціону, збільшуючи шанси на перемогу. Аукціон проходить у три раунди, і в кожному учаснику дається три хвилини, щоб зробити ставку. Після завершення аукціону система автоматично визначає переможця, який запропонував найбільшу ціну.
Переможець має 30 днів для підписання договору купівлі-продажу і ще 30 днів для оплати придбаного лота, після чого процес приватизації завершується. Новий власник може оформити придбану власність на себе і почати виробничу або реконструкційну діяльність на об'єкті.
Якщо вам потрібна допомога в оцінці підприємств ДП "Укрспирт", який виставлено на аукціон, або ж вам потрібна консультація для правильної роботи в системі електронних аукціонів, її можна замовити в нашій компанії. Юристи працюють з аукціонами Прозорро з найрізноманітніших тем і можуть надати допомогу на будь-якому з етапів. Також у нас ви можете замовити комплексний супровід на всіх етапах участі, включно з допомогою в переоформленні нової власності на вас.