Німеччина посилить правила отримання соціальної допомоги: як це торкнеться українських біженців?
З липня 2024 року в Німеччині обговорюється посилення правил надання соціальної допомоги безробітним, це стосується і випадків, коли відкрито тимчасовий захист для українців. Про це заявив федеральний канцлер Фрідріх Мерц, повідомляє DW.
У нас на сайті ви також можете дізнатися, про ТОП - 7 університетів Німеччини, куди можуть вступати українці, зокрема й безкоштовно. Або ж - що таке техогляд у Німеччині HU (Hauptuntersuchung) та як трактувати TÜV-наліпки на авто, гайд для іноземців, хто використовує авто в цій країні.
Що таке Bürgergeld, і які зміни планує німецький уряд?
Йдеться про виплати за програмою Bürgergeld (у перекладі з німецької - «гроші для громадян»). Ці допомоги призначені для осіб, які або перебувають в активному пошуку роботи, або мають занадто низький дохід для самостійного забезпечення. Українцю на тимчасовому захисті (параграф 24), це також важливо, якщо робота в Німеччині у нього відсутня, як і можливість отримувати дохід. Українські біженці, як і інші одержувачі, можуть розраховувати на цю підтримку за дотримання певних умов.
Канцлер Мерц наголосив, що допомога збережеться для тих, хто справді її потребує. Однак правила її надання стануть суворішими:
- Зобов'язання працювати - особи працездатного віку, які здатні працювати, мають активно працевлаштовуватися.
- Посилення контролю над житлом - планується запровадити обмеження на орендну плату та вимоги до розміру житлової площі.
- Боротьба з тіньовою зайнятістю - Мерц зазначив, що система не повинна заохочувати тих, хто працює неофіційно, отримуючи при цьому допомогу.
Що буде замість Bürgergeld?
З 2026 року в Німеччині планують провести реформу, яка передбачає заміну поточної системи виплат базовим доходом. За словами канцлера, такий перехід дасть змогу державі заощадити мільярди євро, водночас зміни впроваджуватимуться поетапно.
Це безпосередньо торкнеться українців, хто вже кілька років перебуває в країні, адже багато хто з них продовжують отримувати соціальну допомогу або проходять програми інтеграції. За рівня цін і життя в Німеччині, дохід до мінімуму просто необхідний, а отже доведеться рухатися до працевлаштування, як це сталося в Чехії та Польщі з нашими співвітчизниками.