Договір кредитування, укладений онлайн, чи має він юридичну силу?

Тематика статті
Зміст
Якщо взяти онлайн кредит, яку він має юридичну силу?

Якщо ви хочете взяти кредитні кошти в банку або іншій фінансовій організації, особливо якщо йдеться про невелику суму грошей (споживча позика), то її не обов'язково оформляти з фізичною присутністю. Всю процедуру можна виконати швидко і онлайн через інтернет. 

У минулому кредитні кошти оформляли за допомогою паперових договорів і документів, де фіксували всі умови, включно з процентною ставкою та комісіями. Тепер схожий договір також існує, проте його можна вивчити і підписати в електронному форматі. 

Під час оформлення електронної позики через мобільний додаток або через інтернет-банкінг, а також на сайті компанії з мікрокредитування, які є юридичні особливості. Чи можна прирівняти таку онлайн угоду до паперової, укладеної в офісі компанії або банку з наявністю на документах фактичного підпису позичальника? Цьому питанню ми трохи приділимо увагу.

Які існують особливості отримання кредитних коштів у воєнний час, а також як виплачувати кредити в цей період, якщо така можливість ускладнена. Вся інформація про кредитні канікули в Україні у нас на сайті.  

Якщо взяти онлайн кредит, яку він має юридичну силу?

Національний банк України вказує на дію Закону "Про електронні довірчі послуги" та "Про електронну комерцію", якщо ви оформили кредит онлайн в електронному вигляді у фінансовій установі, що має право займатися такою діяльністю. 

Законодавство вказує на те, що використання індивідуального одноразового пароля під час оформлення кредиту онлайн прирівнюється до фізичного підпису, що стоїть у паперовому договорі або електронному договорі, засвідченому з використанням кваліфікованого електронного підпису.  

Це означає, що за онлайн кредитом ви маєте повною мірою виконати всі ваші зобов'язання в зазначені терміни. Відповідальність буде такою ж, як і в разі укладення паперового договору. Якщо позичальник не виконує своїх зобов'язань, створює прострочення оплат, на нього накладатимуться пеня і штрафи, а в разі системних неплатежів, такий договір буде передано колекторам. 

Щоб позичальникові зі свого боку не потрапити на будь-які приховані платежі і відсотки, і розуміти все прозоро у зв'язку з оформленням своєї позики, слід прочитати електронний договір, під яким ви фактично розписуєтеся. Вивчити його варто детально так, щоб усе було зрозуміло в ньому, і ви могли усвідомлено погодитися або не погодитися з його умовами.

Якщо ви потрапили в ситуацію, коли на вас фінансова організація накладає додаткові комісії, яких немає в договорі, ви можете написати офіційну скаргу на ім'я власника цієї організації з вимогою усунути неузгоджені виплати. За необхідності, якщо ситуація не врегулюється, таку скаргу також слід подати в НБУ, як регулятору ринку кредитування.

Корисно також знати, що робити, якщо на ваше ім'я взяли кредит, а ви про це нічого не знаєте, ось корисна інформація на цю тему.  
 

 

Теми