У Нідерландах збільшать плату за проживання в притулках для українців із доходом, що зміниться з жовтня 2025 року
Із жовтня 2025 року українські біженці, які перебувають у Нідерландах і мають дохід (зокрема офіційну роботу), платитимуть значно більше за проживання в державних притулках. Про це повідомила голова нідерландського Міністерства у справах біженців і міграції Мона Кейзер. У чому причина змін, і що робити українцю в цій країні, давайте розберемося.
Для наших співвітчизників, хто мешкає в цій країні, може стати в пригоді й інша інформація з нашого сайту, а саме: допомога на проживання для біженців з України в Нідерландах, що треба знати про це, і як скористатися. Або ж - пенсія в Нідерландах, що потрібно знати про її зарахування та виплати.
Поточна ситуація та нові правила
Наразі українці, які перебувають під тимчасовим захистом і працюють у Нідерландах, зобов'язані щомісяця вносити 105 євро за проживання в притулках. Однак із жовтня наступного року ця сума зросте більш ніж удвічі - до 244,22 євро на місяць.
Ця зміна стосується тих, хто отримує регулярний дохід, а таких, за даними уряду, близько 59% українців, які проживають у Нідерландах від початку повномасштабного вторгнення Росії.
Уряд пояснює зростання внесків необхідністю скоротити різницю в умовах між українськими біженцями та прохачами притулку з інших країн. Додаткові кошти будуть спрямовані на покриття експлуатаційних витрат притулків, таких як комунальні послуги: газ, вода та електроенергія.
Додаткові витрати на харчування
Крім плати за житло, дорослі біженці з України, які проживають у центрах тимчасового розміщення з наданням харчування, з жовтня також будуть зобов'язані вносити щомісячний внесок у розмірі 252,18 євро за харчування. Таким чином, для сім'ї з двох дорослих сума щомісячних витрат на проживання та харчування в притулку може сягати майже 993 євро.
Індивідуальний підхід і винятки також передбачаються. Влада підкреслює, що можливий індивідуальний підхід, місцеві органи самоврядування зможуть брати до уваги конкретні обставини окремих біженців, наприклад, рівень доходу, сімейний стан або здоров'я.
Від початку війни в Україні Нідерланди прийняли понад 100 тисяч українських біженців. При цьому вже давно заявляється про дефіцит місць у притулках і високі навантаження на систему тимчасового розміщення. Також уряд Нідерландів зазначав, що українці, які працюють, роблять важливий внесок в економіку країни через оплату податків і участь у трудовій діяльності. У зв'язку з цим розглядалося питання про надання їм можливості довше залишатися в країні.