Встановлення системи опалення в приватному будинку

Тематика статті
Зміст
Радіаторні батареї

Організація опалення в приватному будинку важливе завдання. Якість використовуваних матеріалів і сам монтаж опалення безпосередньо залежатимуть не тільки від того, як буде тепло у вашому будинку, а й від вартості витрат в опалювальний сезон. Нині існує кілька видів труб, що застосовуються для системи опалення в приватному будинку або квартирі, а саме: сталеві, мідні, полімерні (поліетиленові, металопластикові тощо). Сталеві труби дешеві, але вони мають серйозний недолік - низька стійкість проти корозії. Мідні труби не схильні до корозії, але вартість їх досить висока.

Інформацію про придбання недорогої житлової нерухомості з аукціону Прозорро, можна дізнатися у нас на сайті. 


У зв'язку з цим найбільш доцільним є використання полімерних труб, зокрема металопластикових. Встановлення системи опалення в приватному будинку виконується без використання зварювання за допомогою різьбових або пресових з'єднань. Застосування металопластикових труб дасть змогу значно знизити витрати на монтаж. Трійники, відводи та інші аксесуари, які використовуються під час встановлення металопластикових труб, вирізняються довговічністю і надійністю в роботі.

Витрати труб під час монтажу системи опалення залежать не тільки від площі опалювальних приміщень, а й від схеми розведення труб, розмірів і місця розташування кімнат тощо. Тому їхня витрата обчислюється окремо для кожного конкретного випадку. Встановлення котла опалення в приватному будинку також залежатиме від цих характеристик. За допомогою металопластикових труб не складно зробити розводку і підключення котла. 

Радіаторні батареї

Раніше в системах опалення широко застосовувалися чавунні радіатори. Однак вони мають застарілий дизайн, і застосовувати їх у сучасних інтер'єрах недоцільно. Крім того, вони мають велику теплову інерційність, унаслідок чого не можна швидко змінити температуру в приміщенні. Хоча вони і справляються, якщо важливо організувати якісне опалення приватного будинку.

Широке поширення в даний час мають алюмінієві радіатори, які мають сучасний зовнішній вигляд з правильними геометричними формами. Такі радіатори чудово підходять практично для будь-якого інтер'єру. Вони набагато легші за чавунні радіатори, займають мало місця і виділяють багато тепла. Це гарне рішення, коли організовується система опалення приватного будинку. 

Крім цього, алюмінієві радіатори мають посилену конвекцію повітря і вирізняються малою інерційністю, внаслідок чого вони швидко реагують на команди терморегуляторів. Досить часто в комплект сучасних радіаторів входять необхідний набір кріплень і повітряний клапан, який дає змогу видаляти бульбашки повітря, які скупчилися з системи. Якщо радіатор не містить повітряного клапана, то його потрібно купити окремо під конкретне завдання. Таке обладнання оптимальне, якщо важливо зробити сучасне опалення приватних будинків.   

Які б радіатори не використовувалися, коли робиться монтаж систем опалення, під час їх встановлення необхідно дотримуватися певних правил. Основне місце розташування радіаторів - під вікнами приміщення. Саме при такому розташуванні тепле повітря, яке піднімається від радіатора, блокуватиме холодний потік, що йде від вікна. При цьому радіатори потрібно кріпити до стіни так, щоб їхні ребра були розташовані строго вертикально.

Для зручності прибирання приміщення і зняття радіаторів установку їх необхідно проводити таким чином, щоб відстані від нижньої частини приладу до підлоги і від його верхньої частини до підвіконня становили не менше 60 мм. Якщо виконується комплексна система опалення в приватному будинку або квартирі, то можна встановлювати опалювальні елементи не тільки під віконними просторами.

 

 

Теми