Uniting for Ukraine програма для українців в Америці

Тематика статті
Зміст
U4U спонсори: як знайти і вимоги до них
Докладно про те, як податись на програму U for U

2022 року в Америці запрацювала програма U4U для українців, за якою вони мають право на житло, працевлаштування та фінансову підтримку. Вона створена для біженців з України, яким доводиться вимушено залишати свої будинки через повномасштабне вторгнення РФ. За ці роки багатьом українським біженцям вдалося переїхати в такий спосіб до Сполучених Штатів. Це як спрощена ініціатива для отримання гуманітарного пароля, який є дозволом на в'їзд до США з наданням тимчасового притулку.

За цією програмою українці можуть протягом двох років легально перебувати на території цієї держави. У цей час ним можна користуватися медичними послугами, а також працювати та навчатися. Скористатися програмою можуть громадяни України та найближчі їхні родичі. Головні умови - перебування на території України до 11 лютого 2022 року, наявність закордонного паспорта, що діє, та перебування за межами території США при подачі заяви. Найголовнішою вимогою є спонсора в Америці. Він зобов'язаний надати фінансову підтримку біженцям на весь час перебування у державі.

Більше інформації про те, які є способи виїхати в США українцям за програмою біженства, ви можете дізнатися у нас на сайті. Також корисною буде інформація про дотації в США для українських біженців, які платить ця країна.  

U4U спонсори: як знайти і вимоги до них

За представленою програмою є певні умови для спонсора, який має намір допомогти українцям. Він має надати повну підтримку у фінансовому плані біженцям протягом усього перебування у Сполучених Штатах. Процес пошуку може виявитися досить складним, адже попит на цю програму досить високий. Ми рекомендуємо шукати таких людей серед знайомих в Америці чи:

  • На сторінках американських релігійних церков. Такі установи активно допомагають українським біженцям у США. Потрібно вибрати конкретний штат і знайти у ньому контакти місцевих церков чи інших релігійних установ. Перш ніж попросити допомогти зі спонсорством, розкажіть їм свою історію.
  • Через соціальні мережі. Вам потрібно розмістити оголошення про себе, про свою життєдіяльність та життєві обставини, які змушують вас залишити свій будинок і переїхати в іншу державу. Це можна розмістити на таких платформах: welcome.us; alliance for ukraine; телеграм канал U4U UAUS; групи фейсбук - Help Ukrainian Refugees, U4U - Sponsors & Beneficiaries, Ukrainian in USA, Help Ukraine/США/Канада Приймаючий/Спонсор.

Обов'язково активно ведіть свої соціальні мережі та використовуйте їх для поширення інформації про те, що вам потрібен спонсор. Потрібно створити профіль, в якому будуть детально описані ваша інформація, інформація про вашу родину, ваші навички, професія, а також причини переїзду в Америку. Важливими будуть і фотографії вас із родиною у високій якості. Це сприяє кращій презентації вашої особи для спонсорів. Ще варто написати мотиваційний лист. У ньому головне чітко пояснити причини участі у програмі U for U та плани з інтеграції до Америки.

Спонсори повинні бути зацікавлені у прийнятті та мати можливість для утримання та підтримки того, кого збираються приймати. У них має бути пройдено перевірку біографічних даних, безпеку, доведено доступну суму фінансів для приймання та підтримки запрошених осіб. Ось хто може стати вашим спонсором:

  1. Громадянин США.
  2. Власник Green Card.
  3. Не іммігрант, який має дозвіл на роботу та законний статус перебування. Це може бути власник візи H-1B або особи зі статусом L-1.
  4. Особи, які отримали притулок та біженці.
  5. Особи з TPS та деякими іншими категоріями.

Ось яку підтримку зобов'язаний надати спонсор для українського біженця за програмою ю4ю:

  • Зустріч людини після прибуття в Америку, доставляння на місце проживання.
  • Забезпечення речами першої потреби та безпечним житлом приїжджого, яке підходить під його потреби.
  • Якщо є потреба, то надати допомогу в оформленні всіх документів щодо працевлаштування, страховки та інших послуг.
  • Забезпечити медичним обслуговуванням та потребами протягом усього терміну з гуманітарного пароля.
  • Допомога в здобутті освіти та вивченням англійської мови, а також у зарахуванні дитини до навчального закладу.

Дуже важливо правильно заповнювати документацію, тому радимо у разі потреби звертатися за допомогою до досвідчених юристів.

Докладно про те, як податись на програму U for U

Програма Єднання заради України має певні труднощі при заповненні. Тому потрібно вдатися у кожен крок заповнення та формування заявки:

  1. Фінансова підтримка. Для участі в цій програмі обов'язково має бути фінансова підтримка в Штатах у вигляді спонсора. Він подає Декларацію про грошову підтримку в електронному вигляді. Простіше кажучи, це форма I-134, яка подається через сайт myUSCIS. Після чого запускається перевірка спонсорської особи федеральними органами США. Це робиться для затвердження її фінансового становища та захисту від зловживань і експлуатації. Простою мовою, перевіряється платоспроможність для гарантії того, що спонсор справді може утримувати прибулих людей. Тому також важлива наявність виписки з його банківського рахунку, яку надають урядовим органам Штатів.
  2. Надання біографії на сайт myUSCIS. Після схвалення спонсора американським урядом, вам надійде лист в електронному форматі з інструкцією щодо створення облікового запису в myUSCIS з подальшими кроками. Тут потрібно буде підтвердити свою біографію і виконати всі інші вимоги. І найважливіший нюанс: на кожного члена сім'ї українського біженця та дітей потрібно заводити окрему електронну пошту.
  3. Вакцинація. Для підтвердження всіх вимог в обліковому записі на порталі myUSCIS, потрібно підтвердити вакцинації проти COVID-19, поліомієліту та кору. Якщо щеплення не було проведено раніше, то потрібно провести першу дозу цих вакцин перед отриманням дозволу на поїздку до США. Цю інформацію потрібно надавати протягом трьох місяців після заповнення анкети, для всіх членів сім'ї. Також потрібне обстеження на туберкульоз разом із тестом IGRA після прибуття до Сполучених штатів. На це дається два тижні і робиться всім особам, віком від двох років.
  4. Отримання дозволу на в'їзд. Далі на ваш обліковий запис у myUSCIS прийде підтвердження про те, що ви маєте право в'їхати на територію Америки. Цей дозвіл діє 90 днів з моменту схвалення. Питання авіасполучення до Штатів вирішує сам українець.
  5. Перевірка та отримання гуманітарного пароля. Після прибуття в пункт пропуску на кордоні США, кожного члена сім'ї перевіряють американські митники та прикордонники. Тут розглядається питання про надання гуманітарного пароля на термін до двох років. Це практично як співбесіда. У вас запитують мету приїзду до Штатів (а це порятунок від воєнних дій), попереднє місце проживання (потрібно назвати місто та область України), фінансове забезпечення на термін гуманітарного пароля (тут вам необхідно показати дозвіл на в'їзд і розповісти про свого спонсора). Найголовніше - відповідати на запитання чесно, впевнено і спокійно. Далі дорослі особи здають відбитки пальців в окремій кімнаті. І не менш важливий момент, спонсору бажано бути на зв'язку в разі, якщо потрібно буде дізнатися про будь-які нюанси або для уточнення інформації.
  6. Схвалення. Після схвалення ви отримуєте гуманітарний пароль і дозвіл на в'їзд до США з правом на працевлаштування. Термін становить два роки з можливим продовженням.

Найважливішим нюансом є правильне і точне виконання всіх чітко поставлених умов програми у4у. Невпевнені відповіді консулу, відсутність потрібної довідки чи неточності в анкеті можуть призвести до відмови. Саме тому ми радимо звертатися до досвідчених спеціалістів, які беруть на себе всю організацію та надають правову допомогу за цією програмою.
 

Теми